۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
افتتاح سالن مطالعه سردار حاج قاسم سليماني در دانشگاه اصفهان
سالن مطالعه سردار حاج قاسم سليماني با حضور رييس دانشگاه، معاون اداري و مالي، معاون دانشجويي و جمعي از مديران ارشد دانشگاه، در محل سراي دانشجويي خواهران افتتاح شد.

 

سالن مطالعه سردار حاج قاسم سليماني با حضور رييس دانشگاه، معاون اداري و مالي، معاون دانشجويي و جمعي از مديران ارشد دانشگاه، در محل سراي دانشجويي خواهران افتتاح شد.

به گزارش وب سايت خبري uinews دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه درمراسم افتتاح و بهره برداري از سالن مطالعه شهيد سپهبد سليماني ضمن تكريم و بزرگداشت مقام شامخ اين شهيد سرافراز ايران اسلامي،اظهار داشت: فلسفه وجودي اين سالن مطالعه، افزايش فضاي مطالعه براي دانشجويان است. رييس دانشگاه در ادامه افزود: با توجه به رسالت دانشگاه در تامين مكان مناسب جهت مطالعه دانشجويان ، مكاني براي مطالعه دانشجويان دختر در نظر گرفته شد كه براحتي در دسترس كليه دختران دانشجو قرار گرفته و ايشان بدون دغدغه و با خيال راحت در هر زمان، امكان استفاده از سالن مطالعه را داشته باشند. وي در ادامه تصريح نمود :مكان در نظر گرفته شده نياز به بازسازي و نوسازي داشته كه با توجه به نزديك بودن به زمان امتحانات دانشجويان و كمبود وقت در يك تلاش جهادگونه ظرف مدت كمتر از 20 روز اين سالن مطالعه بازسازي و تحويل دانشجويان محترم گرديده است.

شايان ذكر است، سالن مطالعه مذكور داراي زيربناي 750 متر مربع با ظرفيت 500 نفر بوده كه دانشگاه جهت خدمات صورت گرفته در بحث روشنايي، گرمايش و به سازي ابنيه آن تقريبا دوميليارد ريال هزينه نموده است.

 همچنين بعد از اين افتتاح رييس دانشگاه به اتفاق معاون اداري و مالي و معاون دانشجويي دانشگاه از احداث اداره امور خوابگاه ها نيز بازديد بعمل آوردند.

 
 
 
 
 

دكترميرخاني معاون اداري و مالي، در اين بازديد يكي از اهداف مديريت دانشگاه را زنده نمودن فضاهاي بدون استفاده و با بهره برداري ضعيف  بيان كرد و افزود با  تدبيري كه در طراحي و اختصاص فضا صورت گرفت مكاني كه قبلا استفاده بهينه از آن ميسر نبود،  امروز به اداره امور خوابگاه ها تبديل گشته و فضاي كالبدي نامناسب اداره امور خوابگاه هاي قبلي، عدم امكان برقراري ارتباط بين كارشناسان خوابگاه هاي خواهران و برادران و دسترسي نامناسب و دور از دانشجويان كه همگي دغدغه بجا بود امروز با افتتاح و بهره برداري از اداره امور خوابگاه هاي جديد رفع گرديده و حقيقتا با مديريت فضاها و طراحي مناسبي كه طي بازسازي توسط كارشناسان دفتر فني صورت گرفته ، هم اكنون فضايي مناسب و ايده آل در اختيار اداره امور خوابگاه ها قرار گرفته است كه اميد است رفاه بيشتر دانشجويان را در برداشته باشد.

دكتر ميرخاني افزود : در اين پروژه با زيربناي تقريبي 300 مترمربع سعي بر آن شده كه كليه نيازهاي اداري رفع گرديده و در راستاي مديريت سبز نيز از لوازم كم مصرف در تاسيسات مكانيكي و الكتريكي بهره گرفته شده و به طور مثال كارشناس تاسيسات الكتريكي پروژه در طراحي صورت گرفته جهت سيستم روشنايي، از چراغ هاي LED با نوردهي بسيار بالا با تكنولوژي backlight استفاده نموده و همچنين كليه پنجره هاي ساختمان نيز دوجداره و با عايق مناسب در نظر گرفته شده كه صرفه جويي موثري در مصرف انرژي در پي خواهد داشت.

خاطرنشان مي سازد پروژه اداره امور خوابگاه ها با هزينه اي بالغ بر 35 ميليارد ريال و توسط شركت ايده سازان اسكانده و تحت نظارت اداره نوسازي و بهسازي دفتر فني طرح هاي عمراني طي مدت دو ماه انجام گرديد.

احداث پيست دوچرخه سواري و بهسازي ابنيه زمين ورزشي شهيد نيك نژادي(در محيط خوابگاه محصور و محدود براي خواهران) ،يكي ديگر از پروژه هايي بود كه پس از بازديد رييس دانشگاه، معاون دانشجويي و معاون اداري ومالي مورد افتتاح و بهره برداري قرار گرفت.

 
 
 
 

پس از افتتاح و بازديد از پروژه دكتر حاج حسيني معاون دانشجويي بيان نمود: با توجه اعلام نياز اداره تربيت بدني و لزوم ترويج فرهنگ ورزش همگاني نياز به فضايي امن و مناسب جهت دوچرخه سواري دختران دانشجو بود كه در اين راستا كميته فني و تخصصي دانشگاه تصميم به اجراي يك رينگ دوچرخه سواري حائل زمين چمن شهيد نيك نژادي نمود كه از لحاظ امنيت و سهولت در رفت و آمد بهترين گزينه اجرايي بود.

وي ضمن تمجيد از ناظرين و پيمانكار پروژه بدليل سرعت و كيفيت اجرا اضافه كرد: در طراحي صورت گرفته، اطراف زمين چمن كه در حقيقت بلا استفاده بوده و همچنين بدليل سنگلاخي بودن خطر آسيب به دانشجويان را داشت با زيرسازي مناسب آسفالت گرديده و ورودي زمين كه بسيار نامناسب و غير ايمن بود نوسازي و اصلاح شده و بزودي جايگاه دوچرخه ها نيز نصب مي گردد.

لازم بذكر است پروژه احداث پيست دوچرخه سواري و بهسازي ابنيه زمين ورزشي شهيد نيك نژادي توسط شركت ايده سازان اسكانده و با نظارت اداره نوسازي و بهسازي با هزينه تقريبي يك و نيم ميليارد ريال افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.

در پايان بازديد كنندگان از پروژه گسترش رستوران ياس دو بازديد و كارشناسان دفتر فني طرح هاي عمراني روند اجرايي پروژه را تشريح نمودند.

با توجه به اعلام كارشناسان دفتر فني:  دانشگاهيان و دانشجويان دانشگاه از فضاي اندك رستوران ياس دو ناراضي بوده و اعتراضاتي داشته كه در اين راستا پس از بررسي هاي صورت گرفته تصميم به گسترش رستوران از ضلع جنوبي گرديد و پس از طراحي هاي لازم كه با دشواري هاي خاصي نيز روبرو بود فضايي بالغ بر دويست مترمربع به اين رستوران افزوده شد.

همچنين يكي از دشواري هاي اين پروژه طراحي سازه جهت الحاق قسمت قديمي و جديد به نحو مناسب بود كه به همت كارشناسان دفتر فني و پيمانكار پروژه هم اكنون قسمت الحاقي به رستوران، هماهنگي لازم را با قسمت هاي قديمي را داشته و قسمتي جهت كافي شاپ جهت ارائه خدمات به دانشجويان افزوده شده وهمچنين سرويس بهداشتي جديدي نيز به مجموعه اضافه شده  و كليه اين عمليات در كمتر از يك ماه و با تلاشي شبانه روزي جهت رفاه حال دانشجويان عزيز انجام گرفته است.

لازم بذكر است پروژه گسترش رستوران ياس دو با هزينه اي بالغ بر سه ميليارد ريال و توسط شركت آلونك پي آپادانا و با نظارت اداره نوسازي و بهسازي دفتر فني انجام و مورد بهره برداري گرديده است.

در پايان بازديدهاي صورت گرفته رياست، معاون اداري و مالي و معاون دانشجويي دانشگاه از زحمات كارشناسان دفتر فني (آقايان مهندسين آرسته، مهديان ،حسن پور و يزدي) و پيمانكاران پروژه ها تقدير نمودند.

 
 
 
 
 
تاریخ:
1398/10/18
تعداد بازدید:
586
منبع:
Powered by DorsaPortal