جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
English/العربيه
تازه ها
 دوره‌هاي آموزشي مكالمه عربي  ويژه استادان و دانشجويان در دانشگاه اصفهان برگزار مي شود" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
دوره‌هاي آموزشي مكالمه عربي ويژه استادان و دانشجويان در دانشگاه اصفهان برگزار مي شود

دوره‌هاي آموزشي مكالمه عربي ويژه استادان و دانشجويان دانشگاه اصفهان توسط موسسه كويتي عبدالعزيز سعود البابطين برگزار مي‌شود.

دكتر محمد خاقاني دانشيار گروه عربي دانشگاه اصفهان و مجري طرح در گفتگو با خبرنگار وب سايت خبري UINews با اعلام اين خبر گفت: از آغاز مهر ماه سال جاري سه دوره آموزشي مكالمه و مهارت‌هاي زبان عربي، ويژه اعضاي هيأت علمي دانشگاه اصفهان، و دانشجويان علاقمند و دبيران عربي آموزش و پرورش برگزار مي شود. اين دوره‌ها توسط موسسه كويتي « جايزه عبدالعزيز سعود البابطين براي نوآوري در شعر » با همكاري دانشگاه اصفهان ارائه مي شود.

وي در ادامه گفت: موسسه مزبور در برنامه كارشناسي شده‌اي اين دوره ويژه را به منظور تقويت مكالمه عربي به عنوان برترين زبان در جهان اسلام و يكي از شش زبان رسمي سازمان ملل متحد و مجامع بين‌المللي جهان در 11 كشور غير عربي برگزار كرده است، در ايران نيز تا كنون سه بار دوره‌هاي مزبور با همكاري دانشگاه‌هاي تهران، قم و يزد اجرا شده و هيأت رئيسه دانشگاه اصفهان با اجراي دوره چهارم آن در اين دانشگاه موافقت كرده‌اند.

دوره‌هاي مزبور به مدت چهار ماه به ميزان 32 ساعت براي هر دوره و هر هفته يك جلسه دو ساعته از مهر تا بهمن 87 در يكي از آزمايشگاه‌هاي زبان ساختمان شهيد بهشتي برگزار خواهد شد.

قابل ذكر است موسسه بابطين در كشور كويت، يكي از مهم‌ترين موسسات ادبي و آموزشي جهان عرب است، كه با هدف گسترش زبان عربي در همه كشور‌ها، بويژه در جهان اسلام علاوه بر اعطاي جوايز نفيس سالانه به بهترين دواوين شعر عربي در بيش از 80 كشور جهان اقدام به برگزاري دوره‌هاي علمي و ادبي و ساير خدمات فرهنگي نموده است.

گفتني است دوره مزبور رايگان و با هزينه موسسه مزبور و تقديم مجاني كتاب و نوار اجرا مي‌شود و در پايان به شركت كنندگان كه حضور مستمر داشته و در آزمون پاياني موفق شوند، در مراسم ويژه‌اي با شركت جناب آقاي بابطين و مسئولان دانشگاه، گواهينامه رسمي شركت در دوره آموزشي تقديم خواهد شد. از آنجا كه موسسه مزبور موسسه‌اي معتبر و معروف است، گواهي شركت در دوره به منزله‌ي تأييد رسمي آشنايي با زبان عربي محسوب مي‌شود، كه در جدول ارتقاء اعضاي هيأت علمي داراي امتياز است.

تاریخ:
1387/06/16
تعداد بازدید:
2763
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal