۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
ديدار مدير كل صدا و سيماي مركز اصفهان با رييس دانشگاه اصفهان
در ديدار مشترك آقاي بهرام عبدالحسيني مدير كل صدا و سيماي مركز اصفهان با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان بر تعامل علمي و فرهنگي هرچه بيشتر دانشگاه و صدا و سيما تاكيد شد.

در ديدار مشترك آقاي بهرام عبدالحسيني مدير كل صدا و سيماي مركز اصفهان با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان بر تعامل علمي و فرهنگي هرچه بيشتر دانشگاه و صدا و سيما تاكيد شد.

  به گزارش وب سايت خبريuinews آقاي بهرام عبدالحسيني مدير كل صدا و سيماي مركز اصفهان به اتفاق معاونين سيما با دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان، دكتر رسول ركني زاده معاون پژوهش و فناوري دانشگاه و دكتر سيد مسعود سيد بنكدار رييس موزه و مركز اسناد دانشگاه، ديدار و گفتگو نمودند.

 

دكتر طالبي در اين ديدار ضمن اشاره به پتانسيل بالاي دانشگاه اصفهان اظهار داشت: ظرفيت علمي دانشگاه از طريق ارتباطات رسانه اي مي تواند به نحو مطلوب در خدمت جامعه باشد.

رييس دانشگاه همچنين بر لزوم راه اندازي رشته ارتباطات رسانه اي در دانشگاه تاكيد و خواستار تربيت نيروي انساني پردازشگر در پژوهش هاي رسانه اي شد.

رييس دانشگاه در ادامه افزود: در حال حاضر 7000 دانشجو در مقطع تحصيلات تكميلي در دانشگاه اصفهان مشغول به تحصيل مي باشند كه از اين تعداد 5000  نفر در مقطع كارشناسي ارشد و 2000 نفر در مقطع دكتري مي باشند كه در واقع پژوهشگران بلقوه اي هستند كه پايان نامه هاي خود را بايد در قالب موضوعات مورد نياز جامعه ارايه نمايند.

وي سياست دانشگاه را سامان دهي به موضوعات پايان نامه هاي دانشجويان تحصيلات تكميلي دانست و بر جهت دار بودن اين پايان نامه ها در راستاي حل مشكلات جامعه تاكيد نمود.

دكتر طالبي همچنين افزود:رسانه ملي مي تواند تامين كننده موضوعات پايان نامه هاي دانشجويان تحصيلات تكميلي دانشگاه باشد و ميزان نظرات جامعه در موضوعات اقتصادي و اجتماعي مختلف را احصا نمايد.

لازم به ذكر است دكتر طالبي در ادامه به تشريح نيازهاي دانشگاه از يك سو و داشته ها و ظرفيت هاي دانشگاه از سوي ديگر پرداخت و بيان داشت: تاريخ تاسيس و شروع فعاليت هاي دانشگاه و تعداد 100 هزار دانش آموخته اين دانشگاه از زمان تاسيس تا كنون ، اندوخته و ظرفيت بسيار غني اين مركز علم و دانش است . البته بعضي از ظرفيت ها مانند فيلم، عكس و مستندات تاريخي از جمله داشته هايي است كه علاوه بر اين كه يادآور تاريخ اين مركز علمي است ، حفظ اين آثار و اطلاع رساني صحيح و شايسته آن نيز با همكاري صدا و سيما امكان پذير خواهد بود.

وي همكاري صدا و سيما در ساخت مستند تاريخ دانشگاه اصفهان را لازم و ضروري قلمداد و بر اين مهم تاكيد نمود. همچنين حضور فرهيختگان دانشگاهي در صدا و سيما را در تقويت نگاه علمي به مسائل جامعه ضروري دانست.

دكتر طالبي دانشگاه را عاملي براي توسعه شهري دانست و افزود: حضور دانشگاه اصفهان باعث ايجاد جاذبه و كشش شهري شده و تمركز جمعيت در اين نقطه از شهر را به همراه داشته است و نقش دانشگاه را در توسعه شهري افزون نموده است.

رييس دانشگاه همچنين پيشنهاد راه اندازي يك مركز پژوهشي رسانه مشترك را ارايه نمود و خواستار ارتباط مستمر بين دو سازمان شد.                                                  

وي در ادامه تصريح نمود: دانشگاه اصفهان به عنوان يكي از ده دانشگاه برتر ايران با 15000 دانشجو، 650 عضو هيات علمي و 1200 كارمند پتانسيل بسيار بالايي در ساخت و توليد برنامه هاي علمي و آموزشي تلويزيوني ، مي تواند داشته باشد .دكتر طالبي در ادامه ضمن معرفي 13 دانشكده در دانشگاه اصفهان اظهار داشت:در حال حاضر 8 دانشكده در حوزه علوم انساني و 4 دانشكده در حوزه علوم پايه،فني و مهندسي، فن آوري هاي نوين و شيمي در حال فعاليت هستند كه ظرفيت هاي علمي بسيار خوبي براي توسعه و پيشرفت دارند. وي در پايان از حضور مدير كل صدا و سيماي مركز اصفهان در دانشگاه ابراز خشنودي نمود و بر تداوم همكاري دو جانبه اين دو سازمان تاكيد كرد.

در ادامه نشست آقاي بهرام عبدالحسيني مدير كل صدا و سيماي مركز اصفهان نيز ضمن براز خرسندي از حضور در دانشگاه جامع اصفهان اظهار داشت: دانشگاه اصفهان به عنوان يكي از معتبر ترين مراكز علمي كشور داراي اندوخته اي از ظرفيت هاي بالاي علمي است كه با تعامل با صدا و سيما مي تواند در اطلاع رساني اين ظرفيت ها موفق تر عمل نمايد.

وي در ادامه از پروژه ساخت مستندي در مورد تاريخ دانشگاه اصفهان و همكاري در تبديل فيلم هاي قديمي دانشگاه، استقبال نمود و خواستار ارايه بانك اطلاعاتي از اساتيد فن كه در حوزه هاي مختلف علمي مطرح هستند به منظور دعوت از اين فرهيختگان به برنامه هاي آموزشي صدا و سيما شد.

مدير كل صدا و سيماي مركز اصفهان همچنين اظهار داشت: صدا و سيما به عنوان رسانه ملي و دانشگاه اصفهان نيز به عنوان قطب علمي و فرهنگي استان ، رسالت سنگيني در اشاعه علم و فرهنگ در بين جوانان اين مملكت دارند.

همچنين براي تسريع همكاري بين دو سازمان ، انعقاد تفاهم نامه اي مشترك پيشنهاد شد كه مورد استقبال حاضرين جلسه قرار گرفت .شايان ذكر است در اين نشست معاونان صدا و سيماي مركز اصفهان و مسولان دانشگاه اصفهان به بيان ديدگاه ها و نظرات خود براي ارتقا علم و انديشه و فرهنگ غني ايران با همكاري يكديگر پرداختند و بر تداوم همكاري دوجانبه تاكيد نمودند.

گفتني است دكتر سيد مسعود سيد بنكدار رييس موزه و مركز اسناد دانشگاه اصفهان نيز ضمن ارايه گزارش مبسوطي از گنجينه آثار دانشگاه اظهار داشت:  مدتي است با حمايت رييس دانشگاه، اقدام به جمع آوري اسناد ديداري و شنيداري دانشگاه نموده ايم. وي در ادامه افزود : در حال حاضر فيلم هاي منحصر به فردي در مجموعه آرشيو ما موجود است كه به سرعت بايد تبديل شود و به عنوان يك اثر ماندگار،مورد استفاده محققان و پژوهشگران قرار گيرد. براي ماندگاري اين مجموعه به همكاري صدا و سيما نيازمنديم . دكتر بنكدار موزه دانشگاه اصفهان را بستري امن براي حفظ اموال تاريخي استان قلمداد و با ارايه ليستي از اموال اهدايي مردم به موزه دانشگاه اصفهان ، از حسن اعتماد مردم به اين دانشگاه ابراز رضايت نمود.

لازم به ذكر است مدير كل صدادو سيما به اتفاق معاونين اين سازمان، از موزه و مركز اسناد دانشگاه ديدار و مقرر شد همكاري دوجانبه موزه و مركز اسناد با صدا و سيما براي اسناد ديداري و شنيداري انجام شود.

 

 

 

 

تاریخ:
1398/08/04
تعداد بازدید:
318
منبع:
Powered by DorsaPortal