۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
برگزاري نشست هم انديشي هيات رييسه دانشگاه با اعضاي هيات علمي دانشكده ادبيات و علوم انساني
نشست هم انديشي هيات رييسه دانشگاه با اعضاي هيات علمي دانشكده ادبيات و علوم انساني به منظور تقويت و استمرار ارتباط دو سويه بين اعضاي هيات علمي با مسئولين دانشگاه و بهره مندي از ديدگاه ها و نقطه نظرات متقابل آن ها، شنبه 28 تير ماه سال جاري، از ساعت 21 تا 23 به صورت ويدئو كنفرانس(مجازي) برگزار شد.

  

 نشست هم انديشي هيات رييسه دانشگاه با اعضاي هيات علمي دانشكده ادبيات و علوم انساني  به منظور تقويت و استمرار ارتباط دو سويه بين اعضاي هيات علمي با مسئولين دانشگاه و بهره مندي از ديدگاه ها و نقطه نظرات متقابل آن ها، شنبه 28 تير ماه سال جاري، از ساعت 21 تا 23 به صورت ويدئو كنفرانس(مجازي) برگزار شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews نشست هم انديشي هيات رييسه دانشگاه بااعضاي هيات علمي دانشكده ادبيات و علوم انساني با حضور رييس دانشكده و ديگر اعضاي هيات علمي اين دانشكده برگزار شد.

 

بنا به گزارش مذكور  دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان در اين نشست ضمن تقدير از اقدامات ارزشمند اعضاي هيات علمي در كيفيت برگزاري كلاس هاي مجازي از حضور در جمع اساتيد دانشكده ادبيات و علوم انساني ابراز خرسندي و بر تعامل و بهره مندي از ديدگاه ها و نظرات سازنده اعضاي هيات علمي تاكيد نمود.

رييس دانشگاه در ادامه ضمن اشاره به نظراتي مانند، افزايش كارايي كلاس هاي مجازي، بهبود زيرساخت هاي سخت افزاري و نرم افزاري سامانه LMS و بهره وري بهتر از اين سامانه، افزايش انعطاف و تسهيلات براي اعضاي هيات علمي و دانشجويان و افزايش ظرفيت هاي مجازي دانشكده براي ارتقا در سطح بين المللي  بر تعامل بيشتر اعضاي هيات علمي با هيات رييسه دانشگاه تاكيد و خواستار ارتباطي دوسويه و تعاملي مستحكم بين همه اعضاي هيات علمي، هيات رييسه و دانشجويان شد. وي همچنين از اجراي طرح پايش سلامت در دانشكده و بازخوردهاي مطلوب آن قدرداني به عمل آورد.

شايان ذكر است، دكتر شاقول معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه نيز   ضمن قدرداني از همه اعضاي هيات علمي كه با درك عميق از شرايط پيش آمده، با تمام قوا در انجام امور محوله كوشش نمودند اظهار داشت: با همكاري همه اعضاي هيات علمي دانشگاه و به ويژه مركز فاوا و مركز آموزش هاي الكترونيك دانشگاه نيمسال گذشته را با موفقيت پشت سر گذاشتيم و نيمسال بهتري را پيش رو خواهيم داشت و شايان يادآوري است كه براي رسيدن به اين مهم، زيرساخت هاي آموزش مجازي به نحو بسيار مطلوبي تقويت شده است.  وي در ادامه تصريح نمود: سعي ما در دانشگاه اين بوده كه در اين شرايط بحراني اطلاعيه ها را به هنگام صادر كنيم و از تصميم هاي عجولانه حتي الامكان اجتناب نماييم و همين سبب شده كه تا كنون هيچ موردي پيش نيامده كه از نظر و تصميمي در اين شرايط بحراني بر گرديم.

 

دكتر شاقول در ادامه دو نكته را بسيار حائز اهميت دانست و افزود: بايد خودمان را براي آموزش غير حضوري در نيمسال آينده آماده كنيم البته باورمان اين است كه براي هر زماني امكان حضور سالم و كم مخاطره براي دانشجويانمان چه در فضاي خوابگاه و كلاس ها فراهم شود انتقال سويچ كردن از شيوه غير حضوري به حضوري خيلي ساده است، زيرا زيرساخت  دانشگاه بر اساس شيوه حضوري تنظيم شده و هر زمان، مراجع ذي صلاح به ما بگويند كه دانشجو مي تواند با خيال راحت و آرامش وارد كلاس ها بشود ما مي توانيم سيستم را به حضوري تغيير بدهيم ولي آماده شدن براي آموزش غير حضوري مبتني بر تمهيداتي منطبق با شرايط موجود است.

دكتر شاقول در ادامه در خصوص برگزاري كارگاه هاي تابساني براي اساتيد نيز اظهار داشت:  با توجه به شرايط فعلي به سمت برگزاري كارگاه هاي آموزشي با هدف ارتقا توانمندي همكاران در زمينه ارايه تدريس به شيوه الكترونيكي گرايش داريم و در اين راستا، ارتقا صلاحيت هاي فني و ارتقا صلاحيت هاي تربيتي و آموزشي بسيار حائز اهميت است.

معاون آموزشي دانشگاه همچنين بر دريافت اخبار صحيح از منابع اصلي و پرهيز از اشاعه اخبار كذب در شبكه هاي مجازي هشدار داد و در اين خصوص تاكيد موكد نمود كه تمامي اعضاي هيات علمي درستي و نادرستي اخبار را با مراجعه به مديران گروه ها و روساي دانشكده ها و هيات رييسه دانشگاه مورد توجه قرار دهند.

وي در ادامه افز.د: با توجه به اين مهم كه حفظ سلامتي كاركنان دانشگاه اعم از كارمند و هيات علمي بسيار براي ما حائز اهميت است ولي تمام ضوابط بايد به صورت عادي صورت بگيرد و اعضاي هيات علمي با توجه به نياز و همچنين نظر رييس دانشكده از يك تا سه روز در هفته در دانشكده حضور داشته و پاسخگوي سوالات و امور دانشجويان باشند.

شايان ذكر است در اين جلسه مجازي دكتر دهقان نژاد رييس دانشكده ادبيات و علوم انساني نيز ضمن ارايه گزارش مبسوطي از روند برگزاري كلاس هاي آموزش الكترونيك و پيشرفت هاي حاصل شده در دانشكده ادبيات اظهار داشت: امور مربوط به دانشكده  در سه محورآموزشي، پژوهشي و اداري و مالي قابل تعريف است. وي تصريح نمود: تمام توان اعضاي هيات علمي اين دانشكده مبتني بر ساختن انساني بهتر براي جامعه بهتر بوده است . در بخش آموزش با گذار از شيوه سنتي، فرصت جديدي خلق شد كه به خانه هاي مردم برويم و آموزشي فراتر از دانشگاه و در سطح جامعه را تجربه كنيم. حال كه موفق شديم تهديد كرونا را به فرصتي نيكو تبديل نماييم ، بايد زيرساخت هاي آموزش مجازي را بهتر از پيش فرآهم نماييم. رييس دانشكده همچنين افزود: خوشبختانه كلاس ها در اين ايام از كيفيت بسيار بالايي برخوردار بودند و ارتباطات اساتيد و دانشجويان و خانواده ها شكل بهتري به خود گرفتند .

در بحث پژوهش نيز اين نكته بسيار حائز اهميت است كه تمامي جلسات دفاع دانشجويان تحصيلات تكميلي به نحو بسيار مطلوب و به صورت مجازي و يا نيمه مجازي با رعايت پروتكل هاي بهداشتي برگزار شده است و خوشبختانه هيچ دانشجويي از بابت دفاع از پايان نامه معطل نشده است.

دكتر دهقان نژاد حوزه فرهنگي دانشكده را نيز بسيار فعال عنوان و تصريح نمود: با همكاري حوزه معاونت فرهنگي دانشكده، با دانشجويان تماس گرفتيم و فرصتي براي تعامل بيشتر بين استاد و دانشجو فراهم شد كه بازخورهاي بسيار خوبي از سوي دانشجويان مبني بر اظهار خرسندي از صحبت نمودن با اساتيد و تعامل دوجانبه دانشجو و استاد،  اعلام شد.

وي همچنين با ارايه آماري از برگزاري شوراهاي دانشكده و كارگاه هاي آموزشي به صورت مجازي از فعال بودن دانشكده خبر داد و بر اين مهم تاكيد نمود.

لازم به ذكر است مديران گروه ها و اعضاي هيات علمي دانشكده ادبيات و علوم انساني،  هر كدام به صورت جداگانه با ارايه ديدگاه و نظرات كاربردي خود، خواستار بهبود كيفيت آموزش هاي مجازي و ارتقا دانشكده به سطوح بين المللي در امر آموزش هاي الكترونيك و مجازي شدند.

   

   

تاریخ:
1399/04/29
تعداد بازدید:
438
منبع:
Powered by DorsaPortal