جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
ساسان: ادغام بانكها كليه خدمات 3 ساله دولت نهم را از بين مي‌برد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
ساسان: ادغام بانكها كليه خدمات 3 ساله دولت نهم را از بين مي‌برد
عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان گفت: آثار ادغام بانكها صدها هزار بار خطرناك تر از انحلال سازمان مديريت و برنامه ريزي است و كليه خدمات دولت نهم را طي سه سال از بين مي برد.          

     

عبدالحسين ساسان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهارداشت: اين اقدام ، كليه خدمات دولت نهم را طي سه سال از بين مي برد و موجبات افزايش تورم را فراهم مي سازد.
وي با بيان اينكه كه اين اقدامات نتايج نامناسب به دنبال مي آورد افزود: به طور مثال انحلال سازمان مديريت و برنامه ريزي، تمام پروژه هاي عمراني را با بحران مواجه كرد و حال نيز با ادغام بانكها اوضاع به شدت بحراني خواهد شد.
وي از دولت خواست تا با عجله در اين خصوص تصميم نگيرد و اين مساله را به بحث عمومي بگذارد تا جهات مثبت و منفي آن سنجيده شود.

* بانك مركزي در دو راهي پارادوكس

عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان با اشاره به اينكه در شرايط فعلي بانك مركزي دچار پارادوكس است افزود: دولت و وزارت كار حق دارند كه بر بحث افزايش اشتغال اصرار بورزند و اينكه بتوان به طرحهاي مختلف تسهيلات داد عملي پسنديده است ولي واقعيت اين است كه بايد راهي را در پيش گرفت كه تقاضاها را در حدي زياد نكند كه افزايش تقاضاها به واردات زياد بيانجامد و ناشي از آن صنايع داخلي آسيب ببينند.
وي تاكيد كرد: راه حل را بايد در يك تعادل جستجو كرد و نبايد با اعطاي افراطي وام به صنايع تورم را به حد «تورم تازنده» رساند و از سويي نيز نبايد به خاطر تورم ، اعطاي تسهيلات را ممنوع كرد در حدي كه تورم بهتر شود و از سوي نرخ بيكاري به شدت بالا رود.
ساسان افزود: در اين مسير بايد بدون احساسات و با ظرافت راه حل تعادلي را در پيش گرفت، چراكه اساس نظام جهان براساس تعادل است و خارج آن نتايج نامطلوبي حاصل مي گردد.
وي اضافه كرد: راه مياني آن است كه صنايع به كلي نخوابد و از سويي تورم نيز بيشتر از اين افزايش نيابد.

* رئيس كل بانك مركزي جلوي ادغام را بگيرد

ساسان در پاسخ به اين سوال كه اگر شما در شرايط فعلي به جاي رئيس كل بانك مركزي بوديد چه مي كرديد گفت: تمام تلاشم را مي كردم تا با مسئولان مذاكره كنم و خطرات كار آن را يادآوري مي كردم.
وي يادآور شد: به اعتقاد من رئيس كل بانك مركزي بايد به طور منطقي مانع از ادغام بانكها شود.

*وظيفه بانكها: كمك به مشكل سيكل زندگي و حمايت مالي از ايده هاي برتر

عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان به خبرنگار فارس گفت: بانكها دو وظيفه بسيار بزرگ و مهم در اقتصاد كشور برعهده دارند؛ وظيفه اول اينكه به مردم اين انتخاب را مي دهند كه مصرف زمان حال را به آينده موكول كنند.
وي با اشاره به مشكل «سيكل زندگي » اظهارداشت: زندگي انسانها به شكلي است كه در دوران جواني داراي درآمد بالا و مصرف پايين مي باشند و در دوران پيري داراي مصرف بالا و درآمد پايين مي باشند.
ساسان خاطرنشان كرد: بانكها مي توانند بحث درآمد و مصرف را در طول زندگي انسانها هماهنگ كنند و مصرف دوران زندگي را براي شخص تامين نمايند.
وي افزود: بانكها پس اندازهاي مردم را در نهايت امنيت براي دوران مورد احتياج آنها نگهداري مي كنند و به موقع در اختيارشان قرار مي دهند.
عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان با اشاره به نقش دوم بانكها در اقتصاد كشور گفت: بانكها در وظيفه دوم خود تلاش دارند تا از بهترين ايده ها و طرحها حمايت مالي نمايند، به اين معنا كه بانكها از بين تقاضاهاي بسيار به گزينش بهترين طرحها و در واقع حمايت از بهترين پروژه ها برمي آيند.
عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان با بيان اينكه اين انتخاب در اقتصاد كشور از نقش به سزايي برخوردار است گفت: بانكها در قالب دو وظيفه اصلي خود ، به تنظيم اقتصاد و عملكرد آن برمي آيند.

تاریخ:
1387/04/2
تعداد بازدید:
621
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal