۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
ديدار سفير ايتاليا با رييس دانشگاه اصفهان
سفير جديد ايتاليا در ايران به اتفاق آقايان فيكارا رايزن اقتصادي و اسپنا دبير اول همكاري فرهنگي سفارت ايتاليا در ايران با رييس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو كردند.

 

سفير جديد ايتاليا در ايران به اتفاق آقايان فيكارا رايزن اقتصادي و اسپنا دبير اول همكاري فرهنگي سفارت ايتاليا در ايران با رييس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو كردند. 

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه، در اين ديدار ضمن ابراز خرسندي از حضور سفير ايتاليا و همراهان در دانشگاه اصفهان، اظهار داشت: روابط ايران و ايتاليا از يك سابقه طولاني علمي اقتصادي و فرهنگي برخوردار بوده است. بويژه فارغ از مسائل سياسي همواره ثبات در روابط علمي وجود داشته است. ايشان با تاكيد بر اين كه هدف ما در توسعه روابط بين الملل متكي بر ديپلماسي علمي است، اعتقاد داريم كه روابط علمي ما تحت تاثير مسائل سياسي قرار نمي گيرد. ايشان سپس گزارشي از سابقه همكاري با دانشگاه هاي ايتاليايي را بر شمرده و به وجود تفاهم نامه همكاري با دانشگاه هاي مهم ايتاليايي از جمله دانشگاه هاي لاسپينزا، پروجا، پاويا، بلونيا و غيره اشاره نمود كه تا كنون در قالب برگزاري كارگاه ها و كنفرانس‌هاي مشترك، سخنراني هاي متعدد و اجراي پروژه هاي ادامه داشته است. رييس دانشگاه همچنين به خواهر خواندگي اصفهان و فلورانس اشاره و توسعه روابط بين دو شهر را مستلزم تقويت روابط دانشگاهي دانست.

وي اظهار اميدواري نمود كه روابط دانشگاهي بتواند در چارچوب طرح هاي افق 2020 اتحاديه اروپا و برنامه هاي ديگر مثل برنامه مبادله اراسموس پلاس تحقق يابد. دكتر طالبي يكي از اهداف مهم دانشگاه را استقرار دوره هاي مشترك با دانشگاه هاي ايتاليايي دانست كه مي تواند به توسعه روابط كمك نمايد. وي همچنين يادآور شد كه از سفير ايتاليا انتظار مي رود در تسريع روند ويزا براي استادان و دانشجويان همت گمارد.

شايان ذكر است، سفير ايتاليا از ملاقات هايي كه در سفر به اصفهان با استاندار و رئيس دانشگاه اصفهان داشته ابراز خرسندي نمود. وي سپس هدف از اين سفر را بررسي توسعه روابط علمي، اقتصادي، فرهنگي شهرهاي ايتاليا و اصفهان دانست و اظهار اميدواري نمود كه با دقت انجام پذيرد.

وي ابراز نمود اصفهان براي ما از جنبه هاي فرهنگي، علمي، تاريخي و صنعتي داراي اهميت بسيار است بويژه آن كه تعميق روابط دانشگاهي به درك بيشتر از توسعه روابط علمي و اقتصادي كمك مي كند.

سفير ايتاليا در ادامه افزود: با توجه به اهميت دانشگاه اصفهان در منطقه و ارتباط موثري كه اين دانشگاه با جامعه و صنعت دارد، مي تواند به هدف توسعه روابط علمي فرهنگي و مبادله استاد و دانشجو و بخصوص مبادله كارشناس و متخصص كمك كند. وي اظهار داشت عمدتا دانشجويان و پژوهشگران ايراني  در اروپا از لحاظ كيفيت علمي شناخته شده هستند و دانشگاه هاي ايتاليايي تمايل به همكاري در مبادله دانشجو دارند.

در ادامه دكتر طيبي گزارشي از فعاليت هاي كنوني بين دانشگاه اصفهان و دانشگاه هاي ايتاليايي را تشريح نمود و توسعه برنامه هاي همكاري را در قالب طرح هاي اراسموس و ژان مونه خواستار شد. همچنين دكتر ذاكر نژاد به كارگاه مشترك در حوزه جغرافيا اشاره نمود كه در آينده نزديك بين دانشگاه اصفهان، دانشگاه پاويا و يك دانشگاه آلماني در اصفهان برگزار خواهد شد.

گفتني است، در اين ديدار دكتر طيبي مدير بين الملل دانشگاه، دكتر ذاكر نژاد مسئول بين المللي سازي دانشكده جغرافيا و آقاي كردابادي از كارشناسان نمايندگي وزارت خارجه دفتر اصفهان حضور داشتند.

 
تاریخ:
1398/07/09
تعداد بازدید:
207
منبع:
Powered by DorsaPortal