جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
English/العربيه
تازه ها
1394/02/28
خبرگزاري ايمنا:ارتباط رسانه و دانشگاه يك اصل است
خبرگزاري ايمنا:ارتباط رسانه و دانشگاه يك اصل است" class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">

كد مطلب : 190930

سرپرست دانشگاه اصفهان:

ارتباط رسانه و دانشگاه يك اصل است

هر رسانه يك دانشگاه است

خبرگزاري ايمنا: سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: وجود ارتباط ميان رسانه و دانشگاه يك اصل است كه با پيشرفت تكنولوژي و افزايش سرعت اطلاع رساني رسانه ها مي توانند نقش تأثيرگذاري در ثبت به موقع وقايع و آگاهي رساني صحيح داشته باشند كه اين امر از ضروريات يك رسانه خوب محسوب مي شود

يكشنبه 27 ارديبهشت 1394 - 11:43

به گزارش ايمنا، دكتر هوشنگ طالبي سرپرست دانشگاه اصفهان در اولين گردهمايي مطبوعات و دانشگاه اصفهان به مناسبت روز روابط عمومي در جمع خبرنگاران گفت: امروز عصر ارتباطات است و رسانه ها از جايگاه بالايي برخوردار هستند، اطلاع رساني، تحليل و آگاهي بخشي رسانه ها نقش ويژه اي در جامعه ايفا مي كند.
وي افزود: هر رسانه يك دانشگاه است بنابراين همان رسالتي را كه دانشگاه ها دارند رسانه ها هم دارند كه مهمترين آن نقش تربيتي است به طوري كه هم مي توانند منشأ خير باشند و هم خداي ناكرده منشأ فساد كه خوشبختانه فضاي خوبي در شاكله رسانه هاي ما حاكم است.
طالبي خاطرنشان كرد: وجود ارتباط ميان رسانه و دانشگاه يك اصل است كه با پيشرفت تكنولوژي و افزايش سرعت اطلاع رساني رسانه ها مي توانند نقش تأثيرگذاري در ثبت به موقع وقايع و آگاهي رساني صحيح داشته باشند كه اين امر از ضروريات يك رسانه خوب محسوب مي شود.
وي با گلايه از دانشگاه اصفهان در خصوص ارتباطات ميان حوزه هاي خبري با اين دانشگاه اظهارداشت: از دانشگاه اصفهان و خودمان گلايه مندم از اين بابت كه چرا فقط بايد به خاطر يك مناسبت خاصي دور هم جمع شويم و با شما خبرنگاران ديدار و ارتباط داشته باشيم و ارتباطات در طول سال در اين حد باشد كه نظر مسئولين دانشگاه در مورد مواردي پرسيده شود و به عنوان خبر درج شود كه كوتاهي از ما بوده و اين قصور را مي پذيريم.
سرپرست دانشگاه اصفهان در ادامه تصريح كرد: ما بايد بپذيريم كه دانشگاهي مانند دانشگاه اصفهان به عنوان يك دانشگاه مادر بايستي جايگاه ارتباطات خود را بيش از پيش حفظ كرده و آن را ارتقا دهد و براي گسترش فعاليت هاي رشته هاي علوم ارتباطات و روابط بين الملل اقدامات لازم را انجام دهد.
وي در پاسخ به وجود پارتي بازي در مصاحبه هاي دكتري و خريد صندلي در اين مقطع تأكيد كرد: من امروز از شرافت علمي صحبت كردم اين يعني عدم وجود چنين اقداماتي در دانشگاه؛ هيأت علمي دانشگاه اصفهان در مقاطع دكتري از سوابق و ذخاير علمي بالايي برخوردار بوده و در مصاحبه ها هيچگونه پارتي بازي انجام نمي گيرد.
طالبي اضافه كرد: به هيچ عنوان در مقام اجرايي به وجود پارتي بازي در مصاحبه هاي دكتري در دانشگاه اصفهان اعتقادي ندارم، حداقل هايي براي ورود دانشجويان دكتري وجود دارد كه بر اساس ضوابط آنها را اجرا مي كنيم و اين يك بحث علمي است و فقط 15 نمره از 100 نمره اين دانشجويان مربوط به نمره مصاحبه است .
وي خاطرنشان كرد: نمره مصاحبه كه توسط مصاحبه كنندگان انجام مي گيرد 15 نمره بوده و 85 نمره ديگر آن مربوط به مدارك تحصيلي، مقالات علمي، سابقه تدريس و فعاليت هاي علمي آنها اعم از ريز نمرات كارشناسي و كارشناسي ارشد است و آن 15 نمره تأثير چنداني در ورود اين دانشجويان ندارد لذا در مورد مصاحبه و ورود دانشجويان در مقطع دكتري سليقه اي برخورد نمي شود و اينجانب هرگونه پارتي بازي در دانشگاه را نفي مي كنم لكن احتمال خطاي تصادفي در برخي موارد انكار ناپذير است.
سرپرست دانشگاه اصفهان در پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران مبني بر عدم نظارت دقيق برتشكل هاي دانشگاهي گفت: تشكل هاي دانشگاهي داراي يك هيأت نظارت مي باشند كه شرايط، عنوان، سخنران، موقعيت و نوع برگزاري برنامه را تأييد مي كند كه البته خود تشكل ها نيز همه اين موارد را رعايت نموده ولي موارد خاصي در اجرا قابل پيش بيني نيست و بايد نظر هيأت نظارت اعمال گردد.
وي افزود: تا كنون در دانشگاه اصفهان سراغ نداشته ايم كه كسي براي برگزاري برنامه كتك خورده باشد، ممكن است تنش هاي بين فردي به فردي وجود داشته باشد ولي خوشبختانه در سال گذشته محيط آرامي در دانشگاه نسبت به ديگر دانشگاه ها حاكم بود كه اين نشان از همكاري متقابل ميان دانشگاه و تشكل هاست.
طالبي در رابطه با مشكلات بورسيه هاي دانشجويي در سالهاي گذشته و عدم حمايت از بورسيه هاي دانشجويي گفت: اخيراً از ميان تعداد 66 نفر از بورسيه هاي دانشجويي معرفي شده يكي دو نفر را انتخاب كرده ايم و سهميه بورسيه هاي خارجي كاهش پيدا كرده است؛ در مورد مدارك جعلي دانشگاهي هم بايد بگويم كه هيچ گونه موردي در دانشگاه اصفهان وجود نداشته و اگر هم بوده مربوط به قبل بوده است.
تعداد بازدید:
1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal