جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير
English/العربيه
تازه ها
height=25
دانشگاه اصفهان بايد نماد علم نافع باشد دانشگاه اصفهان بايد نماد علم نافع باشد


دكتر سيدضياء هاشمي سرپرست وزارت علوم تحقيقات و فناوري در جمع هيات رئيسه دانشگاه اصفهان اظهار داشت: دانشگاه اصفهان به عنوان يكي از دانشگاه هاي ريشه دار و برتر ايران بايد نماد علم نافع باشد.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر سيدضياء هاشمي سرپرست وزارت علوم تحقيقات و فناوري عصر روز پنجشنبه 16 شهريور ماه سال جاري ضمن بازديد از دانشگاه اصفهان با هيات رئيسه دانشگاه ديدار و گفتگو نمود.

 

بنا به گزارش مذكور دكتر سيدضياء هاشمي در اين ديدار ضمن اشاره به جايگاه دانشگاه در حل مسائل اساسي كشور افزود: ايجاد رابطه متوازن و پويا بين چهار ضلع جامعه،صنعت،دانشگاه و دولت فقط از طريق جلب اعتماد و مشاركت دانشگاهيان در شناسايي و حل مسائل اساسي كشورمحقق مي گردد.

سرپرست وزارت علوم تحقيقات و فناوري در ادامه بيانات خود، بر مسئله شناسي و نياز شناسي دانشگاه ها تاكيد و اظهار داشت: دانشگاه هاي برتر و جامع بايد نياز هاي روز جامعه را شناسايي و علم نافع را مبناي كار خود قرار دهند و از علم تكراري و تبليغي پرهيز نمايند.

دكتر سيدضيا هاشمي همچنين با اشاره به سياست ها،فعاليت ها و توانمندي هاي دانشگاه اصفهان در پيشرفت هاي علمي جامعه تصريح نمود: ثروت آفريني و پيوند علم به نيازهاي جامعه،بررسي و حل معضلات زيست محيطي مانند مشكلات آلودگي هوا و كمبود آب و همچنين خدمات ارائه شده در بخش هاي آموزشي ،فرهنگي و پژوهشي دانشگاه اصفهان نشان از تعالي و رشد علمي اين دانشگاه دارد.

وي در ادامه رشد و توسعه علمي كشور را در اولويت برنامه هاي خود دانست و گفت : تعالي آموزش عالي با حفظ همزمان آرامش و نشاط در اين محيط پويا فراهم مي شود.

شايان ذكر است در اين ديدار دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان نيز به تشريح سياست ها ،توانمندي ها و برنامه هاي دانشگاه اصفهان پرداخت و اظهار داشت: در چهار سال اخير، اقدامات موثري براي تحقق كيفيت گرايي به جاي كميت گرايي در دانشگاه اصفهان انجام شده است. وي تاثير توسعه كيفي دانشگاه اصفهان را به پيشرفت هاي علمي حاصل شده در اين دانشگاه رجوع داد.

در ادامه دكتر يوسف شاقول معاون آموزشي دانشگاه نيز ضمن ارائه گزارش مبسوطي از فعاليت هاي آموزشي دانشگاه اصفهان افزود: راه اندازي كميته ارزيابي و بهبود كيفيت در تدوين برنامه هاي درسي، ارزيابي رشته ها،اساتيد و مجموعه دانشگاه،راه اندازي سامانه سند اشتغال و كارآمد سازي دانش آموختگان براي اولين بار در دانشگاه اصفهان وكارآموزي براي همه رشته ها و خصوصا  رشته هاي علوم انساني از جمله اقدامات حوزه معاونت آموزشي در راستاي سند راهبردي دانشگاه مي باشد.

همچنين دكتر امير رحيمي معاون پژوهش و فناوري دانشگاه نيز ضمن اشاره به بحث مرجعيت علمي اظهار داشت: اولين قدم در علوم انساني بحث اثرگذاري در جامعه و حركت به سمت مرجعيت علمي است كه در حال حاضر  دانشگاه اصفهان در اين زمينه پيشتاز است.وي در ادامه نقش راه تحقيقاتي اعضاي هيات علمي را تنها راه افزايش كيفيت گرايي دانست و گفت : پرهيز از افزايش توده وار تحصيلات تكميلي و پراكنده كاري از سياست هاي چند سال اخير دانشگاه بوده كه بازتاب هايي مانند رشد375 درصدي در مركز رشد و ورود در نظام هاي رتبه بندي جهاني براي دانشگاه داشته است.

وي در ادامه تصريح نمود: مقالات ISIدانشگاه اصفهان در سال گذشته براي اولين بار 32 درصد بيشتر از سال 2014 بوده و در بحث توليد علم نيز رشد دو و نيم برابر داشته و در نظام هاي رتبه بندي لايدن و تايمز رتبه هاي قابل قبولي را كسب نموده است. دكتر رحيمي افزود: در نظام رتبه بندي لايدن ،دانشگاه اصفهان به عنوان 13 دانشگاه برتر ايران قرار گرفت و رتبه 821 را به خود اختصاص داد كه در سال گذشته 26 پله ارتقا يافته و در نظام رتبه بندي تايمز نيز جز 250 دانشگاه برتر آسيا مورد ارزيابي قرار گرفته است .

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه حركت به سمت فناوري را از اهداف اين معاونت دانست و اظهار داشت : دانشگاه اصفهان در پاسخگويي به نياز هاي استان و كشور اقدامات موثري در حوزه هاي آلودگي هوا، مشكلات كمبود آب،حوزه صنعت و معدن،راه اندازي مراكز پژوهشي در راستاي حل معضلات اجتماعي،فرهنگي و خانوادگي انجام داده است.

گفتني است دكتر سيد ضياء هاشمي سرپرست وزارت علوم تحقيقات و فناوري در حاشيه ديدار با هيات رئيسه دانشگاه ،از مسابقات ملي رباتيك دانش آموزي كه به همت معاونت فرهنگي،معاونت پژوهش و فناوري و انجمن علمي دانشكده فني و مهندسي دانشگاه اصفهان در محل سالن نيل فروش زاده اين دانشگاه برگزار مي شد بازديد به عمل آوردند. همچنين در ادامه به اتفاق هيات همراه، طرح هاي عمراني دانشگاه مانند ساختمان زيست شناسي و زمين شناسي، دانشكده علوم تربيتي و روانشناسي،خوابگاه ها و ساير فضاهاي در حال توسعه  دانشگاه را نيز بازديد نمودند.   

 
 
 
 
1396/06/16 تاریخ:
37 تعداد بازدید:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal