جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
اولين نمايشگاه جامع سي سال دستاوردهاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
اولين نمايشگاه جامع سي سال دستاوردهاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري

اولين نمايشگاه جامع 30 سال دستاوردهاي وزارت علوم در روزهاي 24 تا 28 آذرماه سال جاري در نمايشگاه بين­المللي تهران با هدف ارائه دستاوردهاي وزات علوم پس از انقلاب اسلامي، برگزار مي­شود.

دكتر داداش پور رئيس ستاد برگزاري نمايشگاه جامع 30 سال دستاوردهاي وزارت علوم، در نشست مطبوعاتي در جمع خبرنگاران با تشريح جزئيات برگزاري  اين نمايشگاه از جمله اهداف برگزاري اين نمايشگاه را، ارائه دستاوردهاي جامع وزارت‌علوم در عرصه‌هاي مختلف، عرضه جايگاه امروز ايران با نمايش قابليت‌ها، ظرفيت‌ها و امكانات دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي و فناوري، زمينه‌سازي براي انتقال و تبادل تجارب دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي و فناوري جهت دستيابي به چشم انداز20 ساله و همچنين ارائه توانمندي‌هاي مختلف كشور در عرصه هاي مختلف وزارت علوم بيان كرد و گفت: با توجه به اينكه چشم­انداز جمهوري اسلامي ايران، رسيدن به رتبه اول علم و فناوري در منطقه را پيش­بيني كرده است، بايد تمام  تحولات و برنامه­ها در دستگاه­هاي آموزشي ، پژوهشي وفناوري  كشور مبتني بر اين چشم انداز باشد و با توجه به رهنمودهاي مقام معظم رهبري مبني بر علم محوري و نامگذاري امسال  به نام سال نوآوري وشكوفايي اولين نمايشگاه جامع 30 سال دستاوردهاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، در آذر ماه  سال جاري در محل نمايشگاه بين­المللي تهران برگزار مي­شود.

دكتر داداش پور، با اشاره به نمايش دستاوردهاي 30 ساله وزارت علوم در رسيدن به اهداف چشم­انداز 20 ساله و موفقيت­هاي آموزشي، پژوهشي و فرهنگي و جايگاه  دانشگاه ها ،مركز پژوهشي و پارك هاي علم و فناوري به افكار عمومي در اولين نمايشگاه جامع 30 سال دستاوردهاي وزارت علوم، گفت: اين نمايشگاه، محل تجمع مراكز علمي و پژوهشي كشور و بستري مناسب براي انعقاد قراردادهاي همكاري و تفاهم نامه با ديگر مراكز آموزش عالي و صنعت است.

وي تصريح كرد: اين  نمايشگاه، مكاني براي تبليغ توانمندي­ها به منظور عرضه به دستگاه­هاي نيازمند به تخصص­هاي گوناگون است و مي­تواند زمينه­ساز همكاري­هاي سازنده­اي در بخش صنعت و بازار كار باشد.

رئيس ستاد برگزاري اولين نمايشگاه جامع 30 سال دستاوردهاي وزارت علوم افزود: اين نمايشگاه نمايانگر آن خواهد بود كه وزارت علوم پس از انقلاب اسلامي ،به چه تجربيات و دستاوردهايي دست يافته است و اين تجربيات و دستاوردها، قابل عرضه به تمام  دستگاه­هاي نظام جمهوري اسلامي و ديگر كشورهاي اسلامي خواهد بود.

 وي تصريح كرد: امسال نقطه عطف وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و برداشت از 30 سال تجربه گذشته است و نقطه شروعي براي جهش به سمت چشم­انداز 20 ساله كشور و سال شروع يك حركت  بالنده براي رسيدن به قدرت اول در علم، تحقيقات و فناوري  منطقة آسياي جنوب غربي است.

 مديركل روابط عمومي وزارت علوم، با اشاره به مأموريت نمايشگاه جامع دستاوردهاي وزارت علوم در عرصه­هاي آموزش، پژوهش و فناوري، گفت: مأموريت ما اين است كه دستاوردهاي وزارت علوم را در راستاي دست­يابي به افق­هاي روشن و كارآمدتر در عرصه­هاي مختلف آموزشي،علمي ، پژوهشي و فرهنگي را به كار گيريم و فعاليت­هاي وزارت علوم را در به تحقق رساندن چشم­انداز 20 ساله كشور و دستيابي به نقشه جامع علمي كشور در معرض ديد عموم قرار دهيم.

شكوفايي علمي، اقتدار ملي؛ شعار اولين نمايشگاه جامع 30 سال دستاوردهاي وزارت علوم

وي  در ادامه گفت: اين نمايشگاه با شعار «شكوفايي علمي، اقتدار ملي» آغاز به كار خواهد كرد و معتقد هستيم كه پايه­هاي علم و فناوري كشور مي­تواند آغازي براي  اقتدار ملي و مسير ي روشن براي قدرت يابي در عرصه هاي بين المللي وجهاني با همين منطق هر روزي  از نمايشگاه ياد آور يك عرصه از   علوم،تحقيقات و فناوري خواهد بود:

24 آذر، آموزش عالي؛ بنيان اقتدار ملي

25 آذر، (مصادف با روز پژوهش)؛ پژوهش ،رهيافت نوآوري

26 آذر، گسترش فناوري؛ توانايي ملي

27 آذر، دانشگاه تمدن­ساز؛ تعالي فرهنگي، علاوه بر اين ما معتقديم كه تقويت همكاري هاي علمي_  بين المللي، مسيري به نفي آپارتايد علمي در دنياست كه يكي از شعارهاي اصلي نمايشگاه خواهد بود.

دكتر داداش پور، با اشاره به برنامه­هاي جانبي نمايشگاه گفت: علاوه بر بحث­هاي آزاد و گفت و گو، سخنراني­هاي علمي پيرامون آموزش عالي، تجهيزات دانشگاهي كتب تخصصي و فن بازارها از ديگر برنامه هاي جانبي اين نمايشگاه خواهد بود.

حضور 160 غرفه مستقل در نمايشگاه جامع دستاوردهاي وزارت‌علوم

وي با بيان اينكه در نمايشگاه جامع دستاوردهاي وزارت علوم و واحدهاي تابعه، حدود 160 غرفه مستقل، حضور خواهند داشت، اظهار كرد: از جمله اين غرفه‌ها، غرفه ستاد مركزي نمايشگاه است كه كليه دستاوردها ،تجربيات 30 ساله وزارت علوم  تحقيقات  و فناوري در آن ارائه مي‌ شود. علاوه بر آن كليه سياستها و برنامه‌هاي وزارت علوم براي دستيابي به چشم انداز 20 ساله نيز  به نمايش گذاشته مي‌شود.

وي در خصوص غرفه‌هاي ويژه اين نمايشگاه و با بيان اينكه اين غرفه‌ها ،دستاوردهاي خيلي ويژه دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي و فناوري را به صورت محدود عرضه مي‌كنند، تصريح كرد: از جمله اين غرفه‌ها مي توان به غرفه ويژه دستاوردهاي دانشجويي كه قابليت هاي دانشجويان را  در عرصه‌هاي علمي، فناوري، هنري و غيره در آن عرضه مي شود ، غرفه ويژه محصولات و توليدات فرهنگي دانشگاه‌ها شامل آفرينش‌هاي هنري، صنايع دستي و  نظاير آن ،غرفه ويژه دانشگاه مجازي و وغرفه يادمان 22 هزار دانشجوي شهيد اشاره كرد.

دكتر داداش پور خاطرنشان كرد: به منظور معرفي دستاوردهاي فناوري وزارت علوم ، فناوري­هايي كه به صورت محصول يا كالا و خدمات در آمده باشند و يا در يك جشنواره ملي وبين المللي  رتبه كسب كرده باشند و يا  آن محصول به صورت دانش فني به فروش رفته باشد مي توانند  قابليت عرضه در غرفه هاي ويژه دستاوردهاي فناوري را داشته باشند.

وي همچنين با اشاره به غرفه ويژه دانشجويان غيرايراني، گفت: با توجه به اينكه جذب دانشجويان بين‌المللي از شاخص‌هاي مهم براي رتبه‌بندي دانشگاه‌ها در عرصه جهاني است، بنابراين اين غرفه در واقع نماد حركت به سمت جذب دانشجويان خارجي به سمت كشور ايران خواهد بود.

رئيس ستاد برگزاري اولين نمايشگاه جامع 30 سال دستاوردهاي وزارت علوم گفت: در اين نمايشگاه كل مردم مخاطبان ما خواهند بود اما به طور خاص، گروهي از مخاطبان را دانش­آموزان تشكيل مي­دهند كه به منظور آشنايي با وظايف، عملكرد و دريافت تصويري روشن از آموزش­عالي، به اين نمايشگاه مي­آيند و گروه دوم مخاطبان را جامعه علمي ، صنعتي فرهنگي و سازمان­هاي مختلف كشور تشكيل مي­دهند كه اين مسأله، جامع بودن نمايشگاه را نشان مي­دهد.

دكتر داداش پور، به شركت كنندگان در نمايشگاه توصيه كرد كه اطلاعات، مصاديق، آمارها و دستاوردها را  به زبان انگليسي ارائه دهندوتصريح كرد :اين نمايشگاه نقطه تماس  مهمانان خارجي، از جمله برخي از  وزراي علوم كشورهاي اسلامي نيز خواهد بود، بنابر اين ارائه  اطلاعات به صورت انگليسي مي تواند به اهداف نمايشگاه بهتر كمك كند.

ارايه 30 طرح برتر پژوهشي استانها در نمايشگاه

داداش پور همچنين با اشاره به همزماني برگزاري اين نمايشگاه با هفته ملي پژوهش، عنوان كرد: دراين زمينه قبل از برگزاري نمايشگاه جامع دستاوردهاي وزارت علوم، ستاد ملي پژوهش نمايشگاه‌هايي را در تمامي استان‌ها به جز تهران برگزار مي‌كند كه پس از آن، 30 طرح برتر اين استان‌ها انتخاب و در غرفه ويژه‌اي در نمايشگاه جامع دستاوردهاي وزارت علوم و واحدهاي تابعه ارائه مي‌شود.

وي همچنين با بيان اينكه وزارت علوم در هفته پژوهش متولي پژوهش در كشور تلقي مي‌شود، گفت: در اين راستا كليه دستگاه‌ها و وزارت خانه‌هايي كه در عرصه پژوهش فعاليت مي‌كنند نيز در نمايشگاه حضور خواهند داشت.

تاریخ:
1387/08/17
تعداد بازدید:
264
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal