جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
English/العربيه
تازه ها
1393/06/16
اعضاي هيأت علمي دانشگاه اصفهان از دانشگاه مختومقلي عشق‌آباد بازديد كردند
اعضاي هيأت علمي دانشگاه اصفهان از دانشگاه مختومقلي عشق‌آباد بازديد كردند" class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">


اعضاي هيأت علمي دانشگاه اصفهان در سفري 3 روزه به تركمنستان، به منظور تعميق روابط علمي و فرهنگي، با هماهنگي رايزني فرهنگي ايران در تركمنستان، از دانشگاه مختومقلي فراغي در عشق‌آباد بازديد و با رييس اين دانشگاه ملاقات كردند.
به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، 23 تن از اعضاي هيأت علمي دانشگاه اصفهان به سرپرستي دكتر نجفي، به همراه آقاجاني، معاون سفير كشورمان در تركمنستان، روز شنبه 18 مرداد در محل دانشگاه مختومقلي، با رييس، معاون و تعدادي از اعضاي هيأت علمي اين دانشگاه ديدار و گفت‌وگو كردند.
در اين ديدار، اعضاي هيأت ايراني از بخش‌هاي مختلف دانشگاه از جمله دانشكده‌هاي آب وخاك، فيزيك هسته‌اي، تاريخ و مردم‌شناسي، تربيت بدني و همچنين آزمايشگاه خاك، موزه‌ي آثار تاريخي و مردم‌شناسي، سالن همايش‌هاي بين‌المللي و مجموعه‌هاي ورزشي دانشگاه بازديد و سپس با آنا نياز انا مرادف، رييس دانشگاه دولتي تركمنستان، ملاقات كردند.
مرادف، در اين ضمن خوش آمدگويي به ميهمانان، به معرفي دانشگاه و فعاليت‌هاي آموزشي آن پرداخت. وي با بيان تاريخچه‌ي مختصري از تأسيس دانشگاه مختومقلي، اظهار كرد: ساختمان دانشگاه در سال 2008 توسط مهندسان فرانسوي طراحي و ساخته شده است. در اين دانشگاه در حال حاضر تعداد 4 هزار دانشجو در 28 رشته از جمله روان‌شناسي، تاريخ، جامعه‌شناسي، زمين‌شناسي، فيزيك هسته‌اي، باستان‌شناسي، شرق‌شناسي، زبان و ادبيات تركمني‌، زبان و ادبيات فارسي‌، زبان آلماني‌، زبان عربي و رشته‌ي تربيت بدني مشغول به تحصيل هستند.
رييس دانشگاه محتومقلي همچنين با اشاره به پيشرفت‌هاي علمي در زمينه‌هاي مختلف در تركمنستان بيان كرد: رشد علمي ما سالانه در حدود 10% است كه در تلاش هستيم با توسعه‌ي روابط علمي و فرهنگي با كشورهاي مختلف و از جمله كشور همسايه ايران، رشد بيشتري داشته باشيم.
وي در ادامه با اشاره به برنامه‌هايي درباره‌ي آموزش و توسعه‌ي ورزش و سلامت جوانان در دانشگاه اظهار كرد: رييس جمهور تركمنستان، براي توسعه‌ي ورزش و سلامت مردم اهميت ويژه‌اي قائل هستند و تمام تلاش ما در جهت پيشرفت‌هاي ورزشي و تحقيقات علمي دانشجويان است.
در ادامه آقاجاني، معاون سفير كشورمان در عشق‌آباد، با اشاره به زمينه‌هاي همكاري‌هاي علمي و فرهنگي و تبادل هيأت‌هاي علمي دانشگاهي، اظهار كرد: چند تن از اساتيد حدود 8 سال پيش كه از عشق‌آباد ديدن كردند و اكنون نيز به اين شهر سفر كردند، شاهد تغييرات جامعه‌ي شما از سنتي به مدرن هستند و ما از پيشرفت شما خوشحاليم.
در ادامه دكتر نجفي، سرپرست اين گروه دانشگاه اصفهان، ضمن معرفي اعضاي گروه، به بيان تاريخچه‌ي مختصري از دانشگاه اصفهان پرداخت و اظهار كرد: هدف از اين سفر، تعميق روابط علمي و فرهنگي بين دو كشور ايران و تركمنستان است. اكنون ما شاهد فعاليت‌هاي چشم‌گير و پيشرفت‌هاي شما در همه‌ي زمينه‌ها هستيم.
وي گفت: دانشگاه اصفهان با داشتن 12 دانشكده و حدود 600 استاد آماده است تا در زمينه‌ي روابط علمي و فرهنگي و نيز تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه‌هاي شما همكاري داشته باشد. همين جا هم از شما دعوت مي‌كنيم كه به ديدن دانشگاه اصفهان تشريف بياوريد.
بنا بر اعلام اين خبر، هيأت علمي دانشگاه اصفهان قصد دارند در سفر علمي و فرهنگي خود به سه كشور آسياي ميانه‌ي تركمنستان، ازبكستان و تاجيكستان، از دانشگاه‌ها، مراكز علمي و فرهنگي و تاريخي اين كشورها بازديد كنند.
تعداد بازدید:
6
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal