۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
امضاي تفاهم نامه همكاري علمي و پژوهشي بين صدا و سيما و دانشگاه اصفهان
در آييني نخستين تفاهم نامه همكاري‌هاي علمي، پژوهشي و فناوريي بين صدا و سيماي مركز اصفهان و دانشگاه اصفهان امضاء شد.

 

در آييني نخستين تفاهم نامه همكاري‌هاي علمي، پژوهشي و فناوريي بين صدا و سيماي مركز اصفهان و دانشگاه اصفهان امضاء شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews  و به نقل از خبرگزاري صدا و سيما مركز اصفهان؛ مدير كل صداو سيماي مركز اصفهان در اين آيين با بيان اينكه همه برنامه‌هاي اين مركز پيوست پژوهشي دارد گفت: در بخش‌هاي مختلف قبل و حين برنامه سازي از نظر پژوهشگران استفاده مي‌شود.

بهرام عبدالحسيني با اشاره به فعاليت اتاق فكر در زمينه‌هاي مختلف در راستاي كيفي سازي برنامه سازي در صداو سيماي مركز اصفهان افزود:اتاق فكر كودك، نوجوان، جوان، خانواده و آسيب‌هاي اجتماعي از جمله آنهاست.

وي گفت: دانشگاه اصفهان ظرفيت‌هاي بسياري داردو به منظور توسعه پژوهش‌هاي كاربردي لازم بود چنين تفاهم نامه ايي بين دانشگاه به عنوان كانون توليد فكرو دانش و رسانه براي غناي بيشتر توليدات رسانه ايي و پژوهشي امضاء شود.

رييس دانشگاه اصفهان هم در اين آيين با بيان اينكه نيمي از ظرفيت دانشگاه در راستاي برنامه ريزي و فعاليت ويژه گروه علوم انساني و نيم ديگر هم براي علوم تجربي و نظري است گفت: در همين زمينه شوراي ارتقاء علوم انساني فعال شده و خوشه سرمايه اجتماعي كشور در دانشگاه اصفهان تشكيل شده است.

دكتر هوشنگ طالبي جايگاه صداو سيما را با استناد به فرمايش بنيانگذار جمهوري اسلامي حضرت امام خميني (ره) يك دانشگاه عمومي و ملي دانست و افزود:مي توان با كمك استادان و پژوهشگران دانشگاه اصفهان در استمرار كيفي سازي برنامه‌ها و حفظ اين جايگاه ويژه گام برداشت چرا كه رسانه پل بين علم و مردم است.

وي در پايان به ارائه گزارشي از فعاليت شبكه دانشگاه و جامعه پرداخت و اضافه كرد: تاكنون 16 گزارش پژوهشي جامع 700 تا 800 صفحه ايي متناسب با نياز استان در راستاي توسعه پايدار از جمله مباحث آب و محيط زيست تهيه شده است.

همكاري مشترك در زمينه آموزشي و مطالعات پژوهشي، توليد محتوا، بهره گيري متقابل از ظرفيت نخبگان در قالب تشكيل شوراي انديشه ورز و مشاوره و راهنمايي پژوهشي از مهمترين محور‌هاي هفت بند اين تفاهم نامه است.

دانشگاه اصفهان 16 هزار دانشجو، هفت هزار دانشجوي تحصيلات تكميلي و 650 عضو هيأت علمي دارد.

 
تاریخ:
1399/03/20
تعداد بازدید:
311
منبع:
Powered by DorsaPortal