۱۴۰۰ جمعه ۲۴ ارديبهشت
تفاهم‌نامه همكاري‌هاي علمي پژوهشي، فناوري و آموزشيدانشگاه اصفهان و اداره كل هواشناسي استان اصفهان
تفاهم‌نامه همكاري‌هاي علمي پژوهشي، فناوري و آموزشيدانشگاه اصفهان و اداره كل هواشناسي استان اصفهان به منظور گسترش همكاري‌هاي علمي و فناوري و ارتقاي هدفمند تحقيقات كاربردي طرفين در راستاي پاسخگويي به نيازهاي جامعه در سطح منطقه‌اي و ملي با حضور مدير كل هواشناسي استان اصفهان، رييس دانشگاه اصفهان، معاون پژوهش و فناوري ، مدير ارتباط با صنعت و جامعه و جمعي از مديران ارشد پژوهشي دانشگاه، امضا شد.

 

تفاهم‌نامه همكاري‌هاي علمي پژوهشي، فناوري و آموزشيدانشگاه اصفهان  و اداره كل هواشناسي استان اصفهان به منظور گسترش همكاري‌هاي علمي و فناوري و ارتقاي هدفمند تحقيقات كاربردي طرفين در راستاي پاسخگويي به نيازهاي جامعه در سطح منطقه‌اي و ملي با حضور مدير كل هواشناسي استان اصفهان، رييس دانشگاه اصفهان، معاون پژوهش و فناوري ، مدير ارتباط با صنعت و جامعه و جمعي از مديران ارشد پژوهشي دانشگاه، امضا شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنك طالبي رييس دانشگاه اصفهان در اين جلسه اظهار داشت: تربيت نيروي انساني به منظور انجام پژوهش هاي روزآمد و نوآورانه در زمينه ارتقاي سلامت عمومي و محيط زيست و در راستاي رفع نيازمندي هاي جامعه،  رسالت مهم دانشگاه اصفهان است. بدون ترديد مسئوليت پذيري دانشگاه در رفع نيازمندي هاي جامعه بسيار مهم و ضروري است و دانشگاه به آن توجه ويژه اي دارد.  

دكتر طالبي در ادامه تصريح نمود: دانشكده علوم زمين دانشگاه اصفهان، در رشته هاي زمين شناسي، اقليم شناسي،اقيانوس شناسي، زلزله و هواشناسي فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي خود را متناسب با نيازهاي جامعه شروع نموده اند. همچنين دانشكده عمران و نقشه برداري، دانشكده علوم جغرافيا نيز در زمينه هاي زيست محيطي بسيار فعال هستند. خوشبختانه دانشگاه اصفهان از نظر كادر هيات علمي مجرب و دانشجويان فعال تحصيلات تكميلي در راستاي فعاليت هاي آموزشي،پژوهشي و پروژه هاي عملياتي يك گام جلوتر از وظايف روتين خود ، در حل مسائل جامعه در حال حركت هستند.  

دكتر طالبي همچنين تصريح نمود: نهادينه شدن بحث همكاري بين دانشگاه و سازمان هواشناسي بسيار حائز اهميت است. لازم به ذكر است دانشگاه جامع اصفهان ظرفيت بسيار بالايي در زمينه هاي مختلف علمي دارد به طوري كه دانشكده هاي مهندسي شيمي، عمران و نقشه برداري، علوم جغرافيا و زمين شناسي بر روي مسائل زيست محيطي فعاليت مي نمايند.

رييس دانشگاه در پايان بر افزايش تعامل بين اداره هواشناسي و دانشگاه اصفهان تاكيد و خواستار عملياتي شدن اين تفاهم نامه و تداوم همكاري هاي دوجانبه شد.

شايان ذكر است، دكتر حميدرضا خورشيدي  مديركل هواشناسي استان اصفهان نيز در اين مراسم، ارتباط صنعت، دانشگاه و جامعه را ضروري قلمداد و اظهار داشت: رفع نقاط ضعف صنعت مبتني بر تعامل و همكاري هاي علمي، آموزشي و پژوهشي بين دانشگاه و صنعت است. وي بر استفاده بهينه از ظرفيت هاي دانشگاه تاكيد و خواستار همگامي و همكاري بيشتر صنعت و دانشگاه شد.

لازم به ذكر است در اين تفاهم نامه، اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي مورد نياز استان مصوب در كميته پژوهشي اداره كل، برگزاري همايش‌هاي علمي تحقيقاتي مشترك،انجام مشاوره يا اعمال نظر عاليه بر طرح‌هاي در دست اقدام،انجام امور مطالعاتي و امكان سنجي مورد نياز،همكاري متقابل در تبادل نظر آمار و اطلاعات،انجام بازديدهاي متقابل علمي و همچنين انجام پروژه‌هاي تحصيلات تكميلي دانشجويان،انجام پايان‌نامه‌ها و رساله هاي تحصيلات تكميلي در زمينه‌هاي مورد نياز،تبادل اطلاعات از طريق وب سايت‌هاي مربوطه و استفاده از امكانات تحقيقاتي (آزمايشگاهي، كارگاهي) متقابل بر اساس ضوابط و مقررات ذي‌ربط از اهداف پژوهشي اين تفاهم نامه است . همچنين مواردي مانند:برگزاري دوره‌هاي مختلف آموزشي به درخواست اداره كل طبق ضوابط طرفين،برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي،استفاده متقابل از آزمايشگاه‌هاي آموزشي طبق ضوابط طرفين،انجام كارآموزي دانشجويان در اداره كل طي هماهنگي لازم با واحد آموزشي،امكان استفاده از امكانات آموزشي موجود در اداره كل و دانشگاه از قبيل كتابخانه از اهداف آموزشي اين تفاهم نامه است.

اين تفاهم‌نامه در 9 ماده و 2 تبصره و در دو نسخه در تاريخ 31/3/1399، توسط دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان و دكتر حميدرضا خورشيدي مدير كل هواشناسي استان اصفهان امضا و مورد اجرا قرار گرفت.

 

 

 

 

 

تاریخ:
1399/03/31
تعداد بازدید:
591
منبع:
Powered by DorsaPortal