جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
فرهنگ انقلاب اسلامي، بايد در دانشگاه نهادينه شود" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
فرهنگ انقلاب اسلامي، بايد در دانشگاه نهادينه شود

در مراسم افتتاحيه ي كتابخانه ي تخصصي حضرت امام(ره) و آثار دفاع مقدس، قائم مقام رئيس دانشگاه گفت: فرهنگ انقلاب اسلامي، بايد در دانشگاه نهادينه شود.

به گزارش خبرنگار وب سايت خبري UINews  دكتر هرسيج قائم مقام رئيس دانشگاه در مراسم افتتاحيه ي كتابخانه ي تخصصي حضرت امام (ره) و آثار دفاع مقدس با اشاره به نياز مبرم اساتيد و دانشجويان به كتب تخصصي در مورد شخصيت امام و آثار انقلاب اسلامي و دفاع مقدس به ضرورت تجهيز كتابخانه ها به اين گونه كتب تاكيد كرد .

قائم مقام رئيس دانشگاه در ادامه، پيروزي انقلاب اسلامي و تداوم آن و الگوگيري نهضت هاي اسلامي در لبنان و سوريه و فلسطين را متاثر از قدرت نرم افزاري امام (ره) دانست و گفت: امام (ره) توانست در قلب ها نفوذ كند و با قدرت نرم افزاري خود جهان را تحت تاثير قرار دهد .

{mosimage}

وي در پايان تاكيد كرد كه فرهنگ مربوط به انقلاب ، دفاع مقدس و حضرت امام (ره) را كه نقطه ي مشترك آن قدرت نرم افزاري است، بايد در دانشگاه نهادينه كرد و يكي از راه هاي تقويت و احياي اين فرهنگ استفاده از آثار و كتب ارزشمند دفاع مقدس و امام راحل (ره) مي باشد.

در ادامه ي اين مراسم دكتر فروغي جانشين رئيس دانشگاه در امور ايثارگران نيز گفت: كتابخانه متعلق به همه ي مردم است ، وظيفه ي مردم نيز سرمايه گذاري در حفظ ارزش ها است .

وي همچنين پديده انقلاب اسلامي را بزررگترين پديده ي بشري در قرن بيستم دانست و گفت: افتخاري كه فرزندان اين مملكت آفريدند ، بسيار مهم است و جمع آوري و نشر و ارائه ي علمي اين آثار، مي تواند ، پاسخي در خور، براي نسل آينده باشد.

{mosimage}

در ادامه ي مراسم افتتاح كتابخانه ي تخصصي امام خميني(ره) كه در طبقه پنجم كتابخانه ي مركزي دانشگاه برگزار شد  ، دكتر چشمه سهرابي ، رئيس كتابخانه ي مركزي و مركز اسناد دانشگاه نيز با تاكيد بر اهميت امر پژوهش و آموزش در دانشگاه به لزوم تجهيز كتابخانه ي تخصصي امام(ره) و دفاع مقدسي اشاره نمود و خواستار تامين اعتبارات لازم جهت خريد كتاب و تكميل كتابخانه شد.

دكتر چشمه سهرابي در پايان خاطر نشان ساخت: كتابخانه ي تخصصي امام خميني (ره) و آثار دفاع مقدس با 2000 جلد كتاب افتتاح شده است كه 1050 جلد كتاب از طرف بنياد حفظ آثار دفاع مقدس و 700 جلد كتاب از طرف موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني و 300 جلد كتاب نيز از طرف كتابخانه مركزي دانشگاه اصفهان به اين كتابخانه ي تخصصي اهدا شده است و در حال حاضر يكي از بهترين كتابخانه هاي تخصصي در ابعاد آموزشي و پژوهشي مي باشد . 

تاریخ:
1387/11/30
تعداد بازدید:
529
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal