جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
برگزاري هفتمين دوره مجمع اقتصادي آسيا- پاسيفيك در دانشگاه اصفهان" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
برگزاري هفتمين دوره مجمع اقتصادي آسيا- پاسيفيك در دانشگاه اصفهان

هفتمين دوره مجمع اقتصادي آسيا-پاسيفيك Apef سيزدهم و پانزدهم آبان ماه در دانشگاه اصفهان برگزار مي شود.

دبير اجرايي هفتمين همايش بين المللي اپف اظهار داشت: روز 13 آبان مصادف با سوم نوامبر، اولين روز همايش اپف در زاهدان و دانشگاه سيستان و بلوچستان برگزار مي شود و روز 15 آبان ماه مصادف با پنجم نوامبر دومين روز اين همايش در دانشگاه اصفهان پيگيري خواهد شد.
دكتر كريم آذربايجاني با اشاره به تاريخچه مجمع اقتصادي آسيا-پاسيفيك گفت: اپف (APEF) مخفف Asia Pacific Economic Forum به معني مجمع اقتصادي آسيا-پاسيفيك است كه اعضاي اين مجمع را عمدتاً كشورهاي شرق آسيا-پاسيفيك و بعضي كشورهاي غرب آسيا تشكيل مي دهند.
وي افزود: كشورهاي ژاپن، كره جنوبي، چين، اندونزي، مالزي، سنگاپورو غيرهاز اعضاي مهم اين مجمع هستند و موضوع  محوري اين كنفرانس، اقتصاد بين الملل و ارتباطات تجاري و همكاري هاي اقتصادي بين كشورهاي عضو است.
آذربايجاني تصريح كرد: تاكنون شش دوره اين مجمع برگزار شده و ميزباني هفتمين دوره اين مجمع كه براي اولين بار در غرب آسيا برگزار مي شود، به كشور ايران سپرده شده كه مايه افتخار و مباهات است.
وي افزود: در زمان برگزاري ششمين دوره اين مجمع در استراليا انتخاباتي براي تعيين دبيركل اين مجمع برگزار شد كه در اين انتخابات، دكتر طيبي از دانشگاه اصفهان به عنوان دبيركل اين مجمع در سال هاي 2007 و 2008 انتخاب شده و در مجمع عمومي اين همايش مقررشد با توجه به پتانسيل هاي غرب آسيا، هفتمين همايش Apef در ايران و دو دانشگاه اصفهان و سيستان و بلوچستان برگزار شود.
آذربايجاني تصريح كرد: نزديك 100 مقاله به دبيرخانه همايش ارسال شد كه مراحل داوري اين مقالات در دانشگاه اصفهان و دانشگاه ولون گونگ (Wollongong) استراليا صورت گرفت و 50 مقاله براي چاپ و سي مقاله جهت ارائه در همايش انتخاب شدند.
وي در پايان خاطر نشان ساخت: اين همايش به صورت بين المللي برگزار شده و هيات دولت برگزاري اين همايش را به تصويب رسانده است .

{mosimage}

دبيركل اپف: ميزباني همايش اپف افتخاري بزرگ براي ايران است

دبيركل اپف با اشاره به تاريخچه شكل گيري اين مجمع گفت: اپف در برگيرنده اقتصاددانان و اعضاي هيات هاي علمي دانشگاه هاي آسيا و پاسيفيك است كه در سال 2001 در شهر چن چن كره جنوبي تاسيس شده و آغاز به كار كرد.

دكتر كميل طيبي با اشاره به اعطاي ميزباني هفتمين دوره اين همايش به ايران تصريح كرد:  پروفوسور پيتر لويد (Professor Peter John Lloyd) از افراد سرشناس حاضر در اين مجمع است كه علاقه خاصي به ايران و فرهنگ ايراني دارد و ايشان اصرار خاصي در برگزاري اين همايش در ايران و شهر اصفهان داشت و در ششمين دوره مجمع اپف در استراليا،  كشور ايران و دو دانشگاه اصفهان و سيستان و بلوچستان به عنوان ميزبانان اين كنفرانس انتخاب شدند.

وي انتخاب ايران به عنوان هفتمين ميزبان مجمع اپف را افتخاري بزرگ براي ايران و دو دانشگاه اصفهان و سيستان و بلوچستان دانست و گفت: در مجمع عمومي قبلي و زماني كه قرار بود ميزبان آينده كنفرانس انتخاب شود، دو كشور ايران و ژاپن نامزد دريافت ميزباني هفتمين دوره بودند كه بر اساس راي مجمع عمومي، ميزباني هفتمين دوره به ايران و دو دانشگاه اصفهان و سيستان و بلوچستان واگذار شد.

وي در ادامه افزود: فراخوان مقاله اين كنفرانس در سايت هاي بين المللي از جمله سايت معتبر Economics  صورت پذيرفت كه مورد استقبال اقتصاددانان كشورهاي عضو قرار گرفته و 100 چكيده مقاله به دبيرخانه همايش ارسال شد و كميته علمي با بررسي اين مقالات، مقالات برتر را جهت چاپ در كتاب مقالات همايش و ارائه در همايش انتخاب كرد.

تاریخ:
1387/08/8
تعداد بازدید:
860
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal