جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
1393/06/31
پذيرش دانشجويان خارجي در پرديس دانشگاه اصفهان
پذيرش دانشجويان خارجي در پرديس دانشگاه اصفهان " class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">


خبر گزاري تسنيم

صفحه اصلي > استانها

سرويس: استانها ، تاريخ: 29/شهريور/1393 - 14:27 ، شناسه خبر: 504215


خبرگزاري تسنيم: رئيس پرديس دانشگاه اصفهان گفت:با توجه به محدوديتي كه براي پذيرش دانشجو روزانه در كشور وجود داشته و مشكلات دانشجويان خارج از كشور، وزارت علوم تصميم گرفت پرديس‌هاي دانشگاهي را به صورت خود گردان ايجاد كند.
به گزارش خبرگزاري تسنيم از اصفهان، مرتضي حاج حسيني ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار كرد: دانشگاه پرديس بر اساس رشته‌هايي كه از شوراي گسترش مجوز مي‌گيرد و بر اساس نياز سنجي و درخواست‌هايي كه براي رشته‌هاي پر ظرفيت وجود دارد، دانشجو پذيرفته و اين دانشگاه به صورت خودگردان اداره مي‌شود.
وي با بيان اينكه هدف از ايجاد دانشگاه پرديس، پاسخگويي به نياز به تحصيلات تكميلي در كشور است، تصريح كرد: با توجه به محدوديتي كه براي پذيرش دانشجو روزانه داريم و مشكلاتي كه دانشجويان خارج از كشور با آن مواجه مي‌شوند، وزارت علوم تصميم گرفت پرديس‌هاي دانشگاهي را به صورت خود گردان ايجاد كرده تا شرايط پذيرش دانشجو در مقطع تحصيلات تكميلي را ايجاد كند.
رئيس پرديس ميرداماد دانشگاه اصفهان بيان كرد: دانشگاه اصفهان در سال 92 از شوراي گسترش مجوز پرديس را گرفته و در 17 گرايش در ارشد و 7 گرايش در دكتري دانشجو پذيرفته و امسال نيز 10 گرايش جديد در دكتري و 6 گرايش جديد در ارشد اضافه شده است.
وي خاطر نشان كرد: در علوم انساني و علوم پايه 8 رشته و 11 گرايش دانشجو مي‌پذيرد و در 25 گرايش در دكتري و در ارشد 34 گرايش در خواست داديم كه اگر پذيرش شود، به 60 رشته در ارشد و 40 رشته در دكتري افزايش مي‌يابد.
حاج حسيني افزود: اطلاعيه جذب دانشجويان فارغ‌التحصيل در خارج از كشور را نيز داديم كه براي نيم سال تحصيلي بعد مي‌توانند درخواست پذيرش بدهند و درخواست آنها پس از بررسي مورد پذيرش قرار مي‌گيرد.
وي با اعلام اين خبر كه موافقت پذيرش دانشجويان تبعه خارجي در اين پرديس كسب شده، اظهار كرد: سياست وزارت خانه اين بوده كه پرديس‌ها به صورت آزمون متمركز دانشجو بگيرند و آزمون مرحله دوم در 20 شهريور برگزار شده و نتايج آن تا 20 مهر اعلام مي‌شود.
رئيس پرديس دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه موظف است كه بر اساس اساس‌نامه، نامي براي دانشگاه انتخاب كند و درباره اين پرديس، نام ميرداماد بر اساس پيشنهاد هيئت امنا انتخاب شده زيرا پرديس وابسته به دانشگاه اصفهان بوده و در مدرك نيز پرديس دانشگاه اصفهان قيد مي‌شود.
وي بيان كرد: اعضاي هيئت علمي پرديس همان اعضاي هيئت علمي دانشگاه اصفهان هستند و در موارد خاص كه پرديس نتواند از دانشگاه اصفهان استاد تامين كند، مي‌تواند از دانشگاه‌هاي ديگر نيز استاد بپذيرد.
حاج‌حسيني تصريح كرد: بدون شك پرديس وابسته به دانشگاه اصفهان بوده و بودجه آن مي‌تواند كمكي به دانشگاه باشد زيرا در حال حاضر بين 10 تا 20 درصد از درآمد دانشگاه پرديس به دانشگاه اصفهان تعلق مي‌گيرد و مربوط به توسعه پرديس و هزينه‌هاي جاري آن بوده است.
تعداد بازدید:
3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal