جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۲۸ دي
English/العربيه
تازه ها
1393/09/29
نقويان: ديگر نمي‌توان دانشگاه‌ها را خفته و خاموش نگه داشت
نقويان: ديگر نمي‌توان دانشگاه‌ها را خفته و خاموش نگه داشت" class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">

علمي و آموزشي 9:12:42 1393/09/17

939-1993-5 كد خبر

يك كارشناس ديني گفت: دانشجويان بايد مانند زمان پيش از انقلاب براي خود حريم و شان ويژه‌اي قائل شوند و ساير مسئولان نيز بايد بدانند كه ديگر نمي‌شود دانشگاه‌ها را خفته و خاموش نگه داشت و آنها را به آموختن مفاهيم و ايدئولوژي‌ها وادار كرد بلكه بايد براي پويايي و نشاط دانشجويان در هر سطحي تلاش كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه اصفهان، حجت الاسلام و المسلمين ناصر نقويان عصر روز گذشته (يكشنبه) در مراسم گراميداشت مقام دانشجو كه در تالار پيامبر اعظم دانشگاه اصفهان برگزار شد با بيان اينكه نشاط، شادابي و طراوت دانشگاه‌ها نتيجه اهتمام عملي دانشجويان به علم آموزي و دانش است، اظهار كرد: بايد درخت مهرباني را در اين كشور كاشت و نهال دشمني و غضب را بر كند و كشور را به الگويي براي جهانيان تبديل كرد، اما تا آن زمان بايد براي دستيابي به آرمان بلند سازندگي و آبادي تلاش كرد.

وي عصر حاضر را عصر بدليجات دانست و افزود: دنياي امروز دنياي اجناس تقلبي، چهره‌ها و عرفان‌هاي بدلي است. امروز زماني است كه دوغ و دوشاب و حق و باطل با يكديگر عجين شده است .

اين كارشناس مسايل مذهبي با بيان اينكه ادغام حق و باطل از زمان امامان معصوم آغاز شده است، گفت: در آن زمان مردم با رجوع به امام علي (ع) از ايشان سوال مي‌كردند كه بسياري از مسلمانان در ترديد سخنان شما و كساني كه شما آنها را دشمنان خود مي‌ناميد قرار گرفته‌اند.

نقويان درباره دلايل اصرار يزيد به بيعت امام حسين (ع) با او ادامه داد: يزيد وزن راي امام حسين را بسيار بالا مي‌دانست و به همين دليل نيز اصرار داشت كه اين امام معصوم با وي بيعت كند و تغيير چهره افراد نيز درست از همان زمان آغاز شد و تا به امروز نيز ادامه داشته است.
وي به لفظ "محتسب" در ابيات حافظ اشاره و خاطر نشان كرد: زاهدان رياكار و محتسب در زمان حافظ كوته آستيناني بودند كه در حق مردم ظلم و ستم روا مي‌داشتند اما دليل كوتهي آستين خود را عدم اسراف و دائم الوضو بودن خود عنوان مي‌كردند و شايد به همين دليل نيز حافظ خطاب به آنها مي‌گويد " اي كوته آستينان تا كي دراز دستي..." و يا در جاي ديگري مي‌گويد " اي دل طريق رندي از محتسب بياموز/ مست است و در حق او كس اين گمان ندارد".

اين كارشناس مذهبي با اعتقاد به اينكه وقوع انقلاب اسلامي مردم ايران را آگاه‌تر از گذشته كرد، گفت: حكومت فريب كاران همواره بر مردم آگاه بسيار سخت است. اگر چه بدون شك آمريكا دشمن قداره مردم سرزمين ما است اما قرآن به مسلمانان آموخته است كه اگر با دشمن برخورد مي‌كنيد از مرز عدالت خارج نشويد نه اينكه همه تلاش و توان را به كار بگيريد تا اعتقاد به امام عصر را از خاطر مردم پاك كنيد و خطوط قرمز را بر اساس منافع و اطرافيان خود رسم كنيد.

نقويان با اشاره به اختلاس 3 هزار ميلبارد دلاري ادامه داد: بيان داستان عدل علي (ع) در برابر عقيل براي آحاد جامعه بي فايده است. امروز براي بسياري از ما بيان حقايق مربوط به علي (ع) مايه خجالت است. امروز برخي افراد مسائل مروبوط به نظام و مردم را فراموش كرده‌اند و تنها تمركز خود را بر اين مساله قرار داده‌اند كه آمريكا و اسرائيل چه مي‌كنند و بنرهايي را در روزهاي محرم و صفر بر اماكن عمومي نصب مي‌كنند كه روي آنها نوشته شده "شمر زمان خود را بشناس" مگر دشمن امام حسين (ع) خارجي بود كه اين گونه مي‌نويسيد؟ مگر امام حسين (ع) با ايران يا آمريكا جنگيده بود؟

وي خاطر نشان كرد: امروز در جامعه اسلامي برخي تسبيح و ذكر ناصحيح در دست مي‌چرخانند و نگراني جامعه را جوانان مي‌دانند، اما بايد به اين باور برسند كه اين جوانان سرمايه‌ها و فرصت‌هاي ناب دنياي امروز هستند به طوري كه در مديريت‌هاي استراتژيك در صف اول رتبه بندي‌هاي منابع ملي و پيش از نفت، گاز و انرژي‌هاي تجديد پذير و غير تجديد پذير قرار مي‌گيرند. جوانان كشور بايد در درجه اول جسمي سالم و در درجه دوم نشاط و اميد به زندگي داشته باشند اين در حالي است كه كشور در حال حاضر از وجود 3 ميليون جوان معتاد رنج مي‌برد.

اين كارشناس مذهبي با بيان اينكه دانشگاه بهترين جاي موجود در كشور است، تصريح كرد: بر اساس روايات بدترين جاي كره زمين محلي است كه در آن انواع فروشندگي‌ها انجام شود با اين وجود دانشگاه محلي است كه به ميزان بسيار كمتري خودفروشي به معناي علم فروشي ديده مي‌شود. با اين همه امروز برخي در تلاش هستند تا با دين و ايمان جوانان بازي كنند و بر اين تصور هستند كه اسلام و انقلاب اسلامي سهم الارث دائمي آنها است.

نقويان به مرگ مرتض پاشايي و حضور جمع پر شور مردم در تشييع جنازه او اشاره و اظهار كرد: 90 درصد افرادي كه در تشييع جنازه اين خواننده شركت كرده بودند تا آن روز هرگز او را نديده بودند. اين يك پتانسل و انرژي نهفته است كه اگر برخي آقايان چشم و گوش‌هاي خود را باز نكنند روزي مانند آتشفشان فوران مي‌كند اگر چه آن اجتماع پر شور باعث بروز هيچ خطري براي كشور نشد، اما بايد خطر بالقوه آن را پذيرفت. اگر برخي مسئولان همچنان به اعمال خود ادامه دهند و همه تقصير ها را متوجه آمريكا و اسرائيل بدانند و بر بي تقوايي و بي تدبيري خود سرپوش بگذارند بايد بدانند روزي اين حقايق عريان بر آحاد جامعه آشكار خواهد شد .

وي گروه خوردگي دل و باطن جوانان با دين را مورد توجه قرار داد و افزود: اسلام براي ميله كشيدن و حد و مرز شدن ميان افراد نيامده است. اگر چه حفاظت از مسئولان بزرگ و موثر نظام لازم و ضروري است، اما اگر دامنه اين حفاظت هر روز بيشتر شود به همان ميزان مسئولان از بدنه مردم و مشكلات آنها دور مي شوند.

نقويان به نمايش فيلم زنان ساپورت پوش در مجلس شوراي اسلامي اشاره و خاطر نشان كرد: زماني كه برخي نمايندگان در مجلس فرياد "وا اسلاما" سر داده بودند بايد خطبه حضرت زهرا را در مجلس قرائت مي‌كردند آنجا كه ايشان فرمودند "براي جلوگيري از بي عفتي زنان جلوي دزدي‌ها را بگيريد" و به جاي شاخ و برگ زدن ريشه‌ها را واكاوي كرده و از بين ببريد. دست از اين شيوه گزينش اشخاص براي كسب كرسي‌هاي مشاغل مختلف برداريد و بدانيد آنچه دليل احراز التزام عملي افراد به نظام است كار صحيح با وجدان كاري است.

وي تصريح كرد: مردم شيفته يك رنگي هستند و از دروغ و نفاق و خدعه بيزار هستند. ايران امروز جزيره امن كشورهاي منطقه است و در ميان حجم زيادي از فتنه‌ها و آشوب‌ها قرار گرفته است اما بايد دانست كه اين جزيره ثبات محصول خون‌هاي پاك شهدا، نفس‌هاي امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري و همت مردم بوده است.


نقويان با مورد توجه قرار دادن حدود خطوط قرمز گفت: خدا و دين خدا خطوط قرمز اسلام هستند. امام حسين ميان خود و دين خدا، دين خدا را انتخاب كرد و جان خود را در راه اين دين فدا نمود با اين حال امروز برخي مي‌گويند ما و منافع ما بمانيم و وجود يا عدم وجود دين خدا چندان اهميتي ندارد. به همين دليل نيز لازم است كه ذهن‌هاي كج و نافهم و تازه به دوران‌هاي نو رسيده در دين تغيير مسير داده و در مسير دين خدا قرار بگيرند.

وي با تاكيد بر اينكه مقام معظم رهبري بايد مشكلات جامعه را بدانند، ادامه داد: برخي بر اين عقيده هستند كه رهبري از شنيدن دغدغه‌ها و مشكلات مردم ناراحت مي‌شوند اين در حالي است كه ايشان همواره براي حل مشكلات جامعه پيشگام بوده‌اند و براي رفع دغدغه‌هاي مردم تلاش كرده‌اند.

اين كارشناس مذهبي آرمان‌هاي دانشجويان عصر حاضر مانند شهيدان 16 آذر سال 32 است، خاطر نشان كرد: دانشجوان بايد مانند زمان پيش از انقلاب براي خود حريم و شان ويژه‌اي قائل شوند و ساير مسئولان نيز بايد بدانند كه ديگر نمي‌شود دانشگاه‌ها را خفته و خاموش نگه داشت و آنها را به آموختن مفاهيم و ايدئولوژي‌هاي وادار كرد، بلكه بايد براي پويايي و نشاط دانشجويان در هر سطحي تلاش كرد

تعداد بازدید:
1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal