جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
English/العربيه
تازه ها
اگر همه‌ي مردم غزه را هم قتل عام كنند باز هم فلسطين برنده اين جنگ نا برابر خواهد بود" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
اگر همه‌ي مردم غزه را هم قتل عام كنند باز هم فلسطين برنده اين جنگ نا برابر خواهد بود

اين مطلب را دكتر حسين هرسيج، قائم مقام رئيس دانشگاه در ديدار امروز خود با آلبرتو برادانيني سفير كشور ايتاليا در ايران عنوان كرد.

وي در ادامه با اشاره به جنايات رژيم صهيونيست در غزه و ديگر سرزمين‌‌ها اشغالي گفت: ظلم و جنايت در حق مردم بي دفاع و مظلوم فلسطين دردي است كه سال‌هاست جهان اسلام گرفتار آن شده و جهان متمدن امروزي نمي‌‌تواند  هم داعيه‌ي  انتخابات و دموكراسي داشته باشد و هم انتخابات مردم فلسطين كه حق مسلم آنان است را ناديده بگيرد. ما نمي‌توانيم شعار دفاع از حقوق بشر بدهيم اما از كنار قتل عام زنان و كودكان فلسطيني در غزه و سرزمين‌هاي اشغالي ساده بگذريم.

دكتر حسين هرسيج در ادامه با تأكيد بر اين مطلب كه تمام جوامع حق برخوردار از حقوق بشري را به طور يكسان و برابر دارند رفع تبعيض در اجراي حقوق بشر را خواستار شد و تنها راه حل ريشه‌اي و اساسي مسأله فلسطين را توجه به حقوق حقه مردم اين ديار اعلام كرد.

قائم مقام رئيس دانشگاه اصفهان همچنين با يادآوري وظيفه و رسالت سفراي كشور‌ها مبني بر انتقال پيام ملت‌ها به كشور‌هاي متبوع خود افزود: همانگونه كه قيام سيد و سالار شهيدان، حضرت اباعبداله الحسين (ع) در روز عاشورا با شهادت اين امام عزيز و ياران با وفايش به فراموشي سپرده نشد و علي رغم گذشت قرن‌ها از آن ماجرا، تفكر و انديشه امام حسين (ع) همچنان پابرجا مانده است، قيام ملت مظلوم فلسطين نيز جاودانه و ماندگار خواهد ماند.

البرتو برادانيني سفير كشور ايتاليا در اين ديدار با بيان اين مطلب كه من و كشورم به خوبي وضعيت اسفناك غزه را درك مي‌كنيم از آنچه كه در غزه در جريان است اظهار تأسف كرد و گفت: تراژدي و فاجعه‌اي كه در غزه در حال وقوع است كاملاً بر خلاف اعتقادات ايتالياست و شما مي‌توانيد اين تفكر و اعتقاد را در قانون اساسي كشورم ببينيد كه ما مخالف بكارگيري ابزار جنگ، زور و تهديد عليه ديگر كشور‌ها هستيم.

در اين ديدار هر دو طرف با اشاره به ديرينه‌ تمدن و فرهنگ دو كشور ايران و ايتاليا و علاقه‌مندي هر دو كشور جهت تعميق و گسترش روابط علمي و فرهنگي بر ضرورت گسترش اين روابط در زمينه راه‌اندازي كرسي آموزش زبان ايتاليايي در دانشگاه اصفهان و زبان فارسي در دانشگاه‌ها ي ايتاليا، تبادل استاد و دانشجو، برگزاري دوره‌ها و كارگاه‌هاي مشترك، زبان آموزي، برپايي سمينار‌هاي مشترك با محوريت شرق‌شناسي تأكيد كردند.
اخبار تكميلي متعاقبا اعلام خواهد شد.

تاریخ:
1387/01/28
تعداد بازدید:
578
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal