جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
بيشتر كارگران با زيرقيمت و دستمزد دولتي مشغول به كار هستند" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
بيشتر كارگران با زيرقيمت و دستمزد دولتي مشغول به كار هستند

خبرگزاري فارس: عضو هيئت علمي دانشگاه اقتصاد اصفهان گفت:‌ بيشتر كارگران با زيرقيمت و دستمزد دولتي مشغول به كار هستند.

مصطفي عمادزاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان با بيان اينكه كارگران هيچ كمكي به بهره‌وري كشور نمي‌كنند و ساعات كار مفيد آنها بسيار پايين است، افزود:‌ با توجه به اينكه امروزه اكثر قراردادها به صورت شفاهي و غيررسمي بين كارفرما و كارگر منعقد مي‌شود بنابراين بيشتر كارگران با زيرقيمت و دستمزد دولتي مشغول به كار هستند.
وي بيان داشت: در صورتي كه دولت فشار زيادي بر كارفرما به علت كمبود حقوق كارگران بياورد، تنها بر بار افراد بيكار در كشور مي‌افزايد.
عضو هيئت علمي دانشگاه اقتصاد اصفهان خاطر نشان كرد: با آموزش كارگران و رفع گره‌هاي توليد مي‌توان باعث افزايش بهره‌وري كار و سودآوري بنگاه‌هاي توليد و افزايش دستمزد كارگران شد.
وي اظهار داشت:‌ هم‌اكنون حداقل دستمزد براي يك كارگر 228 هزار تومان است كه با بيمه شدن آنها به 300 هزار تومان مي‌رسد در حالي كه پرداخت اين هزينه با وجود مرخصي‌ها و بيمه كارگران براي كارفرما بسيار سخت و زيان‌آور است.
عمادزاده تصريح كرد‌: امروزه حقوق 450 هزار تومان مرز بين زندگي فقير و غني شناخته شده و اين فاصله حقوقي كارگران تا استاندارد آن تنها به علت نبود آموزش كارگران و كاهش كيفيت خدمات توليد و وجود گره‌هاي توليدي در كشور است كه به سود كارفرما نيست.
وي با اشاره به اينكه نمي‌توان دولت يا فرد خاصي را در امر بيكاري كارگران مقصر دانست گفت: هم‌اكنون واردات بي‌چون و چرايي در زمينه واردات كالاهاي توليدي در كشور وجود دارد و كالاهاي چيني بدون هيچ قيد و بندي با كيفيت بالا و ارزان قيمت در بازارهاي كشور وارد مي‌شود كه اين مسئله باعث ايجاد مشكلاتي در زمينه اشتغال شده است.

تاریخ:
1387/08/17
تعداد بازدید:
337
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal