جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير
English/العربيه
تازه ها
height=25
پيام تسليت استاندار و شهردار اصفهان به مناسبت درگذشت مرحوم دكتر جمشيد مظاهري پيام تسليت استاندار و شهردار اصفهان به مناسبت درگذشت مرحوم دكتر جمشيد مظاهري


استاندار و شهردار اصفهان طي صدور پيام هاي جداگانه اي، درگذشت استاد جمشيد مظاهري ،نويسنده،تاريخ نگار،اصفهان شناس برجسته معاصر و عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان را تسليت گفتند.  

به گزارش وب سايت خبريuinews  محسن مهرعليزاده استاندار اصفهان طي صدور پيامي، از استاد جمشيد مظاهري به عنوان شخصيتي سترگ و كم نظير اين استان ياد كرد و افزود: خبر اندوه بار درگذشت استاد جمشيد مظاهري، شخصيت سترگ و كم نظير استان، نويسنده، تاريخ نگار و اصفهان ‌شناس برجسته معاصر و عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان كه آثار درخشان و بي‌بديلي را از خود به يادگار نهاده، موجب تاثر و تالم گرديد.

مصيبت فقدان اين استاد برجسته را به مردم شريف استان، خانواده گرانقدر آن استاد فرزانه، دانشجويان و دانش آموختگان و جامعه تاريخ و فرهنگ و ادب استان اصفهان تسليت عرض مي كنم از خداوند رحمان و غفار براي آن فقيد سعيد رحمت و مغفرت و براي بازماندگان صبر و سلامت را آرزومندم.
شايان ذكر است دكتر قدرت الله نوروزي شهردار اصفهان نيز  با صدور پيام زير، درگذشت دكتر جمشيد مظاهري، استاد دانشگاه، اديب و اصفهان شناس برجسته را تسليت گفت.

إنَّا للّه وإِنّا إِلَيهِ رَاجِعُونَ

خبر درگذشت استاد گرانقدر «دكتر جمشيد مظاهري»، از مفاخر و سرمايه هاي ادبيات اصفهان و ايران، خبر جانكاهي است كه شاگردان آن بزرگ مرد، هنردوستان، اهالي شعر و ادب و به ويژه آنان كه از نزديك با اين اديب بزرگوار، آشنا بودند را متألم ساخته است.

فقدان سرمايه هايي از اين دست، ما را بر آن مي دارد كه بيش از پيش قدردان استادان و دانشمندان شهر و نيز شكرگذار ميراث به جاي مانده از كساني باشيم كه ديگر در ميان ما نيستند؛ اما نام و اعتبارشان، مايه افتخار اين شهر است.

استاد مظاهري به معناي واقعي كلمه، اديب و اصفهان شناس ارزشمندي بود كه دانشگاه ها، مجامع علمي و انجمن هاي ادبي اصفهان از حيات و ثمرات تلاش هاي علمي ايشان بهره برده و خواهد برد.

ضمن عرض تسليت به خانواده ايشان و مردم شريف اصفهان، از خداوند متعال براي آن مرحوم علو درجات را مسألت مي نمايم.

گفتني است، مرحوم دكترجمشيد مظاهري از بزرگان ادب فارسي بود كه تسلط بي بديل و كاملي بر ادبيات فارسي و تاريخ، به ويژه تاريخ اصفهان داشت، او محضر بسياري از دانشمندان متأخر معاصر، ادبيات كلاسيك را درك كرده و آثار برجسته جهان در حوزه شعر و ادبيات را به خوبي مي شناخت.

دكتر جمشيد مظاهري استاد برجسته زبان و ادبيات فارسي، نويسنده، تاريخ نگار و اصفهان ‌شناس برجسته معاصر و عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان روز پنجشنبه 19 بهمن 1396 در بيمارستان شهيد چمران اصفهان بر اثر حمله قلبي جان به جان آفرين تسليم كرد.

1396/11/23 تاریخ:
24 تعداد بازدید:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal