جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۲۸ دي
English/العربيه
تازه ها
جنگ تحميلي، جنگ دنيا با ايران بود" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
جنگ تحميلي، جنگ دنيا با ايران بود

جنگ تحميلي عراق عليه ايران جنگ دو كشور همسايه نبود بلكه جنگ دنيا با ملت مظلوم و شجاع ايران بود.

به گزارش وب سايت خبري UINews سردار سيد يحيي رحيم صفوي مشاور مقام معظم رهبري در نيروهاي مسلح پس از نماز ظهر و عصر شنبه ششم مهر ماه سال جاري در جمع بي‌شماري از اساتيد و دانشجويان پر شور و انقلابي دانشگاه اصفهان ياد رشادت‌ها و دلاور مردي مردان و سربازان ايران اسلامي بالخصوص دانشجويان دانشگاه اصفهان را گرامي داشت و از ايشان به عنوان فرماندهان شجاع و دليري نام برد كه با حفظ كيان ايران اسلامي، نام و ياد خود را هميشه جاويدان ساختند.

سردار رحيم صفوي از جنگ عراق عليه ايران به عنوان يك رخداد بزرگ تاريخي نام برد و گفت: بزرگترين خصيصه‌ي جنگ بروز دادن توانايي‌ها و استعدادهاي دولت و ملتي است كه در دوره‌ي بحران آن را به منصه‌ي ظهور مي‌رسانند و به صراحت مي‌توان خاطر نشان ساخت كه رفتار ملت ما، رهبران سياسي و مديران جنگ در صحنه‌هاي نبرد از چنان قدرت و قوام يك‌پارچه‌اي برخوردار بود كه  با گذشت 19 سال از آن واقعه تاريخي، فرهنگ مقاومت و شجاعت ملت ايران، هم‌چنان سرلوحه و سرمشق ساير جوامعي است كه در برابر ظلم به پا خواسته‌ و تا مرحله‌ي نابودي آن همت گمارده‌اند.

مشاور مقام معظم رهبري در نيروهاي مسلح، جنگ عليه ايران را از نظر تاريخي، پس از پايان جنگ جهاني دوم طولاني ترين و نا برابر ترين جنگ در جهان عنوان كرد و گفت: زماني كه نهال نو پاي انقلاب بناي شكفتن و  رستن را نهاد، جهانيان خونخوار در برابر اين حركت و پيروزي مقتدرانه ملت ايران به پا خواست و با قرباني كردن جوانان ايران اسلامي، دستان خود را به خون اين عزيزان آغشته نموند.

سردار رحيم صفوي با اشاره به اينكه عراق از حمايت امريكا و شوروي در زمان جنگ بهره فراواني برد، خاطر نشان ساخت: با شروع جنگ عليه ايران دو قطب بزرگ و قدرتمند جهان يعني امريكا و شوروي از يك سو و از سوي ديگر كشور‌هاي متحد عربي و ائتلاف نانوشته‌ي اروپاييان، سوداي پيروزي رژيم بعث عراق و نابودي ايران جمهوري اسلامي را در ذهن جهانيان مي‌پروراندند. وي با اشاره به اسناد تاريخي موجود يادآوري كرد: فروش سلاح‌هاي جنگ از سوي شوروي، فرانسه، انگلستان و ايتاليا به عراق كه با آن قراردادها و پيمان‌هاي نظامي چند ميليارد دلاري داشتند، كمك بلاعوض 15 ميليارد دلاري كويت به صدام حسين، اعزام نيروهاي مصري، اردني، يمني، سوداني به جبهه‌هاي جنگ عراق و هزاران شاهد تاريخي ديگر همه دال برنابرابرانه بودن اين جنگ داشته و دارد.

مشاور مقام معظم رهبري در نيروهاي مسلح جاه طلبي صدام و تمايل آمريكاي جهانخوار براي انتقام‌گيري شكست‌هاي پي در پي خود در منطقه توسط جمهوري اسلامي ايران را از جمله ديگر عواملي دانست كه شعله‌هاي آن ايران اسلامي را در نورديد.

سردار رحيم صفوي خاطر نشان ساخت كه رژيم بعثي عراق با آغاز جنگ تحميلي عليه ايران خواهان دو مسأله‌ي اساسي بود. يكي سقوط نظام جمهوري اسلامي ايران و ديگري حاكميت يافتن بر خاورميانه و دسترسي يافتن به خليج فارس كه از طريق آن مي‌توانست هم ضعف  ژئوپوليتيك و هم ضعف استراتژيكي  خود را برطرف نمايد.

مشاور مقام معظم رهبري در نيروهاي مسلح با تلفيق گذشته، حال و آينده اذعان نمود، جهاني كه خواهان نابودي و محو انقلاب اسلامي ايران از روي كره‌ي خاكي بودد و تمايل دست نشانده كردن ملت شجاع و شهيد پرور ايران را داشت، اكنون در چنان شرايط اسفباري واقع شده است كه ناديده گرفتن آن درس نياموختن از تاريخ است.

رحيم صفوي به حضور آمريكا در عراق و افغانستان اشاره نمود و گفت: روزي كه دست آمريكا به خون جوانان ما آلوده شد، امروز تاريخ به صراحت نشان مي دهد كه 9000 كشته سرباز امريكايي در عراق و افغانستان حكايت تلخي براي آن كشور جهانخوار است. به گونه‌اي كه ملت آمريكا نيز در برابر سلطه‌ي جنگي آمريكا به ستوه آمده و مرتب هم‌صدا با جهانيان از دولتمردان آن انتقاد مي‌كند.

و حكايت شوروي سابق نيز حكايت تكان دهنده ‌ي ديگري است. تجزيه‌ي قطب بزرگ صنعتي و سياسي جهان به 15 كشور كوچك در سال 1991.شكست كشور كويت در برابر حمله عراق پس از 7 ساعت مقاومت

سردار سيد يحيي رحيم صفوي پس از گذري كوتاه بر تاريخ معاصر جنگ تحميلي عليه ايران در جمع‌بندي سخنان خود خاطر نشان ساخت اين جنگ نا برابر عليه ايران اسلامي، از ايران جمهوري اسلامي، با ثبات‌ترين، قدرتمند‌‌ترين و امن‌ترين كشور در منطقه ساخت  و فرهنگي را با حضور ملت شجاع و دليرمرد و زن اين سرزمين بنيان نهاد كه امروز مردم فلسطيني كه تا قبل از انقلاب تحت تأثير ناسيوناليسم عرب و ايدئولوژي ماركسيست، كمونيستي بودند، حركت و مقاومت خود را در برابر رژيم اشغالگر صهيونيست، وام‌دار فرهنگ مقاومت ايران اسلامي مي‌دانند و اين بزرگترين درسي است كه ملت ايران اسلامي با مديريت و رهبري مقتدرانه‌ي رهبر فرزانه و بنيانگذار انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) در يك جنگ كاملاً نا‌برابر و تحميلي به جهانيان آموخت.

گفتني است سردار سيد يحيي رحيم صفوي در پايان سخنراني خود با ارائه پيشنهادي به رياست  دانشگاه اصفهان درخواست كرد تا با راه‌اندازي دو واحد درسي انتخابي به نام مباني دفاع مقدس، ياد روز‌هاي هشت سال دفاع مقدس زنده نگه داشته شود و درس بزرگ مردانگي و دلاوري‌هاي ملت ايران اسلامي حتي براي نسلي كه نه جنگ را ديده‌اند و نه آن را لمس كرده‌اند، هميشه زنده و  پا برجا باشد.

خاطر نشان مي سازد در ادامه‌ي اين جلسه سردار سيد يحيي رحيم صفوي مشاور مقام معظم رهبري در نيروهاي مسلح  به پرسش‌هاي حاضرين پاسخ داد.

تاریخ:
1387/07/6
تعداد بازدید:
767
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal