جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
1393/06/11
پژوهش؛ نخستين شهيد كمبود بودجه در دانشگاه‌ها
پژوهش؛ نخستين شهيد كمبود بودجه در دانشگاه‌ها" class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">

علمي و آموزشي 10:58:55 1393/06/04

936-1193-5 كد خبر

معاون پژوهشي دانشگاه اصفهان گفت: سرانه بودجه پژوهشي كشور 15 دلار ولي در كشورهاي توسعه يافته نزديك به 500 دلار است. بنابراين توجه به پژوهش را بايد در نظر داشت.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه اصفهان، نعمت الله اكبري بعد از ظهر روز گذشته (دوشنبه) در ديدار معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم با اعضاي هيئت رييسه و روساي دانشكده‌هاي دانشگاه اصفهان با بيان اينكه 9 قطب فعال، 9 كميته راهبردي و 9 مجله تازه در دانشگاه اصفهان راه اندازي شده و در حال كار هستند، اظهار كرد: دانشگاه در سال گذشته توانست با مديريت هزينه بيش از آنچه در سال پيش بيني‌ شده بود به بودجه پژوهش ‌اختصاص دهد.
وي با اشاره به سرو سامان دادن فرصت‌هاي مطالعاتي در دانشگاه اصفهان، افزود: بر اساس قانون هر دانشگاه به اندازه پنج درصد هيئت علمي مي‌تواند فرصت مطالعاتي داشته باشد. سال گذشته از دانشگاه اصفهان يك نفر به فرصت مطالعاتي رفت، اما امسال براي فرصت مطالعاتي 12 نفر اقدام شده است.
معاون پژوهشي دانشگاه اصفهان ادامه داد: در چند ماه گذشته برخي از رفتن به فرصت مطالعاتي انصراف دادند كه در مجموع هشت نفر فرستاده شدند كه البته رقم مطلوبي نيست.
اكبري با تاكيد بر ساماندهي فرصت هاي مطالعاتي و نقش آن در ارتقاي پژوهش كشور، اضافه كرد: بايد فرصت‌هاي مطالعاتي را در بخش‌هاي يك تا دو ماهه تنظيم كرد تا نتيجه خوبي بگيريم. همچنين بسياري از اعضاي هيئت علمي شاگرد و دست پرورده اساتيد همين دانشگاه هستند، بنابراين دانشگاه ديگري را تجربه نكرده‌اند. به همين دليل فرصت هاي مطالعاتي شش ماهه براي دانشجويان دكتري بسيار مفيد است.

پژوهش اولين شهيد كمبود بودجه در دانشگاه‌ها

وي با بيان اينكه بودجه پژوهشي اولين شهيد كمبود بودجه در دانشگاه‌ها است، تصريح كرد: شايد بودجه‌هاي پژوهشي در كشور بسيار است ولي من مطمئنم كه بيش از نيم درصد نيز نيست.
معاون پژوهشي دانشگاه اصفهان خاطر نشان كرد: سرانه بودجه پژوهشي كشور 15 دلار ولي در كشورهاي توسعه يافته نزديك به 500 دلار است. بنابراين توجه به پژوهش را بايد در نظر داشت.
اكبري با بيان اينكه پژوهش صرفا به معناي مقاله را قبول ندارد، گفت: ماموريت هر رشته متفاوت است و بايد بر اساس آن رشته در آن عمل شود. بنابراين پژوهش به معناي صرف مقاله را بايد كنار بگذاريم.
وي با اشاره به بودجه پژوهشي در دولت، اظهار كرد: قرار بود كه يك تا سه درصد بودجه كشوري صرف پژوهش شود كه به دليل روشن نبودن آن براي معاونت برنامه‌ريزي رياست جمهوري، اين بودجه به محاق رفت. لازم است تا وزارت علوم از اين موضوع دفاع و آن را پيگيري كند.
معاون پژوهشي دانشگاه اصفهان، افزود: وزارت علوم مي‌تواند در مورد دانش‌هاي فني در حوزه نرم افزاري كه مي تواند مورد پژوهش قرار گيرد با دانشگاه اصفهان همكاري كند و دانشگاه نيز همه دستاوردها و نيروي خود را در اختيار وزارتخانه قرار مي‌دهد.
اكبري با اشاره به توقف پذيرش هيئت علمي پژوهشي در دانشگاه اصفهان، ادامه داد: متاسفانه در گذشته افرادي كه صلاحيت آموزشي نداشتند به عنوان هيئت علمي پژوهشي پذيرش شدند. به همين دليل هيئت امنا نظر خيلي موافقي براي هيئت علمي پژوهشي ندارد و از اين رو پذيرش آن متوقف شد.
تعداد بازدید:
7
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal