جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
English/العربيه
تازه ها
موفقيت يك پژوهشگر اصفهاني در تصفيه‌ي آلاينده گوگردي DSO

يكي از پژوهشگران دانشگاه اصفهان با ابداع روش جديدي در تحقيقات خود موفق شد آلاينده گوگردي DSO در سطح پايلوت به ميزان 80 % از منابع آلوده به آن حذف كند.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري UINews دكتر گيتي امتيازي يكي از پژوهشگران برتر دانشگاه اصفهان، استاد و عضو هيأت علمي گروه زيست شناسي دانشكده‌ي علوم اين دانشگاه توانست از طريق باكتري رود و كوكوس و ذرات معدني نانو اين ماده سمي را كه مخلوطي از تركيبات آلي  است از منابع آلوده آن حدف كند.

بنا بر اين گزارش آلاينده‌ي گوگردي DSO در فرايند شيرين سازي گاز توليد مي‌‌شود و به هنگام بازيافت موجب آلودگي خاك‌ها، آب‌هاي زير زميني و رودخانه‌ها مي‌گردد كه استفاده از اين روش جديد پژوهشي مي‌‌تواند به ميان قابل توجهي اين آلودگي‌ها را كاهش دهد.

اين گزارش حاكي است تصفيه‌ي زيستي آلاينده‌ي گوگردي DSO در صنايع نفت و گاز و پتروشيمي كاربرد فراواني دارد و موجب كاهش آلودگي آب و هوا مي شود. شايان ذكر است: خانم دكتر گيتي امتيازي يكي از پانزده پژوهشگر برتر دانشگاه اصفهان است كه در هفته پژوهش از وي به دليل ارائه‌ي طرح‌هاي برون دانشگاهي تجليل و قدرداني شد.

گفتني است آلاينده‌ گوگردي DSO يا (روغن‌هاي دي سولفيد) ماده‌اي است كه باعث بروز سرطان در دستگاه تنفسي بدن انسان مي‌شود و بوي بسيار زننده‌اي نيز دارد.

تاریخ:
1387/01/4
تعداد بازدید:
717
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal