جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
رفع خستگي كار با كامپيوتر با 10 تمرين ساده ورزشي" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
رفع خستگي كار با كامپيوتر با 10 تمرين ساده ورزشي

امروزه يكي از شايع ترين شكايات در افراد به ويژه در ميان كاركنان ادارات و بانك ها، عوارض كار طولاني مدت با كامپيوتر است. اين عوارض شامل دردهاي گردن و شانه كه با خستگي شديد عضلات اين ناحيه همراه است...

امروزه يكي از شايع ترين شكايات در افراد جوان به ويژه در ميان كاركنان ادارات و بانك ها، عوارض كار طولاني مدت با كامپيوتر است. اين عوارض شامل دردهاي گردن و شانه كه با خستگي شديد عضلات اين ناحيه همراه است، دردهاي مفصل آرنج، مچ، انگشتان و در نهايت دردهاي پشت و كمر مي باشد. در مواقعي كه اين دردها پس از يك كار طولاني و يا يك روز پركار به سراغ شما مي آيد، بهترين اقدام استراحت، ماساژ ملايم نواحي درگير، ريلكس كردن عضلات و آرامش است. اما براي جلوگيري از اينگونه دردها كه هيچ علت آناتوميك ندارد، يك راه بسيار ساده وجود دارد و آن هم رعايت وضعيت صحيح بدني است. 

ابتدا براي شروع كار، مي باست چهار قدم را برداريد:
قدم اول انتخاب ميز و صندلي استاندارد است، قدم دوم استفاده صحيح از ميز، صندلي، مانيتور، صفحه كليد و موس است، قدم سوم برنامه ريزي كاري است، به اين صورت كه بيش از ۳۰ تا ۴۵ دقيقه به حالت ثابت نشسته يا ايستاده نمانيد و در بين كار حتما وضعيت بدني خود را تغيير دهيد. حتي هر نيم ساعت سر جاي خود بايستيد و يا چند قدم راه برويد و قدم چهارم انجام حركات نرمشي ساده به صورت روزانه است.

بيش از اين شما را منتظر نمي گذاريم، حركات را به ترتيب بخوانيد و بدان عمل كنيد:
۱) در حالت كاملا صاف بنشينيد. دست ها در كنار بدن قرار بگيرند. به آرامي هر دو شانه را بالا ببريد، پنج ثانيه مكث كنيد و سپس شانه ها را رها كنيد. اين حركت را ۵ مرتبه تكرار كنيد. 
۲) در حالت كاملا صاف بنشينيد. دست ها در كنار بدن قرار بگيرند. به آرامي هر دو شانه را پنج مرتبه به جلو بچرخانيد و سپس پنج مرتبه به عقب بچرخانيد. 
۳) در حالت كاملا صاف بنشينيد:
الف) هر دو دست را به صورت كشيده در جلوي خود بگيريد و انگشتان و مچ را باز و بسته كنيد. 
ب) هر دو دست را به صورت كشيده در طرفين خود بگيريد و انگشتان و مچ را باز و بسته كنيد.
ج) هر دو دست را به صورت كشيده در بالاي سر خود بگيريد و انگشتان و مچ را باز و بسته كنيد(هر كدام از اين حركات را ۵ مرتبه انجام دهيد.) 
۴) در حالت كاملا صاف بنشينيد:
الف) كف هر دو دست را به هم بچسبانيد و تا جاييكه ممكن است آرنج ها را بالا بياوريد. 
ب) پشت هر دو دست را به هم بچسبانيد و تا جاييكه ممكن است آرنج ها را پايين بياوريد. 
۵) در حالت كاملا صاف بنشينيد. دست ها در كنار بدن قرار بگيرند. سر را به يك سمت خم كنيد به طوريكه گوش به شانه همان سمت نزديك شود پنج ثانيه مكث كنيد و سپس به حالت اول برگرديد(۵ مرتبه اين حركت را براي سمت ديگر تكرار كنيد) 
۶) سر را از حالت كاملا صاف در راستاي بدن به آرامي به پايين خم كنيد به طوريكه چانه به قفسه سينه نزديك شود پنج ثانيه مكث كنيد و به حالت اول برگرديد. 
۷) سر را از حالت كاملا صاف در راستاي بدن به آرامي به عقب خم كنيد به طوريكه احساس كشيدگي در جلوي گردن كنيد پنج ثانيه مكث كنيد و به حالت اول برگرديد. 
۸) در حالت كاملا صاف بنشينيد. عضلات شكم را منقبض كنيد(شكم را داخل بكشيد) ۵ ثانيه مكث كنيد ۵ مرتبه تكرار كنيد. 
۹) در حالت كاملا صاف بنشينيد. پاي راست را از روي زمين بلند كنيد و مستقيم در راستاي ران نگه داريد پنج ثانيه مكث كنيد.(۵ مرتبه حركت را با پاي چپ تكرار كنيد) 
۱۰) بايستيد و دست ها را در گودي كمر بگذاريد. به آرامي و فقط ۱۰ درجه به عقب خم شويد و قفسه سينه را باز كنيد پنج ثانيه مكث كنيد و به حالت اول برگرديد. سپس ۳ تا ۵ نفس عميق بكشيد و به كار خود ادامه دهيد.(اين حركت را نيز ۵ مرتبه انجام بدهيد)

تاریخ:
1387/07/29
تعداد بازدید:
1035
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal