جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
در صورت تأمين اعتبار؛ دانشكده علوم نوين در دانشگاه اصفهان تأسيس مي‌شود" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
در صورت تأمين اعتبار؛ دانشكده علوم نوين در دانشگاه اصفهان تأسيس مي‌شود

رئيس دانشگاه اصفهان گفت: در صورت تأمين اعتبار، دانشكده علوم نوين در دانشگاه اصفهان راه‌اندازي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، عليرضا رامشت صبح امروز در جلسه علني شوراي اسلامي شهر اصفهان افزود: تأسيس اين دانشكده به 70 ميليارد تومان هزينه نياز دارد كه در صورت تأمين، كمك بزرگي به تأمين انرژي در استان اصفهان مي‌شود.
وي اظهار داشت: درخواست ما از شوراي اسلامي شهر اصفهان همراهي براي كمك از ساير دستگاه‌هاي مربوطه به منظور تأمين اعتبار براي ساخت اين دانشكده است.
رئيس دانشگاه اصفهان با اشاره به ويژگي‌هاي دانشكده علوم نوين بيان داشت: تمام انرژي اين ساختمان از انرژي خورشيدي تأمين مي‌شود و فضايي به اندازه 18 متر در زيرزمين به عنوان آزمايشگاه اين دانشكده در نظر گرفته شده است.
وي افزود: اگر بخواهيم شهر اصفهان همچنان زيبا و پايدار باقي بماند تنها نبايد به زيبايي خيابان‌ها و بلوارهاي شهر بپردازيم بلكه ايجاد نوعي بينش براي توليد علم نيز كمك بسياري به بزرگي و برقراري اين شهر مي‌كند.
رئيس شوراي اسلامي شهر اصفهان نيز در ادامه از پيشنهاد تأسيس دانشكده علوم نوين استقبال كرد و گفت: يكي از مباحث مهم شوراي اسلامي شهر حمايت از دانشگاه‌هاي استان است كه در اين زمينه نيز تلاش خود را كرده و از خيرين نيز كمك مي‌خواهيم.
عباس حاج‌رسوليها با اشاره به مبحث انرژي خورشيدي افزود: با وجود پتانسيل‌هاي قوي علمي و تكنولوژي در اصفهان، ايجاد اين دانشكده به بهره‌وري و صرفه‌جويي در مصرف انرژي كمك فراواني مي‌كند.
عضو ديگر شوراي اسلامي شهر اصفهان نيز در اين زمينه گفت: همه مسئولان استاني بايد همكاري كنند تا با ياري خداوند اين دانشكده مهم كه تأثير فرواني در توليد علم استان و كشور دارد، تأسيس شود.
كريم نصراصفهاني افزود: شوراي اسلامي شهر و دانشگاه اصفهان بايد تعامل خود را با يكديگر افزايش دهند تا بتوانند كارهاي بزرگ را به راحتي به انجام برسانند.
ديگر عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان نيز با اشاره به اينكه اصفهان دومين قطب علمي كشور است، گفت: از ديرباز اصفهان از لحاظ علمي در وضعيت ويژه و خوبي قرار داشته و دانشمندان زيادي را تربيت كرده است.
ابوالفضل قرباني اظهار داشت: لازمه كاري كه دانشگاه اصفهان اقدام به انجام آن كرده است ارتباط صميمانه‌تر و بهتر شوراي شهر و دانشگاه است.
وي افزود: پيشنهاد مي‌دهم كه براي پيشبرد سريعتر اين طرح شوراي شهر، دانشگاه و دانشجويان جلسات ثابت و مستمري با هم داشته باشند تا با استفاده از نقطه نظرات يكديگر، اين كار را بهتر و اصولي‌تري انجام دهند.

تاریخ:
1387/04/2
تعداد بازدید:
828
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal