جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
English/العربيه
تازه ها
انقلاب اسلامي ايران فرهنگ مقاومت را به جهان صادر كرد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
انقلاب اسلامي ايران فرهنگ مقاومت را به جهان صادر كرد

اصفهان - خبرگزاري مهر: مشاور مقام معظم رهبري گفت: اكنون كشور ايران با ثبات ترين كشور منطقه خاورميانه است و امواج انقلاب به عراق، لبنان و فلسطين صادر شده و مي توان گفت كه امام خميني (ره) فرهنگ مقاومت را صادر كرد.

به گزارش خبرنگار مهر در اصفهان، سردار سرلشكر يحيي رحيم صفوي ظهر امروز در جمع دانشجويان دانشگاه اصفهان اظهار داشت: كشور ايران سرآغاري بود براي فرهنگ مقاومت در برابر ستمگران و بايد گفت كه شكل گيري مقاومت اسلامي نيز الگو گرفته از انقلاب اسلامي ايران است.

وي ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامي ايران اكثر شعارهاي لبنان شعارهاي چپ گرا بود و آنان از طريق ماركسيست و كمونيست مي خواستند فلسطين را آزاد كنند اما اكنون مقاومت اسلامي تحت تاثير رزمندگان ايراني قرار گرفته است.

مشاور مقام معظم رهبري يادآور شد: در حال حاضر ايران به يكي از با ثبات ترين كشورهاي منطقه خاورميانه تبديل شده است و شعاع انقلاب اسلامي اقصي نقاط عالم را درنورديده است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به تاريخچه حمله صدام به ايران اشاره كرد و گفت: كشور عراق از حمله به ايران دو آرزو را در سر مي پروراند كه يكي از آنها حذف و سقوط جمهوري اسلامي ايران بود كه حداقل آرزوي صدام بود و در ديگر آرزوي خود به دنبال رهبري جهان عرب شود و ساحل مناسبي در خليج فارس پيدا كند و او مي خواست همان نقشي را كه شاه در خليج فارس داشت را داشته باشد .

صفوي در بخش ديگري از سخنان خود جنگ ايران و عراق را يك جنگ جهاني خواند و اظهار داشت: در اين جنگ در يك طرف همه دنيا قرار گرفته بودند و در طرف ديگر يك رهبر مظلوم و مقتدر الهي قرار داشت كه سرانجام از اين عرصه موفق بيرون آمد.

صفوي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه اكنون كه 19 سال از جنگ گذشته است بايد ديد كه سرنوشت آناني كه در مقابل ايران ايستادگي كرده اند چه شده است، گفت: سرنوشت صدام كه مجازات شد، مشخص است و او حتي در لحظه آخر عمر خود گفته است كه بايد مراقب ايرانيان بود و از طرف ديگر اتحاد شوروي نيز در سال 1991 به 15 جمهوري پاره پاره شد و اين قدرت بزرگ از صحنه ابرقدرتي حذف شد.

مشاور مقام معظم رهبري همچنين در خصوص كشور آمريكا نيز گفت: آمريكا نيز اكنون نزديك به هفت سال است كه در كشورهاي عراق و افغانستان مانده و حتي خود مردم آمريكا نيز اين كشور را محكوم مي دانند.

صفوي در بخش پاياني سخنان خود در خصوص كشور كويت نيز خاطر نشان كرد: عراق در سال 1990با حمله به كشور كويت در عرض هشت ساعت اين كشور را نابود كرد و وضع تا اندازه اي فجيع بود كه حتي زنان و دختران مردم كويت را نيز به همراه خود بردند و هنوز نيز از آنان خبري نيست و اين است سرنوشت كويتي كه به صدام كمك كرد.

تاریخ:
1387/07/6
تعداد بازدید:
318
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal