۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
موفقيت شركت دانش بنيان چكاد طب آدرين در ارايه مدل هاي جديد با كارايي بالاتر از پنجه ترواستپ آمريكايي
شركت دانش بنيان چكاد طب آدرين موفق به ارائه مدل‌هاي جديدي با كارايي بالاتر از مدل پنجه ترو استپ كمپاني آمريكايي كالج پارك، شد.


 شركت دانش بنيان چكاد طب آدرين موفق به ارائه مدل‌هاي جديدي با كارايي بالاتر از مدل پنجه ترو استپ كمپاني آمريكايي كالج پارك، شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر نيما جمشيدي عضو هيات علمي گروه مهندسي پزشكي دانشكده فني و مهندسي دانشگاه اصفهان در راستاي عمل به مسئوليت اجتماعي خود نسبت به ارزيابي و دستيابي و توليد اين پنجه در ارديبهشت 1398 اقدام و در  مرحله بعدي اعضاي شركت دانش بنيان چكاد طب آدرين نيز نسبت به بومي سازي فناوري هاي موجود در اين پنجه اقدام نمودند.

دكتر نيما جمشيدي در گفتگو با واحد خبر روابط عمومي اظهار داشت:  از جمله مشكلات پيش رو در بومي سازي اين پنجه نداشتن مواد اوليه مناسب بوده است، زيرا مواد اوليه اين محصول به دليل كاربرد هاي دوگانه به كشور وارد نمي‌شود و به دليل تحريم ها امكان استفاده از مواد اوليه مورد استفاده كمپاني امريكايي در توليد اين محصول به كشور وجود نداشت. همچنين كمپاني آمريكايي توليد كننده در شرايط تحريم از تحويل اين پنجه هاي كربني به توانخواهان ايراني خودداري نمود.  

وي در ادامه افزود:  لذا تيم تحقيقاتي شركت دانش بنيان چكاد طب آدرين به همراهي همو همگامي موسسه صندوق پژوهش و فناوري پرشين داروي البرز و صندوق نوآوري و شكوفايي استان اصفهان اقدام به سرمايه گذاري جهت توليد اين محصول نمودند. در گام اول بعد از تست هاي بسيار زياد، مواد اوليه مشابه محصول آمريكايي توليد و بعد از آن متخصصين شركت با توجه به تعهدي كه نسبت به بالا بردن كيفيت اين محصول داشتند اقدام به بومي سازي مواد اوليه و رسيدن به تركيبات متفاوتي نمودند كه امروز اين تركيبات قابليت هاي بسيار جالب و متضادي را دارند و طراحي اين پنجه ها قابليت تحمل 800 كيلو گرم وزن در نوك پنجه را دارد  كه بالاترين قابليت حركت و انجام ورزش هاي قدرتي را به توانخواه مي دهد و بعد از برداشتن بار بدون هيچ گونه تغيير ظاهري به حالت اوليه خود برمي گردد. مواد بومي بكار رفته از طرفي استحكام بسيار بالايي دارند و از طرفي نرمي و حس راه رفتن طبيعي را به همراه دارد. تركيبات هوشمند و حافظه دار به كار رفته در قطعات 14 گانه اين محصول باعث كارايي بالاي اين محصول شده است.   از طرفي فناوري‌هاي به كار گرفته شده در توليد پنجه كربني چكاد باعث برتري اين پنجره نسبت به نمونه هاي آمريكايي از لحاظ تحمل وزن شده است. اين پنجه قابليت تحمل سه برابر حداكثر وزن تعريف شده در استانداردهاي بين‌المللي را داراست و براي توليد و صرفه جويي ارزي بسيار حائز اهميت است. . در توليد اين محصول، فناوري هاي ويژه اي به كار گرفته شده كه تك تك اعضاي آن از استحكام و دوام بالايي در دانش بر مكانيك برخوردار مي باشد. قطعات مختلف اين پنجه با طراحي دانش بنيان ايراني محصول را به سطح بالايي از كيفيت و كارايي رسانده است. اين موضوع باعث شگفتي كارشناسان اروپايي شد به نحوي كه در مدت بسيار كوتاهي نشان ce يا جواز كيفيت و استاندارد مورد نياز جهت واردات به اتحاديه اروپا  را اخذ نموده است.
 
 
 
 
تاریخ:
1399/04/02
تعداد بازدید:
308
منبع:
Powered by DorsaPortal