جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۲۸ دي
English/العربيه
تازه ها
1393/06/16
در سفر مسئولان دانشگاه اصفهان به عشق‌آباد مطرح شد
در سفر مسئولان دانشگاه اصفهان به عشق‌آباد مطرح شد" class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">

دفاتر منطقه اي فارس - آسياي مركزي و روسيه


شماره : 13930519000352
93/05/19 - 11:56
 
 
يك هيئت متشكل از اساتيد و اعضاي هيئت علمي دانشگاه اصفهان به پايتخت تركمنستان سفر كرده و عصر روز گذشته از دانشگاه «مختومقلي» عشق‏‌آباد بازديد و با مسئولين اين دانشگاه ديدار و گفت‌وگو كردند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در عشق‏‌آباد، هيئت دانشگاه دانشگاه اصفهان كه متشكل از 25 نفر از اساتيد و مدرسين اين دانشگاه هستند، از ساختمان جديد دانشكده جغرافياي، فيزيك و رياضي، ورزشگاه،كتابخانه و موزه مختومقلي فراغي شاعر شهير تركمن كه در ساختمان اين دانشگاه قرار دارد و نيز از كلاس آموزشي و آزمايشگاهي و تحقيقاتي و نيز ساختمان مركزي و رياستي دانشگاه مختومقلي عشق‌آباد بازديد و با فعاليت آنها از نزديك آشنا شدند و اساتيد و دانشجويان تركمن در باره فعاليت هاي علمي و تحقيقاتي خود را تعريف كردند.
جلسه‌اي صميمانه با حضور هيات اصفهاني و نيز رياست دانشگاه مختومقلي برگزار شد كه در آن مسئولان دو دانشگاه به معرفي دانشگاه‌‏ها پرداختند.
«قورت‏نياز خان‏مراداف» رئيس دانشگاه مختومقلي كه از بزرگترين دانشگاه دولتي تركمنستان محسوب مي‏‌شود، طي سخناني ضمن خوشامدگويي و استقبال از همتايان اصفهاني خود گفت: دانشگاه مختومقلي بيش از 80 سال پيش تاسيس شده‌‏ و28 رشته كارشناسي در قالب دانشكده‌‏هاي اين دانشگاه فعاليت مي‌كنند
وي افزود: دانشگاه مختومقلي در واقع متشكل از يك شهرك دانشگاهي است كه كليه ساختمان آن جديد هستند و به همت رئيس جمهور تركمنستان توسط يك شركت فرانسوي احداث و تجهيز شده‌ و بيش از 4 هزار نفر دانشجو در مقاطع مختلف از جمله فوق ليسانس و دكترا مشغول تحصيل هستند.
وي همچنين از حضور هيات دانشگاهي ايران استقبال كرد و گفت: ما از حضور اساتيد دانشگاه اصفهان خيلي خوشحال هستيم و حضور اين هيئت در واقع بستر مناسبت براي توسعه و گسترش هر چه بيشتر همكاري‏‌هاي دانشگاهي ، علمي و فرهنگي ميان دو كشور است.
«سيد رضا سليمانزاده نجفي» عضو هيئت علمي دانشگاه اصفهان كه سرپرستي هيئت مذكور در سفر به عشق آباد را بر عهده دارد، طي سخناني ضمن قدرداني از استقبال گرم مسئولان دانشگاه مختومقلي، به معرفي دانشگاه اصفهان پرداخت.
وي افزود: دانشگاه اصفهان يكي از قديمي‌ترين مراكز علمي و فرهنگي كشور در سال 1325 تأسيس شد و اكنون به عنوان يكي ازدانشگاه‌هاي مادر به فعاليت‌هاي علمي خود در زمينه‌هاي مختلف آموزشي و پژوهشي ادامه مي‌دهد.
وي اضافه كرد: دانشگاه اصفهان در حال حاضر 16 هزار و 553 دانشجو در مقاطع مختلف تحصيلي كارشناسي، كارشناشي ارشد و دكتري ( 3708 دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد و 745 دانشجو در مقطع دكتري) دارد كه در قالب 10 دانشكده‌ ادبيات و علوم انساني، تربيت بدني و علوم ورزشي، زبان‌هاي خارجي، علوم پايه، اقتصاد و علوم اداري، روانشناسي و علوم تربيتي، فني و مهندسي و علوم رياضي و كامپيوتر مركز خوانسار در 40 گروه آموزشي در اين دانشگاه مشغول به تحصيل‌اند.
نجفي گفت: دانشگاه اصفهان حدود 600 استاد عضو هيأت علمي دارد و در امور بين‌الملل بسيار فعال بوده و با بيش از 20 دانشگاه از كشورهاي آلمان، ايتاليا، فرانسه، روسيه، روماني، اسپانيا، سوريه، اردن، عربستان، قزاقستان و غيره همكاري‌هاي علمي و بين‌المللي و با برخي از دانشگاه‌هاي معتبر دنيا ارتباط مستمر دارد.
وي همچنين اهداف اصلي سفرهاي تابستاني هيئت علمي دانشگاه اصفهان به كشورهاي همسايه به ويژه تركمنستان را تعميق روابط فرهنگي و علمي بين ايران و تركمنستان قلمداد نمود و تأكيد كرد: اين در حالي است كه ملت دو كشور از اشتراكات فراوان تاريخي و فرهنگي زيادي برخوردار هستند و روابط كنوني فرهنگي و علمي ميان دو كشور دوست و برادر بسيار خوب بوده و دانشگاه اصفهان آماده‌ است در جهت روابط علمي و فرهنگي تبادل استاد و دانشجوي با دانشگاه هاي تركمنستان همكاري جدي داشته باشد.
سپس «ناصر آقاجاني» معاون سفير ايران نيز ضمن تشكر از پذيرش هيات دانشگاهي كشورمان با اشاره به اهميت روابط فرهنگي و علمي ميان دو كشور دوست و برادر ايران و تركمنستان، از اساتيد دانشگاه مختومقلي دعوت كرد در قالب يك هيئت به ايران سفر كرده و از دانشگاه‌ها و مراكز علمي و فرهنگي ايران بازديد كنند.
 
 
تعداد بازدید:
6
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal