۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
احساس مسئوليت دانشجويان در پديده‌هاي اجتماعي به توسعه كشور مي‌انجامد
رييس دانشگاه اصفهان گفت: احساس مسئوليت دانشجويان در پديده‌هاي اجتماعي بسيار مثبت و مفيد است و به توسعه كشور در ابعاد مختلف مي‌انجامد.

 

 

 رييس دانشگاه اصفهان گفت: احساس مسئوليت دانشجويان در پديده‌هاي اجتماعي بسيار مثبت و مفيد است و به توسعه كشور در ابعاد مختلف مي‌انجامد.

به گزارش وب سايت خبري و به نقل از خبرگزاري ايرنا، دكتر هوشنگ طالبي روز جمعه در گفت و گو با ايرنا با تبريك فرارسيدن 16 آذر روز دانشجو اظهارداشت: با بررسي سير تحولات سياسي، اجتماعي و فرهنگي در كشورمان مي‌بينيم كه دانشجويان با حس مسئوليتي كه در مباحث گوناگون دارند نقش بي‌بديل و موثري ايفا كرده‌اند.

وي با بيان اين كه دانشگاه كانون تربيت مديران و مسوولان در جامعه به شمار مي‌رود، ادامه داد: ارتقاي هرچه بيشتر و برنامه‌ريزي بهتر در آموزش عالي سبب مي‌شود كه دانش آموختگان پس از ورود به بازار كار، منابع نيروي انساني كارآمد و متخصص باشند.

رييس دانشگاه اصفهان اضافه كرد: برنامه‌ريزي‌هاي درسي و رشته‌اي در دانشگاه‌ها بايد متناسب با نياز جامعه باشد و در اين راستا هرچه موثرتر عمل كنيم به سود هموطنان خواهد بود.

دكتر طالبي به اهميت مهارت‌آموزي در مراكز آموزش عالي اشاره و خاطرنشان كرد: اين امر سبب تبديل فارغ‌التحصيلان به كارآفرينان به عنوان يكي از نيازهاي اساسي كشورمان خواهد شد، زيرا كارآفريني سبب توسعه مي‌شود و اشتغال‌زايي براي فرد و ديگران را به دنبال دارد.

وي بيان كرد: موضوع اشتغال امروز مهم‌ترين دغدغه در بين دانشجويان است و بر همين اساس بايد سعي شود اشتغال‌زايي و اشتغال‌آفريني بيش از گذشته مورد توجه قرار گيرد.

وي با بيان اين كه دانشجويان به مناسبت روز دانشجو ويژه برنامه‌هايي در دانشگاه اصفهان برگزار مي‌كنند، گفت: به برنامه‌هايي كه تشكل‌هاي دانشجويي اين مجموعه درخواست دادند، مجوز داديم كه شماري از آن در هفته گذشته و تعدادي در اين هفته برگزار مي‌شود.

16 آذر روز دانشجو نام گرفت اين روز، به ياد سه دانشجو كه هنگام اعتراض به ديدار رسمي ريچارد نيكسون معاون رئيس‌جمهور وقت ايالات متحده آمريكا و همچنين از سرگيري روابط ايران با بريتانيا، در تاريخ 16 آذر 1332 در دانشگاه تهران كشته شدند، گرامي داشته مي‌شود.

دانشگاه اصفهان به عنوان دانشگاه جامع و مادر استان داراي حدود 15 هزار دانشجو و 650 عضو هيات علمي و يكي از دانشگاه‌هاي برتر كشور به شمار مي‌رود.

اين دانشگاه به عنوان يكي از دانشگاه‌هاي منتخب ايران در طرح تبديل به يكي از پنج دانشگاه برتر كشور در تراز بين‌المللي انتخاب شده است.

 

تاریخ:
1398/09/16
تعداد بازدید:
307
منبع:
Powered by DorsaPortal