جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد
English/العربيه
تازه ها
height=25
معرفي دانشگاه اصفهان به عنوان يكي از دانشگاه هايي كه بيشترين پروژه بين المللي را داشتند. معرفي دانشگاه اصفهان به عنوان يكي از دانشگاه هايي كه بيشترين پروژه بين المللي را داشتند.

 

دانشگاه هاي تهران، صنعتي شريف، صنعتي اصفهان، تبريز، علم و صنعت، تربيت مدرس و اصفهان هفت دانشگاهي هستند كه به ترتيب در سال گذشته بيشترين پروژه مشترك بين المللي را داشتند .

به گزارش وب سايت خبري uinews و به نقل از خبرگزاري مهر  ارتقاي جايگاه بين المللي دانشگاه‌هاي معتبر در جهان در گرو تعامل بيشتر آنها با ديگر دانشگاه‌هاي معتبر در جهان و تبادل علمي با آنهاست برهمين اساس وزارت علوم يكي از برنامه ها و اولويت هاي خود را بين المللي سازي دانشگاه ها قرار داده است.

در سالهاي اخير دانشگاه ها اقدامات خوبي در اين راستا صورت داده اند كه مي توان به افزايش انتشار مقالات، كتب و گزارش هاي علمي و ثبت اختراعات و توليد ديگر محصولات علمي مشترك با استادان و محققان ديگر دانشگاهها و مراكز پژوهشي در جهان، افزايش دوره هاي آموزشي مشترك با ديگر دانشگاههاي جهان اشاره كرد.

برخي از آخرين ارزيابي ها از همكاري هاي علمي فناوري دانشگاه ها با كشورهاي خارجي به شرح زير است :

دانشگاه هايي كه بيشترين پروژه مشترك بين المللي را داشتند

دانشگاه تهران

320

دانشگاه صنعتي شريف

115

دانشگاه صنعتي اصفهان

93

دانشگاه تبريز

45

 دانشگاه علم و صنعت

38

دانشگاه تربيت مدرس

26

 دانشگاه اصفهان

25

تعداد پروژه هاي تحقيقاتي مشترك بين اساتيد دانشگاه هاي داخل و اساتيد دانشگاه هاي خارج از كشور 235 پروژه مشترك جاري بوده كه برخي از آنها به شرح زير است :

تعداد پروژه هاي تحقيقاتي مشترك بين اساتيد دانشگاه هاي داخل و اساتيد دانشگاه هاي خارج از كشور

مركز مطالعات علمي و همكاري هاي بين المللي

74

دانش هاي بنيادي

31

دانشگاه صنعتي شريف

21

دانشگاه تبريز

14

دانشگاه علم و صنعت

12

پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيك

12

از 235 پروژه مشترك مابين اساتيد دانشگاه هاي داخل و خارج  74 پروژه حمايت شده همچنين  853 تفاهم نامه در عرض سه سال اخير در حوزه بين‌الملل منعقد شده كه 44 درصد آن اجرايي شده است.

1396/01/21 تاریخ:
13 تعداد بازدید:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal