۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
آموزش بر اساس روش‌هاي كاوشگرانه در دستور كار اكو
رييس بنياد علمي اكو اظهار داشت: آموزش بر اساس روش‌هاي كاوشگرانه در دستور كار اكو قرار گرفته است و اين موضوع با همكاري وزارت‌هاي علوم و آموزش و پرورش در كشورهاي مختلف مي‌تواند تداوم پيدا كند تا روند آموزش سريع‌تر و فراگيرتر شود.


رييس بنياد علمي اكو اظهار داشت: آموزش بر اساس روش‌هاي كاوشگرانه در دستور كار اكو قرار گرفته است و اين موضوع با همكاري وزارت‌هاي علوم و آموزش و پرورش در كشورهاي مختلف مي‌تواند تداوم پيدا كند تا روند آموزش سريع‌تر و فراگيرتر شود.

 به گزارش وب سايت خبريuinews پروفسور منظور حسين سومرو روز دوشنبه در حاشيه پنجمين نشست كميته اجرايي بنياد علمي اكو در سالن اجلاس معاونت پژوهشي و فناوري دانشگاه اصفهان در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومي اظهار داشت: فعاليت‌هاي زيادي با خارج از منطقه كشورهاي عضو اكو در حال انجام است و افزايش مناسبات با سازمان‌هاي بين‌المللي و كشورهاي پيشرفته‌اي مانند فرانسه در دستور كار قرار دارد و بخشي از آن در حال اجراست.

رئيس بنياد علمي اكو همكاري‌هاي نزديك بين وزارت علوم و آموزش و پرورش با اين سازمان در كشورهاي عضو را عاملي مؤثر در نيل به اهداف دانست و گفت: دستگاه‌هاي متولي و مرتبط با علم و فناوري در كشورها بايد به ما كمك كنند تا سياست‌ها به خوبي در كشورها پياده شود.

پروفسور سومرو با اشاره به اهميت استفاده از نيروهاي خلاق در بين ملت‌ها براي توسعه علمي تصريح كرد: نيروهاي جوان و نخبه در نهادهاي مرتبط با آموزش و پرورش بايد كاركرد بيشتري پيدا كنند و تأكيد اكو استفاده از روش‌هاي نوين آموزشي و پژوهشي است.

وي با بيان اينكه آموزش بر اساس روش‌هاي كاوشگرانه در دستور كار اكو قرار گرفته است، افزود: اين موضوع با همكاري وزارت‌هاي علوم و آموزش و پرورش در كشورهاي مختلف مي‌تواند تداوم پيدا كند تا روند آموزش سريع‌تر و فراگيرتر شود.

رئيس اكو به ضرورت تفكر نقادانه در علوم مختلف و در تحقيقات اشاره و خاطرنشان كرد: براي بهبود و ارتقاي ظرفيت‌هاي يادگيري و مهارت آموزي بايد تا جايي كه مي‌توانيم انديشه ورزي و تفكر نقادانه را در نهادهاي علمي و مراكز دانشگاهي و پژوهشي در كشورهاي عضو افزايش دهيم.

گفتني است، در جلسه كميته اجرايي اين بنياد در نشست صبح روز دوشنبه17 تير ماه سال جاري، در زمينه طرح‌هاي علمي مشترك بحث و تبادل نظر شد و خاطر نشان مي سازد،15 نفر از اعضا و بالغ بر 30 نفر از مديران و اعضا فردا سه شنبه در نشست‌هاي مرتبط شركت مي‌كنند.

اين رويداد روز سه شنبه با حضور وزراي علوم كشورهاي پاكستان و ايران و همچنين دبيركل اكو و هيأت بلند پايه كشورهاي عضو ادامه مي‌يابد.

انتخابات رياست جديد بنياد، بررسي و تبادل نظر براي مشكلات علمي اين سازمان و همچنين بحث و بررسي درباره موضوع برنامه منطقه‌اي علم و فناوري در حوزه اكو از ديگر برنامه‌هاي اين اجلاس 2 روزه است.

 

 

تاریخ:
1398/04/17
تعداد بازدید:
66
منبع:
Powered by DorsaPortal