۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
امضاي تفاهم نامه همكاري و مشاركت در راه اندازي و توسعه منطقه نوآوري و فناوري دانشگاه اصفهان
با حضور دكتر سرنا ستاري معاون علمي و فناوري رياست جمهوري تفاهم نامه همكاري و مشاركت در راه اندازي و توسعه منطقه نوآوري و فناوري دانشگاه اصفهان به امضاي رييس دانشگاه اصفهان و رييس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان رسيد.

 

 

  با حضور دكتر سرنا ستاري معاون علمي و فناوري رياست جمهوري تفاهم نامه همكاري و مشاركت در راه اندازي و توسعه منطقه نوآوري و فناوري دانشگاه اصفهان به امضاي رييس دانشگاه اصفهان  و رييس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان رسيد.

به گزارش وب سايت خبريuinews در جريان سفر معاون علم و فناوري رييس جمهور به اصفهان تفاهم نامه همكاري و مشاركت در راه اندازي و توسعه منطقه نوآوري و فناوري دانشگاه اصفهان با حضور دكتر رضايي استاندار اصفهان، دكتر طالبي رييس دانشگاه اصفهان، دكتر ابطحي رييس دانشگاه صنعتي اصفهان، دكتر قيصري رييس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان به منظور تعيين الگوي همكاري و مشاركت شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان با دانشگاه اصفهان به عنوان دو نهاد كليدي علم و فناوري جهت راه اندازي و توسعه مطلوب ناحيه نوآوري و فناوري دانشگاه اصفهان، در محل سالن اجلاس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان منعقد و امضا شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews دانشگاه اصفهان به عنوان بزرگترين دانشگاه منطقه مركزي كشور با بهره گيري از اعضاي هيات علمي توانمند در جهت انجام ماموريت هاي اصلي خود كه آموزش، پژوهش و فناوري است گام برداشته و از اين طريق به جامعه پيرامون خود خدمات ويژه ارائه مي نمايد. در راستاي تحقق موضوع دانشگاه هاي نسل چهارم، دانشگاه اصفهان به عنوان يك بازيگر مهم و كليدي در اكوسيستم اقتصادي- اجتماعي شهر اصفهان و استان اصفهان تلاش نموده است از تمامي ظرفيت هاي خود در راستاي توسعه اكوسيستم نوآوري گام بردارد. در همين راستا شكل گيري منطقه نوآوري و فناوري دانشگاه اصفهان به عنوان بخشي از اراضي دانشگاه اصفهان كه در تعامل ساختاري با محيط پيرامون و جامعه مي باشد، مي تواند نقش موثري در انجام ماموريت هاي حوزه نوآوري و فناوري دانشگاه داشته باشد.

شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان نيز به عنوان طلايه دار بنيانگذاري پارك هاي علم و فناوري با سابقه اي درخشان در سطح ملي خود را متولي اصلي اكوسيستم فناوري و نوآوري در استان اصفهان معرفي نموده و براي ارتقاي آن مانند گذشته از هيچ كوششي دريغ ننموده و همواره سياست همراهي و تعامل سازنده با ساير بازيگران اين عرصه را در دستور كار خويش قرارداده است. از همين رو شهرك علمي و تحقيقاتي نيز با تاكيد بر نقش مهم ناحيه نوآوري و فناوري در رونق اقتصاد دانش بنيان تمامي تلاش خود را براي طي شدن صحيح مسير توسعه اين ناحيه بكار خواهد بست.شايان ذكر است، اين تفاهم نامه در چهار ماده و دو نسخه در تاريخ سي و يكم تيرماه با حضور معاون علمي و فناوري رياست جمهوري با امضاي دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان و دكتر جعفر قيصري رييس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان، بين اين دو نهاد منعقد گرديد. گفتني است در سفر معاون علمي و فناوري رييس جمهوري به استان اصفهان، مركز نوآوري سلامت ديجيتال دانشگاه علوم پزشكي اصفهان با حضور معاون علم و فناوري رئيس جمهوري افتتاح شد.

اين مركز محل استقرار تيم‌هاي فناور در حوزه بين رشته‌اي سلامت ديجيتال است كه با بهره گيري از ظرفيت‌ها و زيرساخت‌هاي ايجاد شده آن به توليد و توسعه محصولات حوزه سلامت ديجيتال مي‌پردازند.همچنين دكتر ستاري در سفر يك روزه به اصفهان از پژوهشكده زيست فناوري رويان و نمايشگاه محصولات فناورانه دانشگاه آزاد اصفهان (خوراسگان) بازديد و ساختمان غدير شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان را افتتاح كرد.
وي همچنين از ساختمان فرصت و فاز توسعه اي شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان بازديد به عمل آورد. معاون علمي و فناوري رييس جمهوري به شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان رفت و در جمع فعالان فناور اين شهرك گفت: سرمايه‌گذاري‌هاي جديدي براي توسعه زيست بوم فناوري و نوآوري استان اصفهان انجام شده است كه تسهيل‌گر گسترش فناوري در استان هستند.

وي در ادامه افزود: شاهد اتفاقات فناورانه خوبي در اين مجموعه هستيم كه نشان‌دهنده گسترش فعاليت‌هاي محققان و فناوران استان است. سرمايه گذاري‌هاي جديدي در اين شهرك و در ديگر اجزاي زيست بوم فناوري و نوآوري در اصفهان انجام گرفته است. همچنين چند تفاهم نامه جديد در اين سفر امضاء شد كه مي‌تواند تسهيل‌گر توسعه فناوري در استان باشد.
دكتر ستاري تصريح نمود:  دانشگاه اصفهان تصميم دارد تا 30 هكتار از اراضي متعلق به اين نهاد آموزشي را به احداث پارك علم و فناوري اختصاص دهد. معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري نيز سعي مي‌كند با اختصاص اعتبار و حمايت از اين طرح، فرايند احداث آن را تسريع كند.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ:
1399/04/31
تعداد بازدید:
543
منبع:
Powered by DorsaPortal