جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
English/العربيه
تازه ها
1393/09/29
طالبي:جوان و جواني يك فرصت است
طالبي:جوان و جواني يك فرصت است" class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">

علمي و آموزشي 10:10:0 1393/09/17

939-2093-5 كد خبر

سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: دانشجويان مديران فرداي كشور هستند مديراني كه لازم است مسلح به علمي باشند كه بتواند به پويايي همه بخش‌هاي كشور كمك كند و نه تنها به مباحث مديريتي كه همه بخش‌هاي صنعت، كشاورزي و خدمات را تحت پوشش و حمايت خود قرار دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه اصفهان، هوشنگ طالبي در مراسم بزرگداشت روز دانشجو كه عصر ديروز (يك شنبه ) در تالار پيامبر اعظم دانشگاه اصفهان برگزار شد ضمن گرامي داشت مقام دانشجو و شهداي 16 آذر سال 1332 و هشت سال دفاع مقدس اظهار كرد: ياد شهدا ما را به ياد آزادي، آزاد منشي و آرمان گرايي همراه با احساس مسئوليت مي‌اندازد. كساني كه با خون سرخ خود نظام و آرمان‌هاي نظام و انقلاب را از دستبرد بيگانگان مصون نگاه داشتند و امنيت و آسايش خاطر را براي آيندگان ايران زمين به ارمغان آوردند.

وي با مورد توجه قرار دادن وقايع پس از سال 32 افزود: پس از وقوع كودتاي 28 مرداد سال 32 وضعيت كشور رو به بحران رفت و تعطيلي دانشگاه‌ها فرصتي براي اعمال نفوذ ديكتاتورها به فضاي دانشگاه‌ها را مهيا ساخت، اما بعد از بازگشايي دانشگاه ها در مهر ماه سال 32 امنيتي شدن فضاي آموزش عالي شدت گرفت تا جايي كه در 14 آذر آن سال، فضاي دانشگاه‌ها به حالت حكومت نظامي درآمد و دانشگاه تهران به محلي براي رفت و آمد نظاميان تبديل شد با اين وجود دانشجويان هشيار با برخورداري از يك عقلانيت حساب شده خود فرصت و اجازه هر گونه فعاليت را از گروه‌هاي نظامي حاضر در دانشگاه‌ها گرفته بودند و نيروهاي نظامي رژيم شاهنشاهي كه طاقت و توان تحمل چنين عقلانيتي را از دانشجويان نداشتند در 16 آذر 42 به دانشگاه تهران حمله كرده و سه تن از دانشجويان دانشكده فني اين دانشگاه را به شهادت رساندند.

سرپرست دانشگاه اصفهان با اعتقاد به اينكه ياد و خاطره شهداي دانشجو براي هميشه در زمان و مكان كشور باقي خواهد ماند، ادامه داد: حوادث سال‌هاي پس از آذر ماه 32 نه تنها نتوانست وقايع كشتار دانشجويان دانشكده فني دانشگاه تهران را تحت الشعاع خود قرار دهد، بلكه اين روز به روز تجلي بخش بسياري از حركت‌هاي سال‌هاي بعد نيز تبديل شد به طوري كه مي‌توان گفت آغازگر حركت‌هاي انقلابي عاشوراي 43، انقلاب اسلامي و حتي حضور جوانان گلگون كفن انقلاب در هشت سال دفاع مقدس متاثر از حادثه 16 آذر 32 بود.

طالبي سرمنشآ حادثه 16 آذر سال 32 را قوي، پايدارو پايا توصيف و خاطر نشان كرد: مبناي اعتراض دانشجويان در اين روز آزادي و آزادي طلبي بر مبناي ايدئولوژي اسلامي بود. اين شهيدان هم رزمان شهيد چمران محسوب مي‌شوند چمراني كه همواره تا زمان شهادت خود از مسير اسلام و قرآن منحرف نشد .

وي با طرح اين سوال كه آيا جوان و دانشجو فرصت است يا تهديد؟ تصريح كرد : بر اساس اصل موجود در همه كشورها، فرهنگ‌ها و تئوري‌هاي جهاني جوان و جواني يك فرصت است و دانشگاه نيز به علت برخورداري از فرصت‌هاي پر شمار مكاني مقدس و داراي اهميت است و در چنين فضايي است كه شماي دانشجو و من معلم بايد همه تلاش خود را به كار بگيريم و وظايف علمي و عملي خود را به بهترين شكل ممكن انجام دهيم.

سرپرست دانشگاه اصفهان اظهار كرد: دانشجويان مديران فرداي كشور هستند مديراني كه لازم است مسلح به علمي باشند كه بتواند به پويايي همه بخش‌هاي كشور كمك كند و نه تنها به مباحث مديريتي كه همه بخش‌هاي صنعت، كشاورزي و خدمات را تحت پوشش و حمايت خود قرار دهد.

طالبي با بيان اينكه مدت زمان زيادي نيست كه از انقلاب فاصله گرفته‌ايم، گفت: دانشجويان ديروز كشور همه تلاش خود را به كار گرفتند تا دانشگاه را سر پا نگه دارند چرا كه زماني دانشگاه‌هاي كشور وابسته بودند و حتي به تداوم اين وابستگي نيز مايل بودند اما دانشجويان گذشته و مديران امروز براي استقلال دانشگاه‌ها همه همت و توان خود را به كار گرفتند و در اين راه تلاش‌هاي بسياري انجام دادند.

وي ادامه داد: دانشگاه نقاط ضعفي هم دارد كه بايد اين نقاط ضعف با همت و توان دانشجويان شناخته شود و براي تبديل آنها به نقاط قوت تلاش كرد

تعداد بازدید:
0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal