جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
English/العربيه
تازه ها
1393/06/31
جذب 50 دانشجو در پرديس دانشگاه اصفهان
جذب 50 دانشجو در پرديس دانشگاه اصفهان" class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">


نداي انقلاب
تاريخ انتشار : شنبه 29 شهريور 1393 ساعت 15:39
كد مطلب: 164880

رئيس پرديس دانشگاه اصفهان گفت: در سال جاري بيش از 50 دانشجو در اين دانشگاه جذب شده‌اند اما حدود 80 تا 90 نفر ديگر نيز ظرفيت پذيرش دارد.
به گزارش نداي انقلاب از اصفهان، مرتضي حاج‌حسيني ظهر امروز در نشست خبري خود با اصحاب رسانه كه پيرامون تشريح برنامه‌هاي پرديس دانشگاه در زمينه‌هاي علمي، آموزشي، پژوهشي و فرهنگي برگزار شده بود، اظهار كرد: پرديس دانشگاه با مجموعه دانشگاه مجازي متفاوت است.
وي بيان كرد: دانشگاه مجازي رشته‌هاي خود را به صورت غيرحضوري توسعه مي‌دهد اما پرديس دانشگاه مدل كوچك‌تري از دانشگاه است.
حاج حسيني تصريح كرد: هدف از ايجاد دانشگاه پرديس، پاسخگويي به نياز كشور در زمينه تحصيلات تكميلي است، چرا كه ظرفيت موجود وزارت علوم كشور پاسخگوي تعداد ميزان متقاضي جمعيتي براي ورود به تحصيلات تكميلي در مقطع ارشد و دكترا در كشور نبود و از اين بابت دانشگاه‌هاي پرديس به عنوان كمك در راستاي پاسخگويي به نياز كشور تأسيس شد.

* دانشگاه‌هاي پرديس زير نظر مستقيم وزارت علوم هستند

وي افزود: متأسفانه با يك بررسي اجمالي در سال‌هاي گذشته متوجه شديم، بسياري از داوطلبان مقاطع ارشد و دكترا به علت نبودن شرايط ادامه تحصيل راهي ديگر كشورها مي‌شدند.
رئيس پرديس دانشگاه اصفهان در توضيح چرايي و فلسفه به وجود آمدن دانشگاه پرديس گفت: با توجه به مشكلات و معضلات به وجود آمده براي دانشجوياني كه به ديگر كشورها رفته بودند، وزارت علوم تصميم بر ايجاد و راه‌اندازي دانشگاه‌هاي پرديس گرفت.
وي عنوان كرد: دانشگاه‌هاي پرديس اصفهان كار خود را در كشور از بين 198 گرايش رشته در مقطع ارشد با 17 گرايش و از 112 گرايش رشته داير در مقطع دكترا با 7 گرايش كار خود را آغاز كرد.
حاج حسيني اذعان كرد: پرديس دانشگاه اصفهان در حال حاضر با 24 گرايش در مقطع ارشد و 17 گرايش رشته در مقطع دكترا دانشجو پذيرش مي‌كند و در سه زمينه علوم پايه، مهندسي و علوم انساني در حال فعاليت است.
وي اظهار كرد: فعاليت‌هاي دانشگاه پرديس در حيطه رشته‌هاي مورد تأييد و تعيين ‌شده از سوي وزارت علوم و تحقيقات است.

*‌ دانشجويان فارغ‌التحصيل پرديس ميرداماد با دانشگاه اصفهان تفاوت ندارند

رئيس پرديس دانشگاه اصفهان تأكيد كرد: در سال جاري بيش از 50 دانشجو در اين دانشگاه جذب شده‌اند اما حدود 80 تا 90 نفر ديگر نيز ظرفيت پذيرش دارد.
وي متذكر شد: با توجه به تأكيدات كارشناسان و رسالت اهميت بر كيفيت آموزشي در كشور، سياست وزارت‌ علوم به گونه‌اي است كه پرديس‌ها به صورت آزمون‌هاي متمركز از طريق سازمان سنجش دانشجو بپذيرد.
حاج حسيني اضافه كرد: پرديس دانشگاه اصفهان يك پرديس جامع است و بر اين اساس تصميم گرفته‌ايم كه بتوانيم اتباع خارجي فارسي‌زبان را نيز پذيرش كنيم.
وي با بيان اينكه وزارت علوم در يك دستور ابلاغي تأكيد كرده است كه تمام دانشگاه‌هاي پرديس يك اسم خاص براي خود داشته باشند و بر اين اساس دانشگاه پرديس اصفهان، نام پرديس ميرداماد را انتخاب كرده و به ثبت رسانده است.
رئيس پرديس دانشگاه اصفهان گفت: حقيقت آن است كه پرديس‌هاي دانشگاهي در ايران سابقه زيادي ندارند اما پرديس‌ها مدرسه‌هايي هستند كه در زمينه تحصيلات تكميلي فعاليت مي‌كنند و وابسته به دانشگاه هستند.

*‌ دانشگاه‌هاي پرديس مي‌توانند بازوي كمكي دانشگا‌ه‌هاي بزرگ باشند

وي در بيان ميزان اعتبار دانشگاه پرديس ميرداماد اصفهان از منظر مدركي و علمي تصريح كرد: بر اساس مصوبه وزارت علوم، فارغ‌التحصيلان اين دانشگاه، فارغ‌التحصيلان دانشگاه اصفهان محسوب مي‌شوند.
حاج حسني در بحث ميزان اعتبار علمي، آموزشي دانشگاه پرديس همين بس كه تمام اعضاي هيئت ‌علمي اين دانشگاه، همان اعضاي هيئت ‌علمي دانشگاه بزرگ و با سابقه اصفهان هستند و هيچ تفاوتي نمي‌كند.
وي در پايان گريزي به ميزان هزينه مالي گرفته ‌شده از دانشجويان زد و اظهار كرد: پرديس‌ها مي‌توانند از لحاظ بودجه‌اي بعضاً به كمك دانشگاه‌هاي بزرگ هم آيند، البته اين كمك و چگونگي آن نيازمند تدوين و تعيين يك شيوه‌نامه تعريف‌ شده و صحيح و قانوني است.
تعداد بازدید:
3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal