جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
English/العربيه
تازه ها
ايران در نظام بين الملل به دنبال رفع نابرابري هاست" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
ايران در نظام بين الملل به دنبال رفع نابرابري هاست

ايران سياست را به معناي حل مسالمت آميز اختلافات معنا كرده و در تلاش است ساختارهاي غير متقارن و نابرابري كه در نظام بين الملل وجود دارد را از بين ببرد.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري UINews‌ دكتر حسين هرسيج، قائم مقام رييس دانشگاه اصفهان در جمع شركت كنندگان در نخستين همايش بين المللي ارمني شناسي و ايران شناسي با اشاره به انديشه غربي سازي و آمريكايي سازي جهان امروز، سياست را مبتني بر قدرت سخت افزاري ارزيابي كرد و گفت: متاسفانه اين بينش از سوي بسياري از متفكران غربي پذيرفته شده است.

عضو هيات علمي گروه علوم سياسي دانشگاه اصفهان ادامه داد: يكي از سياست هاي كشور هاي سلطه گر جهان تحقير فرهنگ ها و تمدن هاي بزرگ و تلاش براي جايگزيني فرهنگ غير بومي خود بر فرهنگ بومي آن جوامع است كه در ايران تحت عنوان تهاجم فرهنگي نام برده مي شود.

وي افزود: كشور هاي مسلمان، به ويژه ايران از جمله كشور هايي هستند كه اختلافات را در حوزه هاي فرهنگي، سياسي و اقتصادي طبيعي دانسته و قدرت را منحصر به قدرت سخت نمي دانند. ايرانيان سياست را به معناي حل مسالمت آميز اختلافات معنا كرده و در تلاشند ساختارهاي غير متقارن و نابرابري كه در نظام بين الملل وجود دارد را از بين ببرند.

قائم مقام رييس دانشگاه در پايان با تشريح ديدگاه هاي آمريكايي سازي و تمدن تكثر فرهنگي در جهان گفت: تعميق روابط بين كشورها، نمونه ي بارزي از شكست نظريه ي ستيز تمدن هاست و دوكشور ايران و ارمنستان نشان دادند كه دو فرهنگ اسلامي و ايراني از يك سو و ارمني مسيحي از سوي ديگر مي توانند مسالمت آميز در كنار هم زندگي كنند.

گفتني است در همايش بين المللي ارمني شناسي و ايران شناسي كه به همت گروه زبان هاي ارمني و آلماني طي امروز و فردا در تالار امام خميني (ره) دانشكده زبان هاي خارجي دانشگاه اصفهان برگزار مي شود، استاداني از ايران و ارمنستان به بررسي ريشه هاي ديني، عرفاني، فلسفي و تاريخي اين دو كشور مي پردازند.

نخستين همايش بين المللي ارمني شناسي و ايران شناسي بعدازظهر سه شنبه 21 آبان ماه سال جاري با برگزاري ميزگرد تخصصي و ارائه ي گزارش روساي  نشست هاي علمي دو روزه اين همايش به كار خود پايان مي دهد.

تاریخ:
1387/08/20
تعداد بازدید:
628
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal