جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
1394/03/02
خبرگزاري مهر:
خبرگزاري مهر:" class = "b1 file1 showcommunique2file1 img-responsive">

احمدي:

قطب‌هاي علمي با برنامه‌ريزي براي رفع چالش‌هاي كشور اقدام كنند

شناسهٔ خبر: 2586314 - چهارشنبه 30 ارديبهشت 1394 - 14:03

استانها > اصفهان

اصفهان- معاون پژوهشي و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: قطب‌هاي علمي قوي‌ترين مجموعه علمي كشور هستند و بايد با برنامه‌ريزي صحيح براي رفع چالش‌هاي كشور به شكل جدي اقدام كنند.

به گزارش خبرنگار مهر، وحيد احمدي پيش از ظهر امروز در مراسم افتتاحيه سومين همايش سراسري قطب‌هاي علمي كشور كه به ميزباني دانشگاه اصفهان در حال برگزاري است، اظهار داشت: به طور معمول در پايان هر دوره 5 ساله از فعاليت قطب‌هاي علمي كشور، همايشي به منظور جمع‌آوري دستاوردها و تعيين سياست هاي دوره بعدي تشكيل مي‌شود.

وي با بيان اينكه نقش فعال قطب هاي علمي در ديپلماسي بين‌المللي مغفول مانده است و اين موضوع از جمله مواردي است كه در دور بعدي و در برنامه ششم توسعه بايد به شكل جدي‌تري به آن بپردازيم، بيان داشت: نقش آفريني در ارائه برنامه هاي علمياتي و راهبردي، مأموريت گرا بودن و تعامل مجموعه‌هاي علمي با يكديگر، تدوين ماموريت هاي برنامه ششم توسعه، رسيدن به جايگاه مرجعيت علمي قطب‌ها، حضور قطب‌ها در ارزيابي‌هاي كلان كشور و تبيين جايگاه علم و فناوري و اقتصاد دانش بنيان ازمهم‌ترين نقش هاي قطب هاي علمي كشور در راستاي رفع چالش‌هاي كشورمان است.

معاون پژوهشي و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، قطب‌هاي علمي را قوي‌ترين مجموعه علمي كشور برشمرد و بيان داشت: نقش قطب‌هاي علمي در راستاي توسعه پايدار كشور بر هيچ كس پوشيده نيست و بر اين اساس اين قطب‌هاي علمي بايد با برنامه‌ريزي صحيح و علمي نقش خود را در اين امر به درستي مورد بررسي قرار داده و نقشه راه خود را در اين راستا تنظيم كند.

وي حركت به سمت دانش و بنيان نهادن نظريه هاي نو، نقد نظريه هاي گذشته و صرفه جويي در منابع را از ويژگي هاي قطب هاي علمي دانست و گفت: يقين داشته باشيد كه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نيز از اين گونه فعاليت‌هاي علمي حمايت‌هاي لازم را به هر شكل ممكن و لازم خواهد داشت.

احمدي با اشاره به اينكه هم اكنون نهادها و مراكز متعددي در حوزه علم و فناوري فعاليت مي كنند كه بايد از هم متمايز شوند،گفت: مرزبندي مشخص بين قطب هاي علمي، پژوهشكده ها، انجمن هاي علمي، بنياد نخبگان و فرهنگستان ها ضروري است تا وظايف هركدام به شكل صحيح و جداگانه و در راستاي يك هدف تبيين و محقق شود.

تعداد بازدید:
2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal