جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
English/العربيه
تازه ها
هسته ي نظريه پردازي ،مهمترين هسته اي كه قادر است توليدات علمي را به توليدات راهبردي تبديل نمايد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
هسته ي نظريه پردازي ،مهمترين هسته اي كه قادر است توليدات علمي را به توليدات راهبردي تبديل نمايد

دكتر محمد حسين رامشت، رئيس دانشگاه اصفهان در اولين جلسه ي مركز نظريه پردازي در دانشگاه اصفهان گفت : هسته ي نظريه پردازي ،مهمترين هسته اي كه قادر است توليدات علمي را به توليدات راهبردي تبديل نمايد.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري uinews اولين جلسه ي مركز نظريه پردازي با موضع آشنايي با مفاهيم نظريه پردازي و توليد علم در ساختار جديد با هدف ارائه ي مباحثي در حوزه هاي مفهوم شناسي و نحوه ي مشاركت در نظريه پردازي و باحضور هيات رئيسه ، روساي دانشكده ها و معاونين پژوهشي و آموزشي ، در تالار دكتر رزمجو دانشگاه برگزار شد .

در اين مراسم دكتر محمد حسين رامشت ، رئيس دانشگاه اصفهان ضمن اشاره به اهميت مفاهيم نظريه پردازي و توليد علم در جامعه، اظهار داشت: براي توليد علم نيازمند سيستمي هستيم كه توليدات علمي را به توليدات راهبردي تبديل نمايد .

وي در ادامه افزود: در حال حاضر مهم ترين هسته اي كه قادر است توليدات علمي را به توليدات راهبردي تبديل نمايد ، هسته ي نظريه پردازي است و در اين راستا بايد فضاي مناسبي ايجاد شود تا مجموعه اطلاعات فكري به توليدات علمي تبديل شود .

در ادامه ي اين جلسه ، دكتر مهدي ابزري رئيس مركز نظريه پردازي دانشگاه ضمن اشاره به مفهوم نظريه پردازي و توليد علم در دانشگاه  گفت : امروزه واژه هايي مانند توليد علم ، نظريه پردازي و نهضت نرم افزاري در ادبيات كشور جايگاه ويژه اي پيدانموده است به طوري كه نهضت توليد علم و جنبش نرم افزاري اذهان تمام سياستگذاران و برنامه ريزان امور علمي و پژوهشي كشور را به خود مشغول نموده است و در جاي جاي مستندات علمي و برنامه هاي توسعه و سند چشم انداز و افق هاي آرماني كشور ارتقاء توليد علم و احراز جايگاه نخست علمي هدف گذاري شده است. در ارزيابي هاي علم سنجي نيز اصلي ترين معيار براي تعيين جايگاه علمي و رتبه بندي كشور ها ميزان مشاركت در توليد علم ، نوآوري ، فناوري و به طور كلي مشاركت در روند توسعه علم جهاني عنوان شده است .

وي در ادامه مراسم اظهار داشت: صاحبان نقد و نوآوري علمي و نيز متخصصان علاقه مند به مناظره علمي مي توانند از طريق مراجعه به مركز نظريه پردازي دانشگاه اصفهان ، جهت ارائه تحقيقات و نوآوري هايشان در عرصه هاي نظريه پردازي و نقد و يا هرگونه فعاليت علمي حاوي نوآوري در عرصه علوم انساني و معارف ديني اقدام كنند و از مزاياي كرسي ها بهره مند گردند. ضمنا" علاقه مندان مي توانند جهت ارتباط مداوم با مركز و آگاهي از اخبار و نتايج كرسي ها به پايگاه اطلاع رساني كرسي ها در وب سايت دانشگاه اصفهان به آدرس

WWW.ui.ac.ir/fa/reserch و و نيز وب سايت اينترنتي به نشاني korsi.ir مراجعه نمايند.

تاریخ:
1387/11/5
تعداد بازدید:
418
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal