۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
بازديد مديران‌عامل كافه بازار و آواگيمز از مركز نوآوري صنايع سرگرمي در دانشگاه اصفهان
امين اميرشريفي مديرعامل كافه‌بازار و حسين مزروعي مديرعامل آواگيمز به منظور بازديد و مذاكره براي ايجاد پلت فرم مشترك در حوزه توليد محتوا با مدير مركز نوآوري صنايع سرگرمي دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو نمودند.

 

امين اميرشريفي مديرعامل كافه‌بازار و حسين مزروعي مديرعامل آواگيمز به منظور بازديد و مذاكره براي ايجاد پلت فرم مشترك در حوزه توليد محتوا با مدير مركز نوآوري صنايع سرگرمي دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو نمودند.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر جواد راستي مدير مركز نوآوري صنايع سرگرمي دانشگاه اصفهان در حاشيه‌ي اين ديدار اظهار داشت: مركز بازي هاي رايانه اي از سال 1392 در دانشگاه اصفهان راه اندازي شد و طي اين هفت سال، سه دوره كنفرانس بين المللي بازي هاي رايانه اي، فرصت‌ها و چالش‌ها با هدف كمك به رشد و توسعه دانش و فناوري هاي مرتبط با بازي هاي رايانه اي و انتقال آخرين تجارب و دستاوردهاي پژوهشي علوم انساني، صنعتي و هنري در دانشگاه اصفهان و يك دوره در دانشگاه كاشان برگزار شد. وي در ادامه تصريح نمود: پنجمين كنفرانس بين المللي بازي‌هاي رايانه اي فرصت ها و چالش ها نيز در تاريخ 30 آذرماه 1398 در دانشگاه اصفهان برگزار مي‌شود.   

مدير مركز نوآوري صنايع سرگرمي دانشگاه اصفهان در ادامه بيان داشت: درحال حاضر مركز بازي‌هاي رايانه‌اي با حمايت يك ميليارد توماني از سوي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري به مركز نوآوري صنايع سرگرمي دانشگاه اصفهان گسترش يافته است. 

وي با تاكيد بر اين كه در حال حاضر اين مركز به صورت كامل راه اندازي شده است، تصريح كرد: اين مركز پا را فراتر از بازي‌هاي كامپيوتري گذاشته و حوزه‌هايي همچون واقعيت مجازي و يا واقعيت تركيبي در قالب بازي‌هاي سرگرم‌كننده يا بازي‌هاي جدي براي درمان يا آموزش را كه بتوان با آن به خلق ثروت رسيد، تحت پوشش قرار مي‌دهد.

مدير مركز نوآوري صنايع سرگرمي دانشگاه اصفهان گفت: با توجه به گسترده بودن بخش صنايع سرگرمي و ظرفيت‌هاي فراوان آن در جهت جذب مخاطب و ثروت آفريني، اين مجموعه به مركز نوآوري تبديل شده است.

دكتر راستي افزود:  اين مركز در زمينه‌هاي بازي‌هاي رايانه اي، پويا نمايي (انيميشن)، واقعيت مجازي، واقعيت تركيبي، شبيه سازي و بازي‌هاي درماني فعاليت‌هاي آموزشي، پژوهشي، كارآفريني و نوآوري فعاليت مي نمايد و مجهز به آزمايشگاه‌هاي تخصصي و كلينيك بازي درماني نيز هست.

 

وي يادآور شد: اين مركز به تمام امكاناتي كه براي تيم‌هاي بازي ساز نياز است، تجهيز شده است كه شامل "كلاس‌هاي آموزشي"، "استوديو ضبط صداي مجهز به ابزارهاي پيشرفته"، "سايت كامپيوتري"، "آزمايشگاه اختصاصي واقعيت مجازي"، "آزمايشگاه موشن كپچر براي ضبط انيميشن"، "آزمايشگاه برد گيم" و "فضايي براي استقرار و كار تيم‌ها" و "آزمايشگاه تست بازي" است. 

دكتر راستي همچنين تصريح نمود: سايت كامپيوتر اين مركز مجهز به 20 دستگاه كامپيوتر پرقدرت مناسب براي رندر كردن بازي‌ها است. اتاق تست اين مركز نيز مجهز به گوشي‌هاي موبايل و تبلت با آخرين تكنولوژي روز دنيا براي آزمايش اپليكيشن‌هاي توليد شده است. 

مدير مركز نوآوري صنايع سرگرمي دانشگاه اصفهان ادامه داد: اتاق صداي اين مركز قابليت ضبط صداي فيلم‌ها و انيميشن‌ها با كيفيت بالا را دارد و يكي از مجهزترين استوديوهاي ضبط صداي انيميشن در ايران است.

وي در خصوص ديگر بخش‌هاي اين مركز گفت: اتاق "موشن كپچر" مجهز به  لباس سنسوري است كه روي بدن انسان نصب مي‌شود و حركت بدن را به صورت سه بعدي به كامپيوتر منتقل مي‌كند و در زمان ساخت انيمشن مي‌توان بجاي مدل سازي سه بعدي در كامپيوتر، از اين لباس استفاده كرد.

دكتر راستي با بيان اينكه اين مركز مجهز به چند آزمايشگاه پيشرفته است، تصريح كرد: اين مركز علاوه بر آزمايشگاه تست بازي، مجهز به آزمايشگاه واقعيت مجازي/تركيبي است كه شامل دو ست واقعيت مجازي و يك ست واقعيت تركيبي با هدست و دسته است كه علاوه بر ساخت بازي سرگرم كننده، در ساخت بازي آموزشي نيز فعال است و در حال حاضر يك نمونه بازي براي درمان نارساخواني كودكان در اين بخش راه اندازي شده است.

مدير مركز نوآوري صنايع سرگرمي دانشگاه اصفهان گفت: در اين مركز ايده‌هاي جديد، خلاقانه و نوآورانه در زمينه صنايع سرگرمي از جمله بازي‌هاي رايانه اي، شبيه سازي، پويانمايي (انيميشن) و واقعيت مجازي كه مبتني بر دانش و پژوهش مورد حمايت قرار گرفته و به محصول براي عرضه به بازار تبديل مي‌شود.

وي با تاكيد بر اينكه جامعه هدف اين مركز، بازي‌سازان و علاقه مندان به صنعت سرگرمي است، خاطرنشان كرد: تمام علاقه مندان به حوزه سرگرمي و بازي سازي از سنين مختلف مي توانند به اين مركز مراجعه و از امكانات آن استفاده كنند. افرادي كه بدنبال فعاليت در اين حوزه هستند، حمايت علمي مي شوند.

دكتر راستي آينده اين مركز را بسيار روشن پيش بيني كرد و افزود: اين مجموعه در بخش هاي آموزش، پژوهش و كارافريني براي خلق ثروت از حوزه سرگرمي فعال است و با توجه به اينكه تنها مركز مجهز دانشگاهي جامع در تمام كشور است، مي تواند به قطب منحصر به فردي در حوزه سرگرمي تبديل شود.

 

 
 
 
 
تاریخ:
1398/06/12
تعداد بازدید:
161
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
تغییر کد امنیتی
كد امنيت
Powered by DorsaPortal