۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
انعقاد تفاهم نامه همكاري بين صندوق حمايت از پژوهشگران و دانشگاه اصفهان
تفاهم نامه همكاري بين صندوق حمايت از پژوهشگران و دانشگاه اصفهان در 4 ماده به امضاي رييس دانشگاه و رييس صندوق رسيد.

 


تفاهم نامه همكاري بين صندوق حمايت از پژوهشگران و دانشگاه اصفهان در 4 ماده به امضاي رييس دانشگاه و رييس صندوق رسيد.

به گزارش وب سايت خبريuinews نشست تدوين مفاد جديد تفاهم نامه همكاري دانشگاه اصفهان با صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران كشور با حضور دكتر ايمان افتخاري رييس صندوق، دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان، دكتر رسول ركني زاده معاون پژوهش و فناوري، اعضاي شوراي پژوهشي دانشگاه شامل معاونان پژوهشي و مديران كل حوزه پژوهش ، روساي دانشكده‌ها و جمعي از اعضاي علمي دانشگاه در سالن اجتماعات معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه اصفهان برگزار شد.  

دكتر مهدي مومني مدير امور پژوهشي دانشگاه، در گفتگو با واحد خبر روابط عمومي اظهار داشت: تفاهم نامه همكاري دانشگاه اصفهان با صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران برتر كه از سال 1394 منعقد شده بود با حضور رئيس صندوق، بازنگري و برخي مفاد مربوط به حمايت از طرح هاي پژوهشي و رساله‌هاي دكتري به اين تفاهم نامه اضافه شد.

 وي در ادامه افزود:  تفاهم نامه همكاري دانشگاه اصفهان با صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران برتر قبلا در قالب يك قرارداد پنج ساله بين دانشگاه اصفهان و صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران برتر به منظور حمايت از محققان در سال 94 به امضا رسيده بود و متمم آن امروز در چهار ماده و پنج بند امضا شد.

مدير امور پژوهشي دانشگاه اصفهان با تاكيد بر اينكه اين تفاهم نامه متممي بر تفاهم نامه قبلي است، خاطرنشان كرد: به موجب اين تفاهم نامه حمايت از طرح هاي تحقيقاتي و رساله‌هاي دكتري اضافه شد و حمايت هاي پسا دكتري كمافي سابق ادامه دارد.

دكتر مومني تصريح نمود: يكي از مفاد اين تفاهم نامه تعهد دانشگاه اصفهان به داوري طرح ها در قالب فرم هاي مصوب صندوق است كه به موجب آن، روند داوري طرح ها در صندوق تسهيل و فرايند داوري طرح هاي دانشگاه مختصرتر مي شود.

يكي ديگر از مفاد اين تفاهم نامه جديد  حفظ مالكيت معنوي نتايج طرح براي پديد آورنده طرح است و  اين موضوع براي محققان از اهميت بالايي برخوردار است.

 مدير امور پژوهشي دانشگاه همچنين بيان داشت:   براي مثال صندوق، طرح‌هاي ويژه اي براي حمايت از محققان پسادكتري در دو يا سه قالب متنوع در دستوركار دارد. همچنين حمايت از بحث‌هاي تجاري سازي، از ايده هاي صندوق است كه اميدواريم به زودي عملياتي شود. صندوق از اين پس در نظر دارد به صورت فراخوان محور عمل كند كه قطعا هم محققان و هم موسسات دانشگاهي بايد از آن مطلع باشند.  

به گفته مدير امور پژوهشي دانشگاه اصفهان قوانين صندوق ساختاريافته تر و نظامندتر شده و توزيع مالي در قالب هاي تنظيم شده در سطوح مختلف محققان در دستور كار صندوق است.

دكتر مومني درخصوص روند تعامل دانشگاه اصفهان با صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران گفت: دانشگاه اصفهان از سال 82 تاكنون بيش از 100 عنوان حمايت از صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران دريافت كرده كه 48 عنوان از آن در دوسال گذشته حمايت گرفته است و اين نشان دهنده فعال‌تر شدن دانشگاه اصفهان در اين زمينه در دو سال اخير است.

وي در پايان افزود: دانشگاه اصفهان نياز به گسترش ارتباطات و كيفي تر كردن ارتباطات با سازمان هاي ديگر دارد و اين كار در سال هاي اخير با جديت دنبال شده و در سال پيش رو اين هدف با قوت و قدرت پيش مي رود.

 

 

تاریخ:
1398/04/20
تعداد بازدید:
367
منبع:
Powered by DorsaPortal