جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
English/العربيه
تازه ها
دانشجوي كارشناسي ارشد مديريت بازرگاني از پايان نامه ي خود دفاع كرد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
دانشجوي كارشناسي ارشد مديريت بازرگاني از پايان نامه ي خود دفاع كرد

تاثير هوش هيجاني بر نگرش كاركنان نسبت به تسهيم دانش در شركت نيروكلر موضوع پايان نامه اي است كه عليرضا حدت دانشجوي كارشناسي ارشد مديريت بازرگاني گرايش تحول در دانشگاه اصفهان مورد بررسي قرار داد.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري UINews عليرضا حدت دانشجوي كارشناسي ارشد مديريت بازرگاني گرايش تحول  از پايان نامه ي خود با موضوع تاثير هوش هيجاني بر نگرش كاركنان نسبت به تسهيم دانش در شركت نيروكلر به راهنمايي دكتر سيد محسن علامه و مشاوره ي دكتر سعيد فتحي دفاع كرد .

 بنا به گزارش رسيده در اين جلسه ي دفاعيه ، عليرضا حدت ،دانش در دهه اخير را به عنوان يك منبع مهم سازماني در نظر گرفت و گفت : مشكلات و موانعي كه در مسير پياده سازي فرايند هاي مديريت دانش آشكار مي شوند اهميت توجه به منابع انساني و روابط آنان را بيش از پيش نشان مي دهد . در واقع فرايند هاي مديريت دانش بيش از آن كه با تكنولوژي سروكار داشته باشند با افرادي سازماني روبرو مي شوند . بنابراين آماده سازي افراد جهت پذيرش فرايند هاي مديريت دانش در سازمان از اهميت بالايي برخوردار است . از جمله مسائلي كه در راستاي پياده سازي مديريت دانش در سازمان ها وجود دارد،مسئله ي تسهيم دانش درون سازمان و بين سازمان هاي مختلف است از آن جا كه افراد به عنوان منابع دانش ارزشمندي قلمداد مي شوند كه فرايند تسهيم دانش در سازمان از اهميت بالايي برخوردار است . مديريت دانش از معناي غني تري نسبت به يك انتقال ساده اطلاعات برخوردار است. در رابطه با كيفيت و نحوه ي برقراري ارتباطات در علم روانشناسي مفهومي با نام هوش هيجاني مطرح شده است و اين نتيجه را در بر داشته است كه كساني كه هوش هيجاني بالاتري دارند، از قدرت بهتري در برقراري ارتباطات برخوردار مي باشند. در اين راستا در اين تحقيق رابطه و اثر هوش هيجاني به عنوان يك متغير مستقل بر نوع نگرش كاركنان نسبت به تسهيم دانش مورد بررسي قرار گرفته است. به همين منظور دو پرسشنامه جهت سنجش ميزان هوش هيجاني كاركنان وشركت نيروكلر بر نگرش آنان نسبت به تسهيم دانش اثر دارد . پژوهش حاضر از نظر هدف بنيادي و از نظر ماهيت توصيفي - پيمايشي از نوع ميداني مي باشد. در اين تحقيق براي بررسي فرضيات از رگرسيون استفاده شده است . جامعه ي آماري در اين تحقيق يكايك كارمندان و مديران شركت نيروكلر مي باشند .در اين ميان افرادي كه داراي مدرك تحصيلي زير ديپلم بودند از جامعه حذف گرديدندو به اين ترتيب جامعه آماري اين تحقيق 141 نفر بود. 122 نفر از كليه كاركنان شركت نيروكلر به عنوان نمونه آماري در نظر گرفته شده اند. همچنين از ضريب همبستگي نيز براي آزمون رابطه بين متغير ها در جهت بررسي فرضيه اصلي استفاده شده است. تحليل داده ها نشان داد كه هوش هيجاني به عنوان يك متغير مستقل اثر مثبتي بر نوع نگرش كاركنان نسبت به تسهيم دانش در شركت نيروكلر دارد. البته نتايج تحقيق اين موضوع را نيز نشان داد كه براي رسيدن به اثر هوش هيجاني بر نگرش افراد نسبت به تسهيم دانش بايد هوش هيجاني را به عنوان يك كل در نظر گرفت و به تمامي مولفه هاي آن به موازات هم توجه نمود.

گفتني است ، دكتر علي شائمي و دكتر حسين سماواتي ، داوري پايان نامه ي عليرضا حدت را بر عهده داشتند .

تاریخ:
1387/01/22
تعداد بازدید:
2019
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal