جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
1394/02/28
خبرگزاري ايسنا:پارتي‌بازي و برخورد سليقه‌اي در مصاحبه دكتري نداريم
خبرگزاري ايسنا:پارتي‌بازي و برخورد سليقه‌اي در مصاحبه دكتري نداريم" class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">

طالبي:پارتي‌بازي و برخورد سليقه‌اي در مصاحبه دكتري نداريم
علمي و آموزشي 14:1:9 1394/02/27

942-6594-5 كد خبر

خبر آرشيوي


سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: تك تك اعضاي هيئت علمي از ويژگي‌هاي حرفه‌اي و اخلاقي برخوردارند و از اين رو پارتي‌بازي در مصاحبه دكتري را به طور كلي منتفي مي‌دانيم.
به گزارش خبرنگار سرويس علمي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه اصفهان، هوشنگ طالبي صبح امروز (يكشنبه) در مراسم تجليل از خبرنگاران فعال در دانشگاه اصفهان، اظهار كرد: جايگاه خبرنگاران در ارتباطات بسيار مهم است و رسانه‌ها نقش مهمي در اطلاع‌رساني، تحليل و آگاهي بخشي ايفا مي‌كنند.
وي با بيان اينكه رسانه يك دانشگاه است، افزود: دانشگاه علاوه بر آموزش، نقش تربيتي نيز برعهده دارد و رسانه‌ها نيز چنين نقشي را ايفا مي‌كنند.
سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: در قرآن تأكيد بسياري بر حفظ آبروي افراد و نداشتن ظن وجود دارد، در جوامع ديگر نيز كه بحث قرآني مطرح نيست، اديان توحيدي و شرافت انساني و حرفه‌اي حكم مي‌كند كه آبروي افراد حفظ شود، اما در برخي مواقع شاهد زير پا گذاشته شدن اين اصل هستيم.
طالبي با اشاره به تأثير تكنولوژي بر اطلاع‌رساني، اضافه كرد: دانشگاه اصفهان جايگاه ارتباطات را مهم تلقي مي‌كند و بر اساس نياز جامعه آن را دنبال خواهد كرد. وجود ارتباط بين دانشگاه و رسانه يك اصل است و بايد اين ارتباط پايدار بماند.
وي در پاسخ به سؤالي مبني بر اينكه آيا در مصاحبه‌هاي دكتري در دانشگاه اصفهان پارتي‌بازي صورت مي‌گيرد؟ گفت: تك تك اعضاي هيئت علمي از ويژگي‌هاي حرفه‌اي و اخلاقي برخوردارند و از اين رو پارتي‌بازي در مصاحبه دكتري را به طور كلي منتفي مي‌دانم.
سرپرست دانشگاه اصفهان اضافه كرد: فرم‌هايي را در مقام اجرايي طراحي كرده‌ايم تا نظرات شخصي اعضاي هيئت علمي به حداقل برسد، به طوري كه اكنون از 100 نمره مصاحبه تنها 15 نمره توسط مصاحبه‌كنندگان به مصاحبه شونده اختصاص داده مي‌شود و 85 نمره ديگر حاصل فعاليت‌ها و مدارك علمي دانشجويان است. به عنوان نمونه ريزنمرات دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد و سابقه تدريس جزء معيارهاي سنجش قرار مي‌گيرد.
طالبي با تأكيد بر نبود امكان پارتي‌بازي در مصاحبه، تصريح كرد: ممكن است فردي در امتحان كتبي رتبه بالاتري گرفته باشد، اما از نظر معيارها و ملاك‌هايي كه در مصاحبه مدنظر قرار مي‌گيرد، جايگاه پايين‌تري پيدا كند و پذيرش نشود. بنابراين برخورد سليقه‌اي و پارتي‌بازي را به طور كلي در دانشگاه اصفهان در مصاحبه‌هاي دكتري نفي مي‌كنم.
وي در مورد سخنراني‌هايي كه توسط تشكل‌هاي دانشجويي برنامه‌ريزي مي‌شود، افزود: هيئت نظارت دانشگاه براساس شرايط، عنوان سخنراني و سخنران، بررسي‌هاي لازم را انجام مي‌دهد و در صورتي كه بداند شرايط مناسب است، مجوز برگزاري سخنراني را مي‌دهد.
سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: با توجه به اينكه اكثر تشكل‌ها شرايط لازم را پيش‌بيني مي‌كنند، با اكثر سخنراني‌ها موافقت مي‌شود اما يك مراسم و سخنراني در اجرا قابل پيش‌بيني نيست، البته سابقه درگيري در دانشگاه اصفهان وجود نداشته و اگر تنشي هم به وجود آمده، بين فردي بوده است.
طالبي با تأكيد بر فضاي آرام دانشگاه، خاطرنشان كرد: خوشبختانه در سال گذشته محيط بسيار آرامي را پشت سر گذاشتيم و اين ناشي از درك متقابل دانشگاه و دانشجو بوده است.
وي با بيان اينكه در سال گذشته موضوع بورسيه‌هاي خارج از كشور به تأخير افتاد، گفت: اخيراً تعدادي از افراد براي اعزام به خارج معرفي‌ شده‌اند، البته سهميه خارج از كشور به شدت كاهش يافته كه بين 60 تا 66 نفر را معرفي مي‌كنيم اما سهم دانشگاه اصفهان يك الي دو نفر بيشتر نخواهد بود.
هم‌چنين محمدرضا ايرواني دبير هيئت رييسه دانشگاه اصفهان با بيان اينكه دو يا سه مورد از سخنراني‌هايي كه در دانشگاه‌هاي ديگر برگزار شده به نام دانشگاه اصفهان ثبت شده است، اظهار كرد: برخي از سخنراني‌هايي كه در آن‌ها تنش بوده مربوط به دانشگاه علوم پزشكي و ساير دانشگاه‌هاي استان بوده و ربطي به دانشگاه اصفهان ندارد.
وي با اشاره به بودجه دانشگاه اصفهان در سال جاري، افزود: در آذرماه سال 92 هنگامي‌كه دانشگاه را تحويل گرفتيم، نزديك به 40 ميليارد تومان بدهي مستند داشتيم كه برخي از آن‌ها مربوط به هيئت علمي و برخي مربوط به پيمانكاران بود. در سال 93 بدهي هيئت علمي و كاركنان به سمت صفر حركت كرد و با پيمانكاران جزئي نيز تسويه كرديم اما پيمانكاران كلي هنوز تسويه نشده‌اند.
مشاور سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: در سال 92 نزديك به 72 ميليارد تومان بودجه دانشگاه اصفهان بود و اين رقم در سال 93 به 90 ميليارد تومان رسيد، اما با تلاش‌هايي كه صورت گرفت در سال 94 اين رقم به 127 ميليارد تومان رسيده است.
ايرواني افزود: در سال 93 نزديك به 99 درصد بودجه دانشگاه اصفهان محقق شد كه نسبت به سال‌هاي گذشته افزايش داشت.
وي خاطرنشان كرد: براساس قانون حداكثر تا 50 درصد از بودجه را مي‌توان به حقوق و دستمزد كارمندان و پرسنل دانشگاه اختصاص داد، اما به دليل اينكه بدنه كارمندي دانشگاه اصفهان بسيار وسيع است و از استاندارد خارج شده، نزديك به 75 درصد بودجه را بايد به اين بخش اختصاص دهيم و اين مشكلي نيست كه بتوان در كوتاه مدت رفع كرد. شايد پنج سال ديگر اين مشكل رفع شود.
تعداد بازدید:
2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal