۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
دانشگاه اصفهان در ميان برترين هاي جهان از نگاه لايدن
در تازه‌ترين اعلام رتبه بندي لايدن 2019، نام 26 دانشگاه ايران مي‌درخشد كه دانشگاه اصفهان در اين فهرست قرار دارد.


 در تازه‌ترين اعلام رتبه بندي لايدن 2019، نام 26 دانشگاه ايران مي‌درخشد كه دانشگاه اصفهان در اين فهرست قرار دارد. 

به گزارش وب سايت خبريuinews و به نقل از " leidenranking "، در اين فهرست كه به تازگي از سوي نظام رتبه بندي لايدن منتشر شده است، از ميان 963 دانشگاه برتر جهان نام 26 دانشگاه از جمهوري اسلامي ايران مي‌درخشد.

 دانشگاه صنعتي اصفهان در رتبه ششم، دانشگاه اصفهان رتبه 15، كاشان در جايگاه 18 و علوم پزشكي اصفهان رتبه 21 را در ميان دانشگاه‌هاي ايران در اين نظام رتبه بندي كسب كرده‌اند.

اين رتبه بندي توسط مركز علوم و فناوري دانشگاه لايدن در هلند اجرا مي‌شود و يك سنجش دقيق با هدف ارزيابي تاثيرعلمي موسسه‌ها و مشاركت آن‌ها در همكاري‌هاي علمي بر پايه مجموعه‌اي از شاخص‌هاي متناسب علم سنجي است. لايدن از سال 2007 هر ساله خروجي عملكرد پژوهش‌هاي علمي حدود هزار موسسه‌ و دانشگاه علمي را مي‌سنجد. 

رتبه بندي لايدن مبتني بر داده‌هاي كتاب شناختي است كه از وب "او ساينس" دريافت مي‌شود و شامل 3 نمايه نامه علوم، علوم اجتماعي و علوم انساني و هنر است. انتخاب اين دانشگاه‌ها بر اساس تعداد انتشاراتي صورت گرفته است كه در فاصله سال‌هاي 2014 تا 2017 در وب او ساينس نمايه شده است. 

رتبه بندي لايدن آمارهايي را در سطح پنج رشته موضوعي اصلي شامل زيست پزشك و علوم بهداشتي، علوم حياتي و زمين، رياضيات و كامپيوتر، علوم طبيعي و مهندسي و علوم انساني و اجتماعي فراهم آورده است. 

10 دانشگاه نخست ايران عبارتند از دانشگاه‌هاي تهران، صنعتي اميركبير، علوم پزشكي تهران، تربيت مدرس، صنعتي شريف، صنعتي اصفهان، علم و صنعت ايران، فردوسي مشهد، شيراز و تبريز. رتبه‌هاي 11 تا 20 در اختيار دانشگاه‌هاي علوم پزشكي شهيد بهشتي، دانشگاه شهيد بهشتي، آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات، صنعتي خواجه نصير، اصفهان، علوم پزشكي تبريز، گيلان، كاشان، علوم پزشكي شيراز و علوم پزشكي مشهد است. رتبه‌هاي 21 تا 26 نيز متعلق به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي اصفهان، شهيد باهنر كرمان، بوعلي سينا، رازي، سمنان و دانشگاه پيام نور است.

 دانشگاه هاروارد آمريكا، دانشگاه جيائو تونگ شانگهاي و دانشگاه تورنتو كانادا به ترتيب سه دانشگاه برتر جهان در اين نظام رتبه بندي هستند.

 

تاریخ:
1398/02/31
تعداد بازدید:
369
منبع:
Powered by DorsaPortal