جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
دانشگاه اصفهان سيصد ساله مي شود" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
دانشگاه اصفهان سيصد ساله مي شود

سال 87 سالي است كه با چند مناسبت مهم از جمله سي امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و سيصدمين سالگرد تاسيس مدرسه چهارباغ در شهر اصفهان قرين شده است.

دبير ستاد برگزاري مراسم گراميداشت سيصدمين سال تاسيس دانشگاه اصفهان در گفتگو با واحد اخبار روابط عمومي دانشگاه اصفهان تصريح كرد:سال 87 سالي است كه با چند مناسبت مهم از جمله سي امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و سيصدمين سالگرد تاسيس مدرسه چهارباغ در شهر اصفهان قرين شده است و همچنين به مناسب چهارصدمين سال وفات شيخ بهايي،  سال آينده از سوي سازمان يونسكو به نام سال شيخ بهايي ناميده شده است.

دكتر مسعود شهرام نيا تصريح كرد: دانشگاه اصفهان ازآنجا كه معتقد است به عنوان دستگاه  تمدن ساز در شهر اصفهان، موظف است اجزاي مختلف پيشينه تمدني در شهر اصفهان را به يكديگر متصل كند، تصميم گرفت مانند بسياري از دانشگاه هاي دنيا كه پيشينه و ريشه خود را در مدارس آكادميك و كليساهاي موجود در آن كشورها مي دانند، پيشينه خود را به مدرسه چهارباغ پيوند زند.

وي افزود:به نظر ما اين تقارن، تقارني مبارك است چون هم پيشينه دانشگاه اصفهان را به سال هاي دورتر مي برد و هم پيوندي بين حوزه علميه و دانشگاه و فعاليت هاي آكادميك در اصفهان ايجاد مي كند، همچنين زمان برگزاري همايش بين دو عيد قربان و غدير و همزمان با هفته وحدت حوزه و دانشگاه در نظر گرفته شده است.

دبير ستاد برگزاري مراسم گراميداشت سيصدمين سال تاسيس دانشگاه اصفهان با اشاره به برنامه هاي در نظر گرفته شده براي اين مراسم گفت: ازابتداي سال فعاليت ها و برنامه ريزي هاي مختلفي صورت گرفته است و در جلسات برنامه ريزي مقرر شد به جاي كار كردن در حوزه تبليغاتي مراسم، فعاليت هاي مثبتي در جهت ارتقاي دانشگاه اصفهان صورت گيرد كه اين كار با حمايت هيئت رئيسه دانشگاه اصفهان روبرو شد.

وي افزود: در اين راستا افزودن تعدادي رشته جديد مرتبط با مباحث تمدني در اصفهان از جمله رشته هاي جغرافياي فرهنگي، حكمت و زيبايي شناسي، حكمت و هنر اسلامي، شيعه شناسي با گرايش جامعه شناسي، مهندسي فرهنگي، تاريخ فرهنگ و تمدن اسلامي در دستور كار قرار گرفته است و دانشكده جديدي تحت عنوان "معارف، توسعه و تمدن" كلنگ زني خواهد شد.

شهرام نيا خاطر نشان ساخت: كلنگ زني و آغاز به كار عمليات ساختماني دانشكده انرژي هاي نو و افتتاح پژوهشكده دانشگاهي دانشگاه اصفهان از ديگر برنامه هاي در نظر گرفته شده براي اين ايام است.

وي افزود: همايش بين المللي شيخ بهايي براي گراميداشت 400 سالگرد وفات اين دانشمند در نظر گرفته شده است كه اصل همايش در سال 2009 كه از سوي يونسكو به نام سال شيخ بهايي نامگذاري شده است برگزار مي شود ولي پيش همايش آن امسال و در جريان برگزاري مراسم گراميداشت سيصدمين سال تاسيس دانشگاه اصفهان برگزار مي شود.

وي ادامه داد: در اين ايام كتاب هايي تحت عنوان آثار و زندگي شيخ بهايي، كتابي در بيان تاريخ دانشگاه اصفهان و همچنين كتابي در بيان تاريخ مدرسه چهارباغ كه پيشينه علمي در شهر اصفهان را نشان مي دهد، منتشر خواهد شد همچنين تعبير عنوان باغ پنجم به دانشگاه اصفهان در امتداد چهارباغ ابداع شده است.

دبير برگزاري مراسم گراميداشت سيصدمين سال تاسيس دانشگاه اصفهان با اشاره به برنامه هاي ويژه در نظر گرفته شده بين دو عيد قربان و غدير تصريح كرد: روز 23 آذرماه، مراسمي نمادين در مدرسه چهارباغ برگزار مي شود و در اين مدرسه سنگ نوشته اي به مناسبت سيصدمين سال تاسيس اين مدرسه نصب مي شود همچنين پس از اين مراسم تعدادي از علما و فضلاي حوزه علميه اصفهان به همراه جمعي از اساتيد دانشگاه اصفهان قسمتي از مسير مدرسه چهارباغ تا دانشگاه اصفهان را به صورت پياده طي مي كنند.

وي افزود: پس از اين مراسم نمادين، مراسم اصلي در دانشگاه اصفهان با حضور و سخنراني دكتر غلامعلي حداد عادل برگزار ميشود.

شهرام نيا در تشريح برنامه هاي روزهاي بعد تصريح كرد: روز 24 آذرماه برنامه تور اصفهان گردي براي مهمانان داخلي و خارجي در نظر گرفته شده است و روز 25 آذرماه پيش همايش شيخ بهايي برگزار مي شود.

وي خاطر نشان ساخت: با توجه به اينكه مخاطب تمام اين برنامه ها و فعاليت ها دانشجويان عزيز دانشگاه اصفهان هستند روز 26 آذرماه روز تكريم  دانشجويان دانشگاه اصفهان نام گذاري شده است كه برنامه هاي متنوعي براي اين روز در نظر گرفته شده است.

شهرام نيا در تشريح برنامه هاي ويژه روز تكريم دانشجو اظهار داشت: در اين روز مراسم تجليل از دانشجويان برتر دانشگاه اصفهان برگزار مي شود همچنين قرار است به مناسب سيصدمين سال تاسيس دانشگاه اصفهان، كيك 300 كيلويي تهيه شود.

وي افزود:در اين روز برنامه تجليل از شهداي دانشگاه اصفهان و جشنواره طنز دانشجويي برگزار مي شود.

دبير برگزاري مراسم گراميداشت سيصدمين سال تاسيس دانشگاه اصفهان با بيان اينكه سر در جديدي براي دانشگاه اصفهان طراحي شده است، اظهار داشت: ماكت سردر جديد دانشگاه اصفهان در ايام گراميداشت سيصدمين سال تاسيس دانشگاه اصفهان رونمايي خواهد شد و البته ساخت آن زمان بر بوده و به زودي آغاز خواهد شد.

وي تصريح كرد:تمبر يادبود سيصدمين سالگرد تاسيس دانشگاه اصفهان تهيه شده است كه در اين ايام رونمايي خواهد شد، همچنين در اين ايام نمايشگاهي از دستاوردهاي دانشگاه اصفهان شامل عكس، كتاب و غيره برپا مي شود.

شهرام نيا در پايان افزود: در اين ايام به همت روابط عمومي دانشگاه، اولين راديو اينترنتي دانشگاهي كشور در دانشگاه اصفهان آغاز به كار خواهد كرد و از سرود ويژه دانشگاه اصفهان رونمايي مي شود و بخش ديگري از برنامه ها تا پايان سال ادامه خواهد داشت.

تاریخ:
1387/09/10
تعداد بازدید:
785
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal