جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ شنبه ۲۸ دي
English/العربيه
تازه ها
لزوم توجه به برگزاري جلسات بحث آزاد در مراكز دانشگاهي" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
لزوم توجه به برگزاري جلسات بحث آزاد در مراكز دانشگاهي

استادان بايد به منظور ارتقاء دانش و بينش دانشجويان خود بدون هيچ محدوديتي براي آنها  جلسات بحث آزاد بگذارند.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري UINews دكتر حسين الهي قمشه‌اي هفته گذشته در تالار صدر دانشكده‌ي علوم اداري  و اقتصاد دانشگاه اصفهان در جمع استادان و دانشگاهيان با اعلام اين مطلب گفت: برگزاري اين جلسات در صورتي انديشه و تفكر دانشجويان را متحول خواهد كرد كه آنها  پاسخ قانع كننده‌اي از استاد دريافت كنند. در غير اينصورت بايد جلسات بحث و بررسي ادامه يابد.

وي نقش انكار‌ناپذير دانشگاه‌ها را به عنوان بزرگترين مراكز تفكر در رواج فرهنگ متعالي مورد ارزيابي قرارداد و افزود: تفكر زمينه‌ساز فرهنگ متعالي است زيرا انسان‌ها را از باطل به حقيقت هدايت مي‌كند.

دكتر الهي قمشه‌اي با اشاره به اينكه انسان متفكر از هر انديشه‌‌ي قبلي آزاد است اظهار داشت: ما بايد عادت فكر كردن را در خود تقويت كنيم و با نگاه عميق به معاني مختلف و انتخاب بهترين‌ها فرهنگ را به مفهوم متعالي آن در جامعه‌ رواج دهيم.

وي با تأكيد بر اينكه فرهنگ در اصطلاح متعالي جهاني همان فر الهي است خاطر شان كرد: اگر همه‌ي افراد جامعه در مسير دانائي حركت كنند و صفات پسنديده و الهي را سرلوحه‌ي كارهاي خود قرار دهند از اين جامعه به عنوان يك جامعه‌ي با فرهنگ ياد مي‌شود زيرا افراد آن همواره از بهترين چيزها لذت مي‌‌برند.

دكتر الهي قمشه‌اي ادامه داد در جوامع با فرهنگ علم و هنر حرف اول را مي زنند. وي خاطر نشان كرد: اگر كار و فعاليت با عشق و جذابيت همراه باشد مهم‌ترين منبع شادي خواهد بود زيرا سرچشمه آن از انوار الهي است.

دكتر الهي قمشه‌اي اظهار داشت آشنايي و پيوند با ادبيات در صورتي به انسان شادي و نشاط مي بخشد كه مثل برخي از چيز‌ها فقط جسمش را ارائه نكنند.

وي ادامه داد: اگر جوانان ما شادي و نشاط را در چيز‌هايي غير از حركت در مسير تعاليم الهي جستجو مي‌كنند مشكل از ماست و بايد با تغيير نحوه آموزش و ارائه‌ي پاسخ هاي قانع كننده راه صحيح را به آنها نشان دهيم.

دكتر الهي قمشه‌اي خطاب به جوانان گفت: نااميدي علم مي خواهد و زمانيكه شما به آينده خود علم و آگاهي نداريد چگونه مي‌توانيد نا اميد و مأيوس شويد زيرا هيچ انساني نمي‌داند كه چه رويدادي در انتظار اوست.

وي در پايان جذابيت كتاب‌هاي درسي را مورد تأكيد قرار داد و تصريح كرد: كتاب‌هاي درسي بايد در جوانان ايجاد عشق كند و براي آنها لذت بخش باشد.

تاریخ:
1387/01/8
تعداد بازدید:
457
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal