جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
1393/06/11
استيضاح وزير علوم ، دهن كجي به دانشگاهيان است
استيضاح وزير علوم ، دهن كجي به دانشگاهيان است" class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">

دكتر رضا فرجي ‌دانا در پنجم آبان ماه سال 92 توانست با وسواسي كه نمايندگان مجلس در مورد وزارت علوم داشتند پس از دو گزينه پيشنهادي با 159 راي مثبت سكان وزارت‌خانه را بر عهده بگيرد.

اما وزير علوم كه استاد تمام دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر دانشگاه تهران است، كمتر از يكسال پس از به عهده‌گرفتن سكان وزارت علوم و در آستانه روزهايي كه دانشگاه‌ها براي بازگشايي و سال تحصيلي جديد آماده مي‌شوند، خود را براي پاسخگويي به سوالات نمايندگان متقاضي نخستين استيضاح در دولت يازدهم آماده مي‌كند.

معاونان فرهنگي دو دانشگاه بزرگ كشور در اصفهان و يك فعال سياسي در گفت‌‌و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه اصفهان، اقدام مجلسي‌ها در فراخواندن وزير علوم به مجلس را دهن‌كجي به دانشگاهيان با رنگ و بوي ساسي تعبير كردند كه تحليل آن را در ذيل مي‌خوانيد:

فرجي دانا اهل هيچ گونه معاملات سياسي نيست

معاون فرهنگي دانشگاه اصفهان گفت: فرجي دانا از بهترين وزيران دولت روحاني است. به دليل اينكه فردي شايسته، توانمند و انساني صادق، پاك و به دور از هرگونه حيله و دروغ است.

شاه‌نظري با بيان اينكه اين فرد هميشه تابع موازين و قواعد بوده است، گفت: فرجي دانا اهل هيچ گونه معاملات سياسي نيست و چون مراكز علمي نظير دانشگاه‌ها نياز به شخصيتي دارد كه كاملا جايگاه علم را بشناسد و علم را به عنوان ابزاري سياسي براي قدرت به كار نگيرد به عقيده بنده برخي مجلسي‌ها دچار اشتباه بزرگي شده‌اند كه قصد دارند وزير علوم را استيضاح كنند.

وي با بيان اينكه بيش از 90 درصد دليل اين حركت رنگ و بويي سياسي دارد، افزود: طبق صحبت‌هاي رييس جمهور دانشگاه بايد هم فضايي باز داشته باشد و هم پويا و آرام باشد؛ دانشگاه و مراكز علمي نمي‌توانند با حكم و دستور رشد كنند؛ اگر ما معتقد هستيم تمام آرا بايد ارايه تا علم نيز توليد شود بايد بدانيم كه دانشگاه مهمترين محل چنين رشدي است و نبايد با بستن و انحصاري كردن اداره شود.

فرجي دانا مورد حمايت جامعه دانشگاهي است

هم‌چنين معاون اسبق فرهنگي دانشگاه اصفهان با بيان اينكه استيضاح حق قانوني نمايندگان است، گفت: فرجي دانا وزيري بود كه ديرتر از وزاري ديگر كار خود را آغاز كرد و مدت كوتاهي است كه در وزارت خانه حضور دارد و بايد فرصت بيشتري به او داد تا بتواند اهدافش را به پيش ببرد.

فريدون اللهياري با بيان اينكه معتقدم روند استيضاح بيشتر سياسي است، اضافه كرد: فرجي دانا از وزراي موفقي است كه در شرايط نابسامان دانشگاه‌ها سكان را به دست گرفت و با وجود همه موانع و سختي‌هاي پيش رو با اقتدار كارها را به پيش برد البته كساني بيشتر متوجه فعاليت خوب فرجي دانا مي‌شوند كه با شرايط وزارت خانه و دانشگاه‌ها در دوره دولت گذشته آشنايي داشته باشند.

اين استاد تاريخ با بيان اينكه وزارت علوم كار سنگيني در پيش دارد، خاطرنشان كرد: فرجي دانا از موفق‌ترين وزراي كابينه روحاني است و حركت‌هاي شايسته‌اي انجام داده و توانسته است تا حد زيادي اعتماد دانشگاهيان را كه آسيب ديده بود جلب كند و نشاط و پويايي را بار ديگر به فضاي دانشگاه‌ها برگرداند.

اللهياري با بيان اينكه نمايندگان بايد تامل بيشتري در پرسش‌هاي مطرح شده داشته باشند، تصريح كرد: وزارت علوم عزم جدي را به كار بسته تا به روش نادرستي كه در گذشته شاهد بوديم رسيدگي كند و نماينده‌ها به عنوان نماينده مردم بايد از اين افكار حمايت كنند.

خوب بود نمايندگان جلوي كج‌روي‌هاي گذشته را مي‌گرفتند

وي با بيان اينكه فرجي دانا مورد حمايت جامعه دانشگاهي است، افزود: روندي كه وزيرعلوم در پيش گرفته است با اراده عمومي دانشگاهي هماهنگي دارد و از مجلسي كه در واقع عصاره مردم است انتظار مي‌رود با اراده عمومي جامعه هماهنگ باشد.

معاون اسبق فرهنگي دانشگاه اصفهان ادامه داد: اين استيضاح رنگ و بويي سياسي و كمتر جنبه فني دارد؛ وقتي نمايندگان با حساسيت كارنامه وزارت علوم را پيگيري مي‌كنند خوب بود در چند سال گذشته نيز بسياري از نابساماني ها را با تيزبيني بررسي مي كردند و جلوي كج روي‌ها را مي‌گرفتند.

عده‌اي دوست ندارند وضع بهتر شود

همچنين معاون فرهنگي دانشگاه صنعتي اصفهان با بيان اينكه موافق استيضاح وزير علوم نيستم، گفت: فرجي دانا به مراتب از وزاري قبلي هم ذي صلاح‌تر و هم بهتر عمل كرده است و در يك سال گذشته شاهد بهبود جدي دانشگاه ها بوده‌ايم و اينگونه به نظر مي‌رسد عده‌اي دوست ندارند وضع بهتر شود.

برنج‌كوب با بيان اينكه اين استيضاح سياسي است، افزود: فرجي دانا فردي متعهد و متخصص است و اينگونه افراد نادر هستند و به عقيده بنده اين استيضاح نوعي دهن كجي به دانشگاه و دانشگاهيان است.

تعداد بازدید:
4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal