۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
تفاهم‌نامه همكاري‌هاي پژوهشي، آموزشي و فناورانه بين دانشگاه اصفهان و شركت بين‌المللي مهندسي ايريسا
تفاهم‌نامه همكاري‌هاي پژوهشي، آموزشي و فناورانه بين دانشگاه اصفهان و شركت بين‌المللي مهندسي سيستم‌ها و اتوماسيون – ايريسا امضا شد.

 

تفاهم‌نامه همكاري‌هاي پژوهشي، آموزشي و فناورانه بين دانشگاه اصفهان و شركت بين‌المللي مهندسي سيستم‌ها و اتوماسيون – ايريسا امضا شد.

 به گزارش وب سايت خبريuinews  اين تفاهم نامه به منظور تقويت و توسعه‌ي همكاري في‌مابين، با هدف دسترسي و به‌كارگيري دانش روز دنيا و فناوري‌هاي لبه در اجراي طرح‌هاي صنعتي، پژوهشي، مطالعاتي، توسعه‌اي، كاربردي و آموزشي در جهت رفع نيازهاي حوزه مأموريتي دانشگاه و شركت ايريسا منعقد گرديد.

 

شايان ذكر است، به منظور توسعه پايدار و ارتقاء سطح محصولات و خدمات قابل ارائه در سطح كشور، لازم است تا همواره بين دانشگاه و صنعت به عنوان كانون كسب خودكفايي و مبدأ تحولات، ارتباطي نزديك و متقابل وجود داشته باشد. در اين تعامل متقابل از يك‌سو از دانش محققان دانشگاهي و ظرفيت پژوهشي آن‌ها در جهت ارتقاء بنيان دانشي محصولات و خدمات صنعتي استفاده مي‌شود و از سوي ديگر مواجهه‌ي دانشجويان با فناوري‌هاي مورد استفاده در صنعت و موضوعات و مشكلات موجود در صنعت فراهم مي‌شود؛ كه اين خود به تربيت نسل جديدي از متخصصين دانشگاهي خواهد انجاميد.

دانشگاه اصفهان و شركت بين‌المللي مهندسي سيستم‌ها و اتوماسيون- ايريسا جهت بهره‌گيري از تخصص‌هاي مختلف علمي و تحقيقاتي و سرعت بخشيدن به تجاري‌سازي نتايج و محصولات دانش بنيان در سطح جامعه و رفع نيازها و مشكلات و رسيدن به هدف توسعه‌ي ملي در راستاي حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان و در چارچوب قوانين و مقررات كشوري، تصميم به همكاري و امضاء اين تفاهم نامه گرفتند.

 اين تفاهم‌نامه همكاري بين دانشگاه اصفهان به نمايندگي دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان و دكتر رسول سرائيان مديرعامل شركت ايريسا منعقد و امضا شد.

 لازم به ذكر است موضوعات مشترك در اين تفاهم نامه كه مورد تاييد دو طرف قرار گرفت، شامل : همكاري مشترك در تعريف و اجراي طرح‌هاي پژوهشي و فناوري،ايجاد بستر مناسب براي جلب مشاركت دانشجويان، پژوهش‌گران و اعضاي هيئت علمي در مراحل انجام طرح‌هاي پژوهشي،برگزاري همايش‌هاي علمي-تحقيقاتي، نشست‌ها، دوره‌ها و كارگاه‌هاي آموزشي مشترك،انجام مطالعات تطبيقي و امكان‌سنجي به‌ صورت مشترك،همكاري و مشاركت دوجانبه در انجام بازديدهاي علمي و صنعتي، استفاده از امكانات تحقيقاتي (آزمايشگاهي، كارگاهي) متقابل بر اساس ضوابط و مقررات ذي‌ربط، حمايت از صاحبان ايده و كارآفرينان در زمينه‌هاي پژوهشي جهت توليد انبوه و عرضه به بازار است.

گفتني است، اين تفاهم نامه در 13 ماده در دو نسخه در تاريخ 17/3/1399 توسط دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان و دكتر رسول سرائيان مديرعامل شركت ايريسا امضا و مورد اجرا قرار گرفت.

 

  

تاریخ:
1399/03/20
تعداد بازدید:
395
منبع:
Powered by DorsaPortal