جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
خنثي سازي توطئه‌هاي وهابيت در گرو تكريم مقام و منزلت اهل بيت (ع) در پژوهش‌هاي دانشگاهي" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
خنثي سازي توطئه‌هاي وهابيت در گرو تكريم مقام و منزلت اهل بيت (ع) در پژوهش‌هاي دانشگاهي

دانشمند وهابي مشرف به مذهب تشيع اذعان داشت: دانشجويان بايد به منظور خنثي سازي توطئه‌هاي وهابيت تحقيقات و پژوهش‌هاي خود را در خصوص تكريم مقام و منزلت اهل بيت (ع) متمركز كنند.

دكتر العماد اليمني امروز دوشنبه 18 آذر ماه با حضور در تالار صائب دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه اصفهان با اعلام اين مطلب افزود: دانشجويان مي‌‌توانند در رشته هاي تحصيلي مختلف پايان نامه‌هاي خود را در خصوص تكريم مقام و منزلت اهل بيت تنظيم كنند.

وي ادامه داد: براي نمونه بررسي نقش و جايگاه اهل بيت در ادبيات عرب و هم‌چنين مسائل حقوقي از اهميت ويژه‌اي برخوردار مي‌باشد كه تنظيم پايان نامه‌هاي دانشجويي با اين محوريت و موارد مشابه آن در رشته‌هاي گوناگون مي تواند نقش بسزائي در خنثي سازي توطئه‌هاي وهابيت داشته باشد به طوريكه اثرات آن به شكل ملموس در جامعه مشاهده خواهد شد.

العماد اليمني از دانشجويان خواست به منظور دفاع از تشيع به طور گسترده و عميق در پايان نامه‌هاي خود به تحقيق و پژوهش زندگي امام علي (ع)، فضايل و مقام و منزلت آن حضرت در حوزه‌هاي مختلف بپردازند و در اين ميان از شخصيت‌هايي كه همواره از خدمتگذاران راستين آن حضرت بودند غافل نشوند.

وي خاطر نشان كرد: متأسفانه وهابيان در كتاب‌هاي خود زندگي امام علي (ع) و امام حسين (ع) را به جريان‌هاي سياسي وارد كرده اند و عملكرد آنها را در طول زندگي شان متاثر از تصميم‌‌گيري‌هاي شخصي مي‌دانند، به همين دليل ضرورت توجه به تكريم مقام و منزلت اهل بيت در پايان نامه‌هاي دانشجوي بسيار حائز اهميت است.

العماد اليمني ضمن اينكه براي وهابيت و اهل سنن وجه تمايز قائل شد اظهار داشت: ما شيعيان بايد اهل تسنن را در مبارزه با انديشه وهابيت ياري كنيم.
وي خاطر نشان كرد: در طول تاريخ تفكر شيعه همواره نجات بخش اسلام بوده است زيرا شيعيان بر اساس حقانيت، انصاف، اعتدال و ميانه‌روي و احترام متقابل قدم برداشته و حافظ خون انسان ها بوده اند.

العماد اليمني به كثرت كتابهائي كه وهابيت عليه شيعيان نگه داشته‌اند اشاره كرد و گفت: شمار اين كتاب‌ها صد برابر بيش‌تر از كتابهائي است كه تشيع عليه وهابيت نگاشته‌اند پس بررسي اين موضوع نشان مي‌دهد شيعيان بايد تلاش‌هاي خود را براي خنثي سازي توطئه‌هاي وهابيت افزايش دهند.

وي موفقيت شيعيان را در خصوص مبارز با بهائيت ضعيف ارزيابي و تصريح كرد: موفقيت شيعيان در راندن بهائيت كمتر از موفقيت اهل سنن در راندن وهابيت بوده است.

گفتني است: العماد اليمني فارغ‌التحصيل رشته‌ي دكتري علوم قرآن و حديث از دانشگاه امام محمد عربستان صعودي مي باشد و پس از تشريف به مذهب تشيع موفق شده بيش از 20 كتاب و مقاله عليه انديشه وهابيت منتشر كند.

تاریخ:
1387/09/18
تعداد بازدید:
552
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal