جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۲۸ دي
English/العربيه
تازه ها
1393/06/11
دانشگاه اصفهان نماينده وزارت علوم در استان/ نظارت بر 170 دانشگاه اصفهان
دانشگاه اصفهان نماينده وزارت علوم در استان/ نظارت بر 170 دانشگاه اصفهان" class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">

اصفهان – خبرگزاري مهر: سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه اصفهان به عنوان دانشگاه منتخب استان نظارت بر تمامي مراكز آموزشي استان اصفهان مشتمل بر 170 دانشگاه را برعهده دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ طالبي سه شنبه شب در نخستين نشست خبري خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه پس از انتصاب به سرپرستي دانشگاه اصفهان اظهار داشت: همواره دنبال آرامش در دانشگاه بوده ايم و اگر حاشيه هايي درباره رئيس دانشگاه در رسانه ها وجود داشته اين مطلب هرگز به داخل دانشگاه كشيده نشده است.

وي در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به عملكرد دانشگاه اصفهان در سال هاي گذشته تصريح كرد: اين دانشگاه اكنون در آستانه 70 سالگي قرار دارد و در حال حاضر داراي 13 دانشكده است.

سرپرست دانشگاه اصفهان با اشاره به فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي اين دانشگاه افزود: اين دانشگاه در اين قالب چهار پژوهشكده با موافقت قطعي و دو تا موافقت اصولي دارد و 7 مركز پژوهشي به شكل موافقت اصولي و سه گروه پژوهشي با موافقت قطعي فعاليت مي كند.

وي ادامه داد: دانشگاه اصفهان علاوه بر اين فعاليت ها به عنوان دانشگاه منتخب استان نماينده وزارت علوم در استان اصفهان است و بر اين مبنا مبحث نظارت تمامي مراكز آموزشي اصفهان بر عهده اين دانشگاه است كه ظرفيت بالايي براي اين دانشگاه فراهم آورده است.

طالبي با بيان اينكه اين دانشگاه داراي مقام دوم از نظر تعداد دانشجو و دانشگاه در كشور است، بيان داشت: 170 مركز اموزش عالي در استان هست كه بالتبع مسئوليت نمايندگي و نظارت بر آنها اعم از دولتي، آزاد، علمي و كاربردي پيام نور تحت پوشش اين دانشگاه قرار دارد.

وي اضافه كرد: همه اينها نشانه بار بزرگي است كه بر دوش دانشگاه اصفهان قرار دارد و اميدواريم خداوند اين قدرت را به ما بدهد كه در خدمت جامعه باشيم.

سرپرست دانشگاه اصفهان ابراز داشت: در بعد آموزشي 624 عضو هيئت علمي، يك هزار و 300 كارمند و نزديك 150 هزار دانشجو داشته ايم و در سال جاري سه هزار و 240 نفر از دانشگاه اصفهان فارغ التحصيل شده اند.

وي اضافه كرد: قرار است در مهرماه امسال پذيراي سه هزار و 154 نفر دانشجوي پذيرفته شده از طريق آزمون سراسري و سازمان سنجش باشيم.

طالبي گفت: اين دانشگاه 700 نفر دانشجوي مهمان و انتقالي نيز در طول سال مي پذيرد و به طور متوسط مجموعا سالي 4 هزار دانشجو پذيرفته مي شود.

وي اضافه كرد: امسال از سه هزار و 154 دانشجوي ورودي مهرماه يك هزار و 115 نفر در مقطع كارشناسي و يك هزار و 586 نفر در مقطع كارشناسي ارش
د و 453 نفر نيز در مقطع دكترا هستند.

سرپرست دانشگاه اصفهان تصريح كرد: بيش از دو سوم دانشجويان ورودي جديد از دانشجويان تحصيلات تكميلي هستند و از كل دانشجويان بيش از 50 درصد آنها در مقطع كارشناسي ارشد و دكترا تحصيل مي كنند.

وي با اشاره به بخشي از فعاليت هاي علمي اين دانشگاه كه نشانه بعد پژوهشي خوب دانشگاه است، گفت: در سال گذشته بيش از 150 پرونده علمي براي ارتقا رسيدگي شده است كه به استناد آنها 46 مورد ارتقاي مرتبه در دانشگاه اصفهان رخ داده است و از استادياري به دانشياري و از دانشياري به استاد تمام رخ داده است.

استخدام 34 نفر در مجموعه دانشگاه اصفهان

طالبي ابراز داشت: هر ساله دو نوبت فراخوان در دانشگاه در ماه هاي شهريور و بهمن انجام مي شود كه از اين ميان دو هزار متقاضي براي استخدام پذيرقته مي شوند كه در سال گذشته تا اين تاريخ مجموعا 34 نفر به مجموعه دانشگاه اصفهان اضافه و 8 نفر نيز در سال جاري بازنشسته مي شوند.

وي افزود: از بعد پژوهشي در سال گذشته 240 مورد قرارداد در حال انجام است كه اين قراردادها ميان دانشگاه ها و بخش هاي بيرون از دانشگاه است كه نسبت به سال تحصيلي 92-91 ده درصد افزايش نشان مي دهد.

سرپرست دانشگاه اصفهان با بيان اينكه مقالات به عنوان تجلي بروني فعاليت هاي پژوهشي هستند، گفت: در سال 93- 92 مجموعا 958 مقالع علمي و در 5 ماهه سال 93 تاكنون نيز 572 مقالع علمي داشتيم كه 112 مقاله چاپ شده در نمايه ISI و 460 مقاله در مجلات ISC بوده است.

وي با بيان اينكه تعداد كتاب هاي منتشر شده دانشگاه 105 عنوان است، ابراز داشت: در سال 93 تعداد 6 مورد اختراع و در كل سال 92 تعداد 16 مورد اختراع از مجموعه دانشگاهيان و اساتيد ثبت شده است.

طالبيان اظهار داشت: 5 استاد اين دانشگاه در سال گذشته به عنوان دانشمند بين المللي برتر ISI جهاني شناخته شدند كه اين افراد در تمام دنيا جزو يك درصد بالاي آن رشته از نظر تعداد مقالات و اندوخته علمي هستند.

وي افزود: يكي از اساتيد دانشگاه اصفهان به عنوان داور بين المللي مقالات شناخته شده است و يك مورد جايزه فناوري شيخ بهايي نيز در سال گذشته دريافت كرديم.

برگزاري 12 دوره آموزشي زبان و ادبيات فارسي براي خارجي ها

اين مسئول گفت: در سال گذشته 12 دوره زبان و ادبيات فارسي براي علاقه مندان به زبان فارسي غير ايراني برگزار كرديم كه 15 روز آن 4 ماهه بوده است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود عنوان داشت: در تابستان سال جاري مهم ترين مسئله ما نگهداري و حفظ فضاي سبز با توجه به بحران آب در اصفهان بوده است.

طالبيان اضافه كرد: اين دانشگاه داراي 4 حلقه چاه است كه يكي از آنها در مسير مترو قرار گرفت و حذف شد و فضاي سبز دانشگاه به كمك اين سه چاه و سيستم زه كشي و جيره بندي آبياري حفظ شده است.

وي با اشاره به برنامه هاي آينده اين مركز اذعان داشت: قصد سرمايه گذاري در بعد پژوهشي با دو رويكرد را داريم كه يكي از آنها تبديل دانش به فناوري براي تجاري سازي دانش و توليد ثروت است و به هيمن دليل زيربناها و زيرساخت هايي بايد تهيه شود تا از اين طريق اندوخته دانشجويان به فناوري مبدل شود.

توسعه مراكز رشد يكي از راهبردهاي دانشگاه اصفهان

سرپرست دانشگاه اصفهان بيان داشت: رويكرد دوم ما دنبال كردن نيازهاي جامعه در بعد پژوهشي است و قصد داريم نيازهاي علمي، پژوهشي بخش صنعت و كشاورزي را با پتانسيل علمي دانشگاه جواب بدهيم بنابراين زيرساخت ها و تفاهم نامه هايي در دانشگاه براي مبادله يا بخش بيروني فراهم شود تا در قالب تفاهم نامه قراردادهايي ببنديم.

وي با اشاره به اينكه توسعه مراكز رشد يكي از راهبردهاي ماست و تقويت دوره هاي پسا دكترا در دستور كار قرار دارد، اضافه كرد: علاوه بر اينكه معتقديم آموزش هاي ما بايد پژوهش محور باشد معتقديم بايد از ظرفيت هاي دانشگاه براي خدمت به افرادي كه فرصت حضور تمام وقت در كلاس هاي دانشگاهي را ندارند، استفاده كنيم.
 

خبرگزاري مهر:

كد خبر: 2353568

تاريخ مخابره : 1393/5/28 - 22:48

استانها > جنوب > اصفهان

تعداد بازدید:
14
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal