جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
1393/07/02
رييس دانشگاه اصفهان:اصفهان شهر علمي با بيش از 35 هزار دانشجو است
رييس دانشگاه اصفهان:اصفهان شهر علمي با بيش از 35 هزار دانشجو است" class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">
علمي و آموزشي 12:13:32 1393/07/01
937-393-5 كد خبر

رييس دانشگاه اصفهان با بيان اينكه اصفهان شهر علم است، افزود: اين دانشگاه بيش از 20 هزار نفر دانشجو و مدرس دارد و دانشگاه علوم پزشكي نيز 15 هزار دانشجو در خود جاي داده است كه در كنار هم يك شهر علمي با بيش از 35 هزار دانشجو را تشكيل مي‌دهد. دانشگاه اصفهان متشكل از دانشجويان فرهيخته، فرهنگي و شايسته است.
 به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه اصفهان، هوشنگ طالبي صبح امروز (سه‌شنبه) در جشن دانشجويان جديد الورود سال 94-93، با بيان اينكه دانشگاه اصفهان از قديمي‌ترين دانشگاه‌هاي كشور است و 68 سال فعاليت داشته و دارد، اظهار كرد: در حال حاضر 320 هزار دانشجو در استان اصفهان مشغول به تحصيل هستند كه در بيش از 160 واحد مركز آموزش عالي استان تحصيل مي‌كنند، البته استان اصفهان از لحاظ مراكز آموزش عالي رتبه دوم كشور را به خود اختصاص داده است.
وي افزود: بزرگاني از دانشگاه اصفهان فارغ التحصيل شده‌اند كه در شهر و كشور خود زبان‌زد هستند و اميدواريم دانشجوهاي جديد نيز در آينده به مردم و كشور خدمت كنند و مايه افتخارآفريني اين مملكت باشند.
رييس دانشگاه اصفهان تصريح‌كرد: يك هزار و500 دانشجو در مقطع كارشناسي، يك هزار و 800 دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد و 500 دانشجو براي دكترا در اين دانشگاه پذيرفته شده‌اند كه جمعاً بالغ بر سه هزار و 800 دانشجو هستند.
طالبي گفت: اين دانشجويان جديدالورود سختي و اضطراب زيادي براي ورود به دانشگاه داشتند و با پشت سر گذاشتن اين سختي‌ها توانسته‌اند وارد دانشگاه اصفهان شوند، اما نبايد در سختي‌هاي قبلي خود باقي بمانند و فكر كنند اكنون زمان استراحت است، چرا كه اكنون مسير جديدي پيش روي آن‌ها قرار گرفته و بايد در اين راه سختي‌هاي زيادي را متحمل شوند و دو چندان تلاش كنند.
وي به مثالي مانند سفر رفتن و سختي‌هاي آن پس از بازگشت و خاطرات شيريني كه در ذهن بر جاي مي‌گذارد اشاره و اضافه ‌كرد: وضعيت دانشگاه هم به همين منوال است و زماني كه شما به دانشگاه مي‌آييد سختي‌هاي فراواني وجود دارد، اما خاطرات بسيار شيريني در ذهن افراد نقش مي‌بندد كه در آينده شايد حسرت آن را بخوريد، پس نبايد اين فرصت‌ها را از دست داد.
رييس دانشگاه اصفهان ادامه داد: دانشجويان نبايد خيلي در فضاي سختي قبل از ورود بمانند تا در پايان ترم نمرات خوبي به دست آورند و اگر اينگونه نشود، نه تنها به نفع خودشان نيست و از انگيزه شان كم مي‌كند، بلكه با اخطارهاي دانشگاه مواجه مي‌شوند.
طالبي افزود: دانشجوياني كه از خانواده خود دل بريده‌اند و به دانشگاه اصفهان آمده‌اند و حتي دانشجويان جديد بومي اصفهان همگي اجتماعي شدن را تجربه مي‌كنند كه اين دانشجويان بايد ضمن استفاده از فضاي شيرين دانشگاه، سختي‌ها را تحمل كنند و به درسشان اهميت دهند.
وي با بيان اينكه دانشگاه اصفهان شهر علم است، افزود: اين دانشگاه بيش از 20 هزار نفر دانشجو و مدرس دارد و دانشگاه علوم پزشكي نيز 15 هزار دانشجو در خود جاي داده است كه در كنار هم يك شهر علمي با بيش از 35 هزار دانشجو را تشكيل مي‌دهد. دانشگاه اصفهان متشكل از دانشجويان فرهيخته، فرهنگي و شايسته است.
رييس دانشگاه اصفهان با اشاره به اينكه دانشگاه و دانشجويان هركدام وظايفي دارند، گفت: وظيفه دانشگاه براي بهبود تحصيلات دانشجويان، فراهم كردن امكانات مناسب و وظيفه دانشجويان استفاده خوب از اين امكانات است كه اين امكانات مانند 624 عضو هيئت علمي با رتبه‌هاي مختلف، آزمايشگاه‌هاي مجهز و ... است و اگر اين‌ها مورد استفاده دانشجويان قرار نگيرد، به نوعي كفران نعمت است.
طالبي با بيان اينكه دانشجويان دانشگاه اصفهان، دكترها و مهندسان آينده اين كشور هستند، خاطرنشان‌كرد: اميدوارم شما به نحو احسن از امكانات اين دانشگاه استفاده كنيد و ما از هيچ خدمتي دريغ نمي‌كنيم تا در آينده با خاطرات خوش از اين دانشگاه فارغ ‌التحصيل شويد.
تعداد بازدید:
4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal