جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
1393/09/09
پزشكيان: به قانون تمكين كنيم تا مملكت پيش برود
پزشكيان: به قانون تمكين كنيم تا مملكت پيش برود " class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">
سياسي 22:51:42 1393/09/05
939-1592-5 كد خبر
خبر آرشيوي

نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسكو در مجلس شوراي اسلامي گفت: آرزوي هر ايراني اين است كه اولين باشد و در دنيا حرف براي گفتن داشته باشد. ما دل‌مان مي‌خواهد از نظر علمي، اقتصادي، فرهنگي و ... اول باشيم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه اصفهان مسعود پزشكيان در افتتاحيه انجمن اسلامي دانشگاه علوم پزشكي و انجمن اسلامي دانشجويان پيرو خط امام اصفهان افزود: قرآن مي‌گويد به كسي ظالم گفته مي‌شود كه دروغ به خدا ببندد، آيا كسي كه براساس حرف‌هاي اثبات نشده صحبت مي‌كند دروغگو نيست؟ ظلم از اين بالاتر كه حرف درست را نتوان زد؟ و حرف‌هاي ديگر را در بوق و كرنا كرد؟ مگر ما در پزشكي، اقتصادي، سياسي و غيره نظرات كارشناسي نداريم؟ آن نظري كه براساس گفته همه كارشناسان درست باشد نظر درست نيست؟ در زبان علم حرف درست يك نفر درجه 3 محسوب مي‌شود. حرف درستي درجه يك محسوب مي‌شود كه جميع كارشناسان بر روي آن نظر داشته باشند و طبق شواهد باشد.

وي ابراز عقيده كرد: جاهايي در كشور ما متاسفانه حرف درست وجود ندارد؛ چراكه اگر وجود داشت من به عنوان نماينده نبايد 6 ماهه برخي قوانين را عوض كنم و يا اين‌كه بيكاري، فقر و مشكلات نبايد در جامعه وجود داشته باشد و دليل اين‌كه اين مشكلات بوجود آمده است اين بوده كه نتوانسته‌ايم حرف درست را ابراز كنيم.

وي ادامه داد: در دنيا براي فهميدن حرف درست، حساب و كتاب داريم و براي همه صحبت‌ها شواهد علمي وجود دارد. براي مثال در جريان جنگ جمل يك نفر به علي‌بن‌ابيطالب رسيد و گفت: كدام طرف حق هستيد؟ علي(ع) به ايشان خطاب كرد شما برو حق را بشناس و آن موقع حق را خودت انتخاب كن.

اين نماينده مجلس تاكيد كرد: در مملكت ما بهتر است مشكل‌ها را در راه درست بگوييم. حرف درست را بزنيم. جايي كه نتوانيم حرف درست را ابراز كنيم خطا در كشور پيش مي‌آيد. شما مي‌خواهيد بگوييد حق با من است و من به شما مي‌گويم حق با شما نيست حق با شواهد است. شما تندروها بدانيد كه جهنم جاي كفار است، جاي كساني است كه نمي‌توانند براي حرف‌هاي‌شان شواهد درست بياورند. آن‌هايي كه نمي‌توانند شاهد بياورند جهنمي هستند.

وي با بيان اين‌كه «ما در مجلس هم همين مشكل را داريم و گاهي برخي صحبت‌ها بدون شواهد درست اظهار مي‌شود» اظهار كرد: ما مردم ايران بايد بدانيم كه اگر حرف درست مي‌زديم آن موقع نظارت‌ها هم درست مي‌شد و اگر همه درست كار را انجام مي دادند كسي نمي‌توانست خلاف كند و يا خلاف برود. شما به عنوان نماينده مردم بايد مشكل مردم را حل كنيد و اگر بتوانيد مشكل را حل كنيد توانسته‌ايد نظام و ولايت فقيه را تثبيت كنيد نه اين‌كه هركدام‌تان بياييد حرف‌تان را بزنيد و برويد و بحران‌ها پشت بحران‌ها براي كشور بوجود بيايد و يك مشكل هم از كشور حل نشود.

وي تصريح كرد: اگر امروز دغدغه شما و دلواپسي شما جوانان باشد كه با فوق ليسانس و دكترا در خيابان‌ها ولگردي مي‌كنند ما مقصريم كه فقط پشت تريبون‌ها حرف زده‌ايم و كار نكرده‌ايم و با فرياد مي‌گويم بدانيم ما زماني مي‌توانيم در مقابل جهان حرف بزنيم كه وحدت را در جهان ايجاد كنيم نه اين‌كه همواره بر سر چپ و راست دعوا كنيم.

اين نماينده اصلاح طلب مجلس گفت: داعشي‌ها مگر چگونه بوجود آمده‌اند؟ آن‌ها از دل اختلافات بيرون آمده‌اند؛ ابتدا مسلمانان اروپا را به كشورهاي عراق و سوريه تخليه كردند و سپس با تفرقه ميان مسلمانان سوريه و عراق وادار كردند كه يكديگر را به بهانه بهشت بكشند. اين درحالي است كه اسرائيل و آمريكا پيروز اين ميدان‌ها و نبردها هستند.

وي افزود: ما در مسائل سياسي در كشورمان به جاي دست به دست هم دادن دعوا كرده‌ايم، مگر علي(ع) نگفت من هر حرفي كه مي‌زنم گردنم را براي آن گرو مي‌گذارم و مگر نگفت آن‌چه تقواست و در راستاي تقواست درست است و مگر همين حضرت علي(ع) نگفت اگر با يكديگر مشكل داريد و تقوا را نمي‌فهميد به خانه‌هاي‌تان برگرديد و توبه كنيد و اگر قرار است كسي را بزرگ بدانيد خدا را بزرگ بدانيد و غير از خود كسي را ملامت نكنيد.

وي به تندروها گفت: بر طبل تفرقه زدن فقط هيزم را براي آمريكا و اسرائيل آماده كردن است و شماهايي كه مرگ بر اين و آن مي‌گوييد و بيخودي شعار مي‌دهيد بدون اين‌كه شواهدي داشته باشيد بايد قلب‌ها،‌چشم‌ها و دهان‌تان در دنياي ديگر پاسخگو باشد.

پزشكيان درباره بسيجي بودن گفت: مملكت را فقط بسيج نجات مي‌دهد اما بسيجي كه علم و دانايي و پويندگي داشته باشد. ما همه مردم كشور بايد بسيج شويم تا مملكت درست شود و بسيج همه مردم اين مملكت هستند وكسي نمي‌تواند آن را مصادره كند. و هيچ كسي در اختلاف موفق نيست.

وي تاكيد كرد: شما به عنوان دانشجو براي حرف زدن بايد از شواهد و ابزارها استفاده كنيد و بعد حرف بزنيد و سعي كنيد حرف درست را به عنوان شاخص قرار دهيد. چپ و راست روي نقاط مشترك يكديگر دست بگذارند نه نقاط اختلاف يكديگر. برنامه و قانون بايد ما را مورد قضاوت قرار دهد. اختلافات اصولگرا و اصلاح‌طلب از آن‌جايي شروع مي‌شود كه ما جلوي قانون سركج نمي‌كنيم و مطيع قانون نيستيم. بايد به قانون تمكين كنيم تا مملكت پيش برود.

وي خاطرنشان كرد: شما نسبت به فتنه‌گري افرادي كه مرگ بر آن‌ها اعلام مي‌داريد شواهد بياوريد كه اگر شواهدتان درست بود بنده جلوي شما سرخم مي‌كنم.

تعداد بازدید:
2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal