۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
مراسم استقبال از دانشجويان ورودي جديد در دانشگاه اصفهان
دكتر طالبي رييس دانشگاه اصفهان در مراسم استقبال از دانشجويان ورودي جديد،كاركرد دانشگاه را تربيت انسان دانشگاهي و ايجاد هويت اجتماعي جديد براي دانشجوياني دانست كه در تجارب، دريافت ها و باورهاي مشترك با يكديگر سهيم مي شوند.


 دكتر طالبي رييس دانشگاه اصفهان در مراسم استقبال از دانشجويان ورودي جديد،كاركرد دانشگاه را تربيت انسان دانشگاهي و ايجاد هويت اجتماعي جديد براي دانشجوياني دانست كه در تجارب، دريافت ها و باورهاي مشترك با يكديگر سهيم مي شوند.  

 

به گزارش وب سايت خبري uinews دكتر هوشنگ طالبي در اين مراسم كه با حضور هيات رييسه،معاونين و مديران ارشد دانشگاه و معاون سياسي امنيتي استاندار، در محل سالن نيلفروشزاده برگزار شد، دانشگاه را محلي براي بالندگي و شكوفايي استعدادها دانست . وي ضمن خير مقدم به دانشجويان ورودي جديد، موفقيت آن ها در آزمون سراسري و راهيابي به دانشگاه جامع اصفهان را تبريك گفت. دكتر طالبي همچنين ضمن معرفي دانشگاه اصفهان اظهار داشت: در سال جاري حدود 2 هزار دانشجو در 70 رشته در مقطع كارشناسي، يك هزار و 300 دانشجو در 180 رشته در مقطع كارشناسي ارشد  و 300 دانشجو در 105 رشته در مقطع دكترا فعاليت آموزشي و پژوهشي خود را در اين دانشگاه آغاز نمودند. همچنين 300 دانشجوي ميهمان از دانشگاه‌هاي مختلف كشور امسال به جمع دانشجويان دانشگاه اصفهان اضافه شدند.

دكتر طالبي در ادامه ضمن اشاره به قدمت 70 ساله دانشگاه تصريح نمود: تا كنون بيش از 100 هزار دانش آموخته در رشته هاي مختلف، از اين مركز بزرگ علم و دانش فارغ التحصيل و در پيشرفت و اعتلاي جامعه پيشگام و پيشرو بوده اند. رييس دانشگاه همچنين به وسعت فكري و فرهنگي دانشگاه در مقايسه با دوران دبيرستان اشاره و بيان داشت:  فضاي دانشجويي بي ترديد، مراقبت فكري، فرهنگي و اجتماعي بيشتري مي‌طلبد. وي با بيان اينكه هدف از تحصيل ساختن آينده فردي و اجتماعي در كشور است، افزود: هدف و مسير  رسيدن به اين افق بايد همواره در برابر ديدگان دانشجو قرار داشته باشد.

 

لازم به ذكر است در اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا شريف سرپرست نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه اصفهان نيز ضمن اداي احترام به ايام سوگواري آقا امام حسين(ع) ، ورود دانشجويان جديد به دانشگاه اصفهان را تبريك و اظهار داشت: اولويت اول براي دانشجويان آموزش و پژوهش است و در اولويت هاي بعدي، دانشگاه  فضاهاي متعددي براي آماده شدن دانشجويان و حضور موفق در اجتماع را فراهم نموده است. وي حضور بيش از 50 انجمن علمي، 20 كانون علمي، فرهنگي و 5 تشكل سياسي در دانشگاه را ظرفيت مناسبي براي حضور دانشجويان در اين كانون ها دانست و اظهار داشت: استفاده از اين ظرفيت ها مي تواند در موفقيت بيشتر دانشجويان موثر و مثمر ثمر باشد.

حاج آقا شريف، دانشگاه اصفهان را  جزء 5 دانشگاه جامع  برتر كشور دانست و افزود:  از جهت فرهنگي بزرگترين رويداد فرهنگي دانشجويي با عنوان "جشنواره حركت" در اين دانشگاه برگزار شد .همچنين اين دانشگاه از جهت ورزشي جزء سه دانشگاه مدال آور و از جهت مذهبي ركورددار بزرگترين اعتكاف و مراسم معنوي دانشجويي كشور است.
وي تصريح كرد:  ده ها استاد برجسته در دانشگاه اصفهان‌ فعاليت مي‌كنند و از جمله چهار دانشمندISI از هزار دانشمند برتر جهان و بزرگترين دانشمندان فيزيك كوانتوم در اين دانشگاه كرسي تدريس دارند.

گفتني است اين مراسم روز دو شنبه هشتم مهرماه سال جاري با حضور پرشور دانشجويان ورودي جديد در سالن نيلفرشزاده دانشگاه اصفهان برگزار و برنامه هاي متنوع آن مورد استقبال اين عزيزان قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

تاریخ:
1398/07/08
تعداد بازدید:
528
منبع:
Powered by DorsaPortal